Plastik duba diyip geçmeyin

geçmiş olsun.
ben 160 ile giderken köpeğe çarptım passat ile passatın sağ ön hış.
ancak airbagler açılmamıştı.
Servis bakımlı aracın airbaglar açılmayınca hem airbag sensörlerini değiştirdiler hemde 1 yıllık 10 bin bakımlarının hepsini bedava yapmışlardı.
o zaman imzalı kağıt almıştık. :D

yanlız köpekte çok sert bir kemik yapısı var.
vurunca yolun düşük banket denilen kısmına indirmişti beni

geçmiş olsun, geçen yaz Ankara' dan Antalya' ya gidiyorum gece saat 2 de polis arkadaşlar sivrihisar yakınlarında çevirme yapıyolarmış ve 4 şeritli yolu tek şerite düşürmek için en sol şeritten itibaren dubaları bi güzel dizmişler ama birden yol daralıyor tam o sırada önümdeki aracı sollayayım dedim ve sola çıktığımda önümde dubaları görünce hafif bi sağ sol ile iki duba arasından nasıl geçtiğimi bende bilmiyorum resmen kazaya sebebiyet ya geçmekte olduğum araca kırsaydım ne olacaktı ve hızım 120 idi,

Duba ile ilgili benimde anım var:)
Yol çalışması nedeniyle yolu dubalar ile ikiye bölmüşler. Önümde otobüs vardı, gece vakti sollayım dedim. Neyse 2 duba arasından 90km/s gibi bir hızla sol şeride çıktım. Sollama bitene kadar hız 120 civarına geldi ve sanki dubaların arası daralmış gibi bir hal aldı :) Karşıdan kamyon geliyor ve sağ şeride geçmem gerek. Şu aradan mı geçsem diğerinden mi geçsem derken kamyon iyice yaklaştı. :) Dubalara çarpmadan 120-130km/s hızla iki duba arasından geçtim sağ şeridi. Ancak o an altımda başka bir araç olsa bu dediğimi yapmak imkansız. Yol tutuş böyle durumlarda lazım oluyor :)

Duba ile ilgili benimde anım var:)
Yol çalışması nedeniyle yolu dubalar ile ikiye bölmüşler. Önümde otobüs vardı, gece vakti sollayım dedim. Neyse 2 duba arasından 90km/s gibi bir hızla sol şeride çıktım. Sollama bitene kadar hız 120 civarına geldi ve sanki dubaların arası daralmış gibi bir hal aldı :) Karşıdan kamyon geliyor ve sağ şeride geçmem gerek. Şu aradan mı geçsem diğerinden mi geçsem derken kamyon iyice yaklaştı. :) Dubalara çarpmadan 120-130km/s hızla iki duba arasından geçtim sağ şeridi. Ancak o an altımda başka bir araç olsa bu dediğimi yapmak imkansız. Yol tutuş böyle durumlarda lazım oluyor :)

aynen sert süspansiyon felan diyoruz ama adamlar her şeyi düşünüp yapmışlar düşünsenize altımızda clio olsa :D

geçmiş olsun.
ben 160 ile giderken köpeğe çarptım passat ile passatın sağ ön hış.
ancak airbagler açılmamıştı.
Servis bakımlı aracın airbaglar açılmayınca hem airbag sensörlerini değiştirdiler hemde 1 yıllık 10 bin bakımlarının hepsini bedava yapmışlardı.
o zaman imzalı kağıt almıştık. :D

yanlız köpekte çok sert bir kemik yapısı var.
vurunca yolun düşük banket denilen kısmına indirmişti beni

Rahmetli babamda bigün köpeğe çarpmıştı 50-60 la giderken arabanın ön tarafta sağlam hiçbişey kalmamıştı radyatöre kadar kaput bile hasar görmüştü ama koöpeğe hiç bişey olmamış

aynen sert süspansiyon felan diyoruz ama adamlar her şeyi düşünüp yapmışlar düşünsenize altımızda clio olsa :D

Clio değil düşün bide şahin olsa :D eyvah eyvah

bizim insanımız plastik malzeme lafını duyunca pek umursamıyor. yazın bir alışveriş merkezinde arka arka park etmeye çalışan bir bey efendi dubanın üstüne çıktı ses gelince baktı, abi plastik dubaya çarptın alta girdi yavaş yavaş ileri git dedim; aman plastik nasıl olsa nolcak dedi bildiği gibi devam etti. içim acıdı resmen sese alta nasıl zarar vermiştir kim bilir.

Geri