Prins LPG taktırdım ama simit tankı Atiker !

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan gtcsmile
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Dostum tank sonuçta, niye yüzüne tükürücen ki. Tankın üzerinde kaliteye ilişkin damgası varsa gerekli testleri geçmiştir ve prins veya atiker olması farketmez, atiker marka kit taktırdığında enjektörlerin bosch olduğunu görüp adamla kavgaya gitmek gibi bişey olur bu :D
Ama gerçi bunu da sizin can sıkıntınıza veriyorum, bagaj kapağındaki nikelaj kaplamadan sıkıldım diyodunuz bi konuda :D

Dostum tank sonuçta, niye yüzüne tükürücen ki. Tankın üzerinde kaliteye ilişkin damgası varsa gerekli testleri geçmiştir ve prins veya atiker olması farketmez, atiker marka kit taktırdığında enjektörlerin bosch olduğunu görüp adamla kavgaya gitmek gibi bişey olur bu :D
Ama gerçi bunu da sizin can sıkıntınıza veriyorum, bagaj kapağındaki nikelaj kaplamadan sıkıldım diyodunuz bi konuda :D

Hayır, can sıkıntısı değil. Tam bir araba hastasıyım :) Arabayla ilgilenmek çok hoşuma gidiyor. Sürekli neresine ne yapsam diye düşünüyorum.

Ama bu tüp konusu gerçekten canımı sıktı. Atiker yazısını görünce kan beynime sıçradı ki sağolsunlar forumdakiler olmasa sinirim yatışmazdı. Prinsin tank üretmediğini söylüyorlar. İnşallah öyledir.

Tankın üzerinde prins çıkartması var ama tankımız yerli.

576140.jpg

Örnekleme yapalım.

http://www.steplpg.com/index.html

http://www.sakaautogas.com/default.asp

gibi

bende yeni zavoli taktırdım. saka marka depo kullanıldı ama şamandıra zavoli baskılı italya üretimi.

Teşekkürler yardımlarınız için.

Bu şamandıra simit tankın neresinde?

simit depoda üstte koruma kapağı vardır onu açın. üzerinde lpg göstergesi olan bir parça göreceksiniz. şamadrıda haliyle deponun içinde ama dışarıda lpg göstergesi acil durum kaçak subabını göreceksiniz bir bütün olarak. oralarda bir yerde yazması lazım kullandığınız kitin markası

aman hocam sakın şamandırayı sökeyim de bakayım deme, gazı bitirip öyle açmak zorundasın yoksa ortalık leş gibi kokar hemde gaza ziyan, birde lpgcide çalıştığım dönemde kaç tane rekor(somun-bijon türevi) kırdığımın sayısını hatırlamıyorum, sağlam bağlayayım diye zorlarsanız kırılıyor, biraz hassas parçalar, metalden olduğuna güvenilecek türden bişey değil :)

Sıkıntı yok memleketteki en sağlam ve en kalın tanklardan biri atiker. Boş tankı bi kaldırmayı deneseydiniz ben az daha beli sakatlıyordum insan hafif bişey sanıyor :D
Ama servisteki görevliler sizi bilgilendirseymiş daha hoş olurmuş, bize izah edilmişti durum tüm sistem landi yken atiker in tank sağlamlığından dolayı onu tercih ettiklerini söylemişlerdi. Prins te bunu kullanınca daha memnun oldum bak şimdi :)

Geri