Pioneer AVH-X7500BT ve Roadstar RD-Navibox 8 Navigasyon

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan enisokan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
harika bi alete benziyor abi iyi günlerde kullanın..bende istiyorum böyle birşey..teybim 2din olmasına ragmen cok aşagıda.bu tarz bi indash daha kolay kullanırım gibi düşünüyorum..bu arada fiyatını anlayamadım ama ?

harika bi alete benziyor abi iyi günlerde kullanın..bende istiyorum böyle birşey..teybim 2din olmasına ragmen cok aşagıda.bu tarz bi indash daha kolay kullanırım gibi düşünüyorum..bu arada fiyatını anlayamadım ama ?

1671TL tuttu. :dil:
Ekran, olabileceği en uygun yerde.
Izleme için yeri iyi ve ekrana dokunmak için uzanmaya gerek yok. Kullanmayınca kapayıp ekran korunuyo.

hayırlı olsun güle güle kullanın. iphone bağlama kısmını iyi araştırın. araya ek aparatlar gerekiyor ve fiyatlarıda 100 dolar civarı... bende avh-p8450 bt var.iphone uyumlu fakat aparat almadığım için şimdilik iphonela app leri çalıştıramıyorum...
http://www.appradioworld.com/ bu sitede oldukça geniş bilgi var bilmiyorsanız inceleyin derim ;)

Biliyorum hepsini de ama önce telefon almam gerek. Onda kararsızım. Aslında lazım olan navigasyon.

Son düzenleme:
Roadstar Navigasyon RD-Navibox 8

Navigasyon işini de hallettik sonunda.
İlk olarak Pioneer distribütörü olan Digicom'a mail attım. Pioneer'ın orijinal navigasyonu olan AVIC-F250 cihazını sordum. Fiyatı 900$ olduğu için Türkiye'ye ithal etmemişler. Onun yerine Roadstar RD-Navibox 8 ürününü önerdiler. Roadstar distribütörlüğünü de yapıyorlarmış. Birebir uyumlu dediler. İnternette fotoğraflarını ve ilanlarını bulamadım ama firmaya güvenip sipariş ettim. Havale ile ödeyip adresime gönderdiler. 504TL tuttu. (Pioneer ise 900$)

attachment.php

Kutusundan cihaz, anteni, bağlantı kabloları ve SD Kart çıktı. Kartta navigasyon programı yüklü. Değiştirilebiliyor. Elektrik bağlantısını yaptıktan sonra çektim, sol üstte teybe bağlanan RGB kablosu görünüyor.

attachment.php

Bağlantısı şu şekilde:
RGB kablosu ile teybe bağlanıyor. Anten kablosu için özel anten bağlantı soketi mevcut.
+12V bağlantısı için teybin ISO soketindeki aynı ucu kullandım. Aynı şekilde Kontak ve Şase uçlarını da ISO'dan kullandım.
Kontağı açınca cihaz çalışmaya başlıyor. Yani akü bitirme durumu yok.

Fotoğraf teybin arkası. Soldan sağa: ISO soketi bağlantı kablolarının soketi, AUX giriş soketi (siyah), kafalık monitörü çıkışı (gri), ilave ses çıkışlarıyla video çıkışları ve geri görüş kamerası çıkışı, RGB kablosu (Navigasyona), USB kablosu, radyo anteni ve mikrofon kablosu.

attachment.php

Navigasyon cihazını torpidoyu söküp kapı tarafındaki boşluğa çift taraflı bandıyla yapıştırdım. Burası hem orta yer değil, hem de 5 vida söküp ulaşılabilecek yerde.

attachment.php

Anteninin kablosunu da sağ ön direk plastiğinin altından tavana çektim. Tavan lambasının arkasında tavana çift taraflı bantla yapıştırdım.

attachment.php

Navigasyon moduna geçmek için teybin önündeki Mode tuşuna basmak gerekiyor. Fotoğrafları gece çektiğim için bulanık duruyor. Aslında gayet net.
İlk gelen ekran şu şekilde. Ama istenirse direkt navigasyon açılacak şekilde de ayarlanabiliyor:

DSC_0028_zps18b24c1b.jpg

Bu cihazın menüsü. Ayarlardan ekran, ses, dil vs. ayarı yapılıyor.

DSC_0029_zps3a918a63.jpg

Navi simgesine tıklayınca SD karttaki navigasyon programını çalıştırıyor. İçinde IGO Primo temelli bir navigasyon yüklemişler.

DSC_0026_zps9bb50d22.jpg

Şu anki hali bu. Ama daha yeni bir IGO yükleyeceğim.

DSC_0023_zps94162c75.jpg

DSC_0022_zpscb94f072.jpg

DSC_0020_zpsb122a4c7.jpg

Ekli dosyalar

• DSC_0015.webp
    DSC_0015.webp
    34.8 KB · Görüntüleme: 258
  • DSC_0016.webp
    DSC_0016.webp
    31 KB · Görüntüleme: 255
  • DSC_0017.webp
    DSC_0017.webp
    42.8 KB · Görüntüleme: 259
  • DSC_0018.webp
    DSC_0018.webp
    37.1 KB · Görüntüleme: 255
  • DSC_0019.webp
    DSC_0019.webp
    25.9 KB · Görüntüleme: 248
Sevgili arkadaşım öncelikle yeni sistemin hayırlı olsun..

Çok güzel bir Multimedia Teyp taktığını belirterek, seni kutluyorum.. Darısı kaliteye önem veren tüm otomobil severlere olsun..;)

Bende senin gibi Navigasyon özelliği olan Ekranlı bir model takmayı planlıyordum.. Bunun üzerine çokta araştırma yaptım.. En son bende 7500BT de karar kılmıştım, AppRadio ile telefon arayüzüne bağlanıp, navi işinide öyle çözerim diye umut ederken senin öğrendiğin gibi Android telefonlarda bu sistemin çalışmadığını, şuan da sadece Apple telefonlarla o da ekstra bir kablo ile yapıldığını öğrendim.. Şahsen alacağım yer 1500TL ye bu ürünü takacaktı ama Arka Kamera ve birde ekstra Pioneer ın Navigasyon Modülünü almam gerekmesiyle, harcayacağım para çok yükseklere ulaşacağı için dondurmuştum hevesimi..

Diğer markaların 1 Din Navigasyonlu 1 ürünlerini de inceledim buarada ama onların fiyatları Pioneer ın yarı fiyatına gelecek olmasına rağmen, onlarıda içime sinmediği için taktıramadım..:( Hemen hemen hepsi Çin Menşeli pek güvenilmeyen ürünlerdi.. Bunlar Roadstar, Harward ve Xetec in ürünleriydi..Bir tek marka olarak Xetec i iyi diye biliyorum içlerinde..

Ama bu seferde 1 Din Multimedia bir ürünü taktırdığımda Orta Konsola bire bir uymadığı, çıkıntı yaptığını ve çok dışarıda kalabileceğini öğrendiğimden, görmeden taktırmak istemedim.. 3 Aşağı 5 Yukarı tahmin edebiliyorum, hemen hemen bütün modeller dışarıda kalıyor ama yine de ne tür bir görüntü oluşturuyor tam kestiremedim..

Senden ricam teyibini kapalıyken karşısında çarpraz üstten bir foto ve yan koltukta otururken teybin hizasında yandan bir foto çekip ekleyebilirsen çok memnun olurum..Böylece Üstten ve Yandan ne kadar dışarda kaldığını öğrenmiş olabilirim..

Saygılar,

Sevgili arkadaşım öncelikle yeni sistemin hayırlı olsun..

Çok güzel bir Multimedia Teyp taktığını belirterek, seni kutluyorum.. Darısı kaliteye önem veren tüm otomobil severlere olsun..;)

Bende senin gibi Navigasyon özelliği olan Ekranlı bir model takmayı planlıyordum.. Bunun üzerine çokta araştırma yaptım.. En son bende 7500BT de karar kılmıştım, AppRadio ile telefon arayüzüne bağlanıp, navi işinide öyle çözerim diye umut ederken senin öğrendiğin gibi Android telefonlarda bu sistemin çalışmadığını, şuan da sadece Apple telefonlarla o da ekstra bir kablo ile yapıldığını öğrendim.. Şahsen alacağım yer 1500TL ye bu ürünü takacaktı ama Arka Kamera ve birde ekstra Pioneer ın Navigasyon Modülünü almam gerekmesiyle, harcayacağım para çok yükseklere ulaşacağı için dondurmuştum hevesimi..

Diğer markaların 1 Din Navigasyonlu 1 ürünlerini de inceledim buarada ama onların fiyatları Pioneer ın yarı fiyatına gelecek olmasına rağmen, onlarıda içime sinmediği için taktıramadım..:( Hemen hemen hepsi Çin Menşeli pek güvenilmeyen ürünlerdi.. Bunlar Roadstar, Harward ve Xetec in ürünleriydi..Bir tek marka olarak Xetec i iyi diye biliyorum içlerinde..

Ama bu seferde 1 Din Multimedia bir ürünü taktırdığımda Orta Konsola bire bir uymadığı, çıkıntı yaptığını ve çok dışarıda kalabileceğini öğrendiğimden, görmeden taktırmak istemedim.. 3 Aşağı 5 Yukarı tahmin edebiliyorum, hemen hemen bütün modeller dışarıda kalıyor ama yine de ne tür bir görüntü oluşturuyor tam kestiremedim..

Senden ricam teyibini kapalıyken karşısında çarpraz üstten bir foto ve yan koltukta otururken teybin hizasında yandan bir foto çekip ekleyebilirsen çok memnun olurum..Böylece Üstten ve Yandan ne kadar dışarda kaldığını öğrenmiş olabilirim..

Saygılar,

Teşekkür ederim. Bir iki gün içinde fotoğrafları koyacağım. Ayrıca video da çekmeyi düşünüyorum. Umarım yardımcı olabilirim.

Teşekkür ederim. Bir iki gün içinde fotoğrafları koyacağım. Ayrıca video da çekmeyi düşünüyorum. Umarım yardımcı olabilirim.

Inan çok yardımcı olacağına emin olabilirsin.. Paylaşımlarını sabırsızlıkla bekliyor olacağım..

Inan çok yardımcı olacağına emin olabilirsin.. Paylaşımlarını sabırsızlıkla bekliyor olacağım..

Çektiğim videosu aşağıda. Burada kontağa göre açılıp kapanması, ekran açıldıktan sonra açısının ve ileri-geri konumunun ayarlanması görülebiliyor. Ayrıca radyo, USB, DivX DVD'sindeki klipler, geri görüş kamerası özellikleri bulunmakta. Bluetooth üzerinden ses menüleri mevcut. Apple telefonum olmadığı için Apps bölümü şimdilik açılmıyor. Ses, tema, sistem, Mixtrax ayarları ve navigasyon sistemi görülebiliyor.

Not: Videonun bir bölümünden sonra şarkı çalmadığı esnada ortamda bir gürültü var. O, yan binadaki inşaata beton döken kamyonun sesi. :D
Bir de videoyu yüklerken Rekor şarkısı telif hakkına takıldı. O yüzden bir düzenlemeden geçti.
Video HD çekim. Youtube üzerinden izlemenizi öneririm.
Videoda da görülebileceği gibi bas sesleri çok az açtım. Tam ayarları yapınca amfiye hiç gerek duyulmayan çok iyi ses çıkıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=79llHTMo6x8

Fotoğraflar:

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

Ekran ileri konumundayken:
attachment.php

Ekran geri konumundayken: (1cm kadar geri geliyor)
DSC_0056_zps615c57af.jpg

Konum menüsü:
DSC_0057_zps84bcd86e.jpg

DSC_0058_zps7118a37d.jpg

DSC_0059_zps24d39f08.jpg

DSC_0061_zpsbf27f02c.jpg

DSC_0062_zpsa1a3000c.jpg

Ekli dosyalar

• DSC_0051.webp
    DSC_0051.webp
    61.1 KB · Görüntüleme: 219
  • DSC_0052.webp
    DSC_0052.webp
    56.7 KB · Görüntüleme: 220
  • DSC_0053.webp
    DSC_0053.webp
    40.7 KB · Görüntüleme: 218
  • DSC_0054.webp
    DSC_0054.webp
    43.9 KB · Görüntüleme: 217
  • DSC_0055.webp
    DSC_0055.webp
    39.7 KB · Görüntüleme: 214
Çektiğim videosu aşağıda. Burada kontağa göre açılıp kapanması, ekran açıldıktan sonra açısının ve ileri-geri konumunun ayarlanması görülebiliyor. Ayrıca radyo, USB, DivX DVD'sindeki klipler, geri görüş kamerası özellikleri bulunmakta. Bluetooth üzerinden ses menüleri mevcut. Apple telefonum olmadığı için Apps bölümü şimdilik açılmıyor. Ses, tema, sistem, Mixtrax ayarları ve navigasyon sistemi görülebiliyor.

Not: Videonun bir bölümünden sonra şarkı çalmadığı esnada ortamda bir gürültü var. O, yan binadaki inşaata beton döken kamyonun sesi. :D
Bir de videoyu yüklerken Rekor şarkısı telif hakkına takıldı. O yüzden bir düzenlemeden geçti.
Video HD çekim. Youtube üzerinden izlemenizi öneririm.
Videoda da görülebileceği gibi bas sesleri çok az açtım. Tam ayarları yapınca amfiye hiç gerek duyulmayan çok iyi ses çıkıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=79llHTMo6x8

Abi bir şey söyliyim mi? Yemin ediyorum müthiş bir iş çıkarmışsın.. Çektiğin fotolar tam istediğim açılardan ve her şeyi % 100 açıklar nitelikte..

Hele ki çektiğin video da cihazıda mükemmel şekilde tanıtmışsın.. İnan distribütör reklam yapmak için bir video çekse, bundan daha iyi çekemezdi.. Değinebileceğin başlıklardan sadece Bluetooth u es geçmişsin galiba..Bluetooth ile telefonunu eşleştirip telefon araması yapma, müzik dinleme vs.. gibi konularıda gösterseymişsin eksiksiz olacakmış..

Her şey için çok ama çok teşekkür ederim, bu videodan sonra anladım ki bu cihaz için az bile heveslenmişim.. Cihaz Tasarımından, Menü Yapılarına kadar ; Yani Komple, şöyle özetleyeyim A dan Z ye Kalite Kokuyor.. Adamlar hakikaden yapmış, helal olsun..;)

Abi bir şey söyliyim mi? Yemin ediyorum müthiş bir iş çıkarmışsın.. Çektiğin fotolar tam istediğim açılardan ve her şeyi % 100 açıklar nitelikte..

Hele ki çektiğin video da cihazıda mükemmel şekilde tanıtmışsın.. İnan distribütör reklam yapmak için bir video çekse, bundan daha iyi çekemezdi.. Değinebileceğin başlıklardan sadece Bluetooth u es geçmişsin galiba..Bluetooth ile telefonunu eşleştirip telefon araması yapma, müzik dinleme vs.. gibi konularıda gösterseymişsin eksiksiz olacakmış..

Her şey için çok ama çok teşekkür ederim, bu videodan sonra anladım ki bu cihaz için az bile heveslenmişim.. Cihaz Tasarımından, Menü Yapılarına kadar ; Yani Komple, şöyle özetleyeyim A dan Z ye Kalite Kokuyor.. Adamlar hakikaden yapmış, helal olsun..;)

Teşekkür ederim. Bluetooth için başka bir telefonla videoyu çekmem gerekti ama o an yanımda yoktu. :D

Bağlantı için videoda bir ara gösterdiğim sağ üstteki telefon simgesine tıklayınca açılan bir menü var. Burada ayarlar bölümünden pin kodu ayarlanıyor. Telefonun bluetooth'u açılıp teyple eşleştiriliyor. Ardından artık otomatik olarak her seferinde bağlantı kuruyor. Ekranı da şu şekilde oluyor:

DSC_0018_zpsd39ada67.jpg

Android telefonumun rehberine ve arama kaydına ulaşabiliyor. Arama yapıp cevaplanabiliyor. Bunun için tavan lambasının orijinal mikrofon bölümüne teybin mikrofonunu yerleştirdim. Yakında direksiyon kumandasını alıcam. O zaman direksiyondan arama işlevine tek tuşla ulaşıcam kısmetse.

Ayrıca daha pekçok bluetooth özelliği ayarlarda mevcut.
Android olduğu için arama işlevleri ve bluetooth şarkı çalma özelliğim çalışıyor. Pioneer'ın kendi Car Media Playeer Android programını telefona yükledim.
https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.pioneer.mbg.appradio.mediaplayerapp

Bu programla şarkıları teyp üzerinden çaldırmak daha işlevsel. Ayrıca benim Sony telefonun sürümü biraz eski kaldığı için bazı bilgiler teybe gitmedi. Samsung Grand Duos ile bağlanmıştım. Şarkı bilgileri, fotoğrafları falan daha pekçok bilgi teybe gidiyordu.

Aslında Pioneer'ın bazı modelleri Androidle tam uyumlu, programlar falan çalışıyor ama böyle InDash ünitelerinde yok. 2Din olanlarda var. Belki ilerde bir IPhone alırsam onu bağlarım.

Her özelliği iyi de tek eksik yanı bazı özelleştirmeler yok. Mesela kendi arka plan resmimi yükleyebilme seçeneği yok. Menü görünümleri vs. için dışarıdan yükleme yapabilme seçeneği yok. Sadece Bluetooth bağlantı programını telefonun interneti üzerinden güncelleme seçeneği var. Ama o da olmayıversin. Cihazda yok yok. Daha ne olsun. :)

Son bir şey de videolar için söyleyeyim. DVD ve VCD çalmasında problem yok. Ama internetten indirilen videoları bir DVD'ye kaydedip izlemeye kalkınca bazılarını göstermiyor. Dosya formatı veya çözünürlüğüyle ilgili hata veriyor. Avi veya MP4 farketmiyor. Problemsiz izlemenin en garanti yolu DivX Converter orijinal çevirici programı indirmek. Buna istediğin videoyu atıp DVD Player türüne çevirip sonra DVD'ye yazınca problemsiz çalıyor. Yani DivX dosyalarıyla tam uyumlu bir cihaz. Ayrıca DivX sitesinde DivX VOB diye bir bölüm var. Teypte DivX VOB dosyalarını oynatmak için buraya kayıt olmak gerekiyor.

http://www.divx.com/en/dwam

Bu kayıt işi çok ilginç bir şey. Teybin içinde Divx VOB kayıt numarasının bulunduğu ekrandan kodu alıyorsun. Bu siteye girip hesap açıp kodu giriyorsun. Sonra site bir kayıt videosu oluşturuyor. Bunu indirip bir CD'ye yazdırıyorsun. Sonra teybe takıp oynatıyorsun. Video oynadıktan sonra bir yazı çıkıyor ve Kayıt işleminin başarıyla yapıldığı yazıyor. Çok ilginç bir prosedür doğrusu.

Bir de videoda Mixtrax modu açık. Şarkılar 60sn çaldıktan sonra bir efektle diğerine geçiyor. (Bu ayarlanabiliyor) Teybin 1 numaralı özelliği bence bu. Arka arkaya hareketli şarkılar çalınca tam bir DJ performansı sergiliyor cihaz. Arabayı kenara çekip oynayasım geliyor. :rock

Son düzenleme:
Teşekkür ederim. Bluetooth için başka bir telefonla videoyu çekmem gerekti ama o an yanımda yoktu. :D

Bir de videoda Mixtrax modu açık. Şarkılar 60sn çaldıktan sonra bir efektle diğerine geçiyor. (Bu ayarlanabiliyor) Teybin 1 numaralı özelliği bence bu. Arka arkaya hareketli şarkılar çalınca tam bir DJ performansı sergiliyor cihaz. Arabayı kenara çekip oynayasım geliyor. :rock

Bu güzel açıklamaların için bende teşekkür ederim..

Senden ricam bu Mixtrax olayını biraz daha açar mısın? Her şarkının başında 60 sn bekleyip, sonra efek mi yapmaya başlıyor? Yoksa şarkılar değişirken felan mı efekle değişiyor? Ben bu Mixtrax olayını tam olarak anlayamadım? Arka arkaya hareketli şarkılar.. vs falan DJ performansı, inan kafam allak bullak oldu:(

Fark yaratan bir özellik ve başlı başına alma nedeni olabilecek gibi anlatmışşsın son cümlende.. Aslında olabiliyorsa, Karanlık bir ortamda Video ile direk Mixtrax özelliğini çekebilsen çok daha iyi olur gibime geliyor..:D

Son düzenleme:
Geri