Radyatör Fanı Açma Problemi !!

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sigorta kutusunu açtığında 3-4 tane röle göreceksin tornavidanın sapıyla filan birkaç kere vur arızalı olan röle ortaya çıkar

EpiNeFRiN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaput altındaki sigortalar... kapagı acınca sol ön tekerin oradan bakınca karşı sırada soldan birinci olması lazım.. tam hatırlayamadım ama ben değiştirttim .... 60 lira bilginiz olsun...

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaput altındaki sigortalar... kapagı acınca sol ön tekerin oradan bakınca karşı sırada soldan birinci olması lazım.. tam hatırlayamadım ama ben değiştirttim .... 60 lira bilginiz olsun...

Bugun opel servısıne gıttım , benım arabada tek fan var ve dıger h modellerındekı cıft fan olayı bende yok ve bu olmuyan fanın soketı bosta duruyor, en son verdıgım servıs bu bosta duran fan soketını radyatör fanına takmıs, bundan dolayı devamlı devreye gırıyor , soketı bugun soktuk yarım saat kadar arabayı calısır vazıyette bırakdık, motor ısısı 98 ile 100 derece ye yukseldı ama bu seferde fan devreye gırmedı, bu fan kac derecede acıyor normalde ... ??

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
92 de açması lazım

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
92 de açması lazım

Yok acılmadı ya :( klıma fan soketını sökünce acılmıyor , gerı takıncada devamlı calısıyor ,tech 2yede baglandı araç bır problem görunmedı fan olayında , bu fan devamlı calıssa bır zararı olur mu ?

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bugun opel servısıne gıttım , benım arabada tek fan var ve dıger h modellerındekı cıft fan olayı bende yok ve bu olmuyan fanın soketı bosta duruyor, en son verdıgım servıs bu bosta duran fan soketını radyatör fanına takmıs, bundan dolayı devamlı devreye gırıyor , soketı bugun soktuk

Verin adini da Boyle ustayi, boyle ustayi calistiran servisi hep birlikte alkislayalim (!)..

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yok acılmadı ya :( klıma fan soketını sökünce acılmıyor , gerı takıncada devamlı calısıyor ,tech 2yede baglandı araç bır problem görunmedı fan olayında , bu fan devamlı calıssa bır zararı olur mu ?
bence soketi yanlış yere takınca bir yeri bozdular.

EpiNeFRiN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugun opel servısıne gıttım , benım arabada tek fan var ve dıger h modellerındekı cıft fan olayı bende yok ve bu olmuyan fanın soketı bosta duruyor, en son verdıgım servıs bu bosta duran fan soketını radyatör fanına takmıs, bundan dolayı devamlı devreye gırıyor , soketı bugun soktuk yarım saat kadar arabayı calısır vazıyette bırakdık, motor ısısı 98 ile 100 derece ye yukseldı ama bu seferde fan devreye gırmedı, bu fan kac derecede acıyor normalde ... ??

oradaki soketler birbirinden farklı röleler aynı görünsede giriş numaraları farklı... 4 girişindede farklı numaralar var ona göre birbiriyle uymuyolar genelde... benim götürdügüm servisde tek tek okudu numararaları(85-24-25 gibi bişeyler vardı) elinde bulunanlara baktı hiç biri uymadı yeniden spariş verdi... o arızalı röleyi de bulmak için klimayı açmıştı sanıyorum bizim araçtata tek fan var... sen sıkıntılı röleden bi tane sipariş ettir yenisini takdır en iyisi...

EpiNeFRiN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bizim fanda hızlı bi şekilde devamlı çalışmış ve akü 3 saat içinde bitmiş (Aracı park ettikten sonra bi geldik kapılar bile kumanda ile acılmayacak kadar akü bitmiş takviye yapınca saate baktım direk) aracın yanına geldiğimde fan hala calısıyodu yavas yavas bagaj kapagını acacak kadar elektrik yokken.. en iyisi röleyi değiştirmek

Son düzenleme: