Perde Güneşlik

Aslında benim orjinal düşünclerim var ama GM den lisans almak gerek.
Gerçekleştirmek için imkan ve malzeme geek
Kapı içlerine ayrı ince inip kalkabilen film tabakası ya da perde düşünüyorum.
Aracı kapattığnızda örnegin çift kilitleme. camların içindeki tabakalar da yukarı kalkıp cam gibi kapanacak. ve aracınız güneşten ve hırsızlardan korunmuş olucak.
Ön cama da Ön cam ile birebir örtüşen manuel yada elektrikli perde düşünüyorum.
Aslında Opel in bunu standart tüm araçlarına koyması lazım. Ön camın üst yanına yada camın alt ucuna gizli bi perde koyup aracı braktığınızda kaldırıp diğer uca 2 tırnak ile geçir bitsin.
Beni Opel e alsalar orda masabaşında laf olsun diye araç tasarlayanların yarısını kovardım.
Bu konu benim de aklımda. Yolcu otobüslerindeki ve magirus dolmuşlardaki güneşlikler aşağı yukarı böyle. Yan camlar kolay. Sorun ön camda. Cam kavisli, alt ve üstte genişlik farkı var, o nedenle bire bir olmuyor. Perde mekanizmasını yukarı monte etsen alt tarafta yanlarda fazla boşluk kalıyor, mekanizmayı alta göğüse monte etsen görüntü çok çirkin oluyor. Bence en mantıklısı araç imal edilirken ön göğüse ön cam havalandırma ızgaraları tarzında geniş iki kanal yapılıp perde mekanizmasını buranın altına yerleştirmek olabilir. Şimdiden kolay gelsin diyorum.

Megane de varmı öyle bi sistem görmedim hiç.
megane'da arka kapılada var abi. bi de passatta arka camda elektrikli perde var. bizim evde de iki pencerede elektrikli perde var.babamın dahiyane fikirlerinden:D gerçekten çok kullanışlı oluyor.

yapılabilirliği zor değil ama orjinal olmayınca pek hoş durmuyo.

Perde Güneşlik Resimlerim

Abi bu direk perde elbette cok kullanislidir ama ben pek sevmedim, babamda megane vardi onunkiler guzeldi ince orjinal duran biseyler bakmak lazim.

E bunda arka gözükmüyo. İyi güzel gölge olmuş ya Araç panel van a dönmüş.

Valla olmamış. Benim comboya bile taktırmadım böle perde. Çok basit duruyor.

iyi güzel hoş olmuş ama arka camı yapamamış içeerden cok cirkişn bi görünüş vermiş efri gibi duruyo içerden arka cama baktıgın zaman güle güle kullan artık kazasız belasız kullanmak nasip etsin.

Geri