prizdirek bilyasımı

ring26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar corsa 2004 cdti aracımda kronik volan sorunum mevcut luk marka volant luk marka debriyaj bilyası ve baskı balatam hazır taktırıcam ama başka bir sorunum var kafamı karıştıran o fikirlerinize çok ihtiyacım var.sorunum viteste debriyaja basınca bozuk bilya sesi geliyor sürtünme gibi genelde 1.2.3. viteslerde yapıyor.ama en çok 2. viteste araba ısınınca düzeliyor biraz.bir ustaya gittim şanzıman grup bilyaları dedi biri prizdrek bilyası dedi biri volanı değiştir geçer dedi ne yapıcam şaşırdım.vitesteyken debriyaja basınca geliyor bilya sesi ama vitesi boşa atınca gidiyor.çalışma sistemini bilmiyorum tam olarak sizce nedir?

ring26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar debriyaja basılı ve araç viteste iken çalışan aksamlar neler acaba.bunları bilirsem arızayı teşhis edicem.birde tam olarak şanzımanın çalışma sistemini yazarsanız çok sevinicem.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanirim baski bilyasindan geliyor...eger debrajin yakin zamanda degisecekse kalsin,hepisini birden degistirisin...o ses haif ise daha epey yol yaparsin....

Son düzenleme:

ring26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baskı ve balatayı benden önce aldığım arkadaş şu anki km den 10000 km önce dğiştiğini söyledi ne kadar doğru bilmiyorum ama debriyaj çok yumuşak bir titremede yok ama aldığımdan beri en tepede kavrıyor.çıkmazdayım yani.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debraji degistirken baski bilyasini ve o prizdirek bilyesini de degistirirsin....korkma sansizmanda degil o problem.. ben yinede baski bilyesi derim