Rakinin Içim Teknikleri Ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan LND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
bugune kadar hiç rakı içmemişim nerdeyse ya

samet bu kadar canımızı çektirdikten sonra ısmarlamakta sana düştü sanırsam hazır ol davetlin opelim net biz geliyoruz :rock :rock :rock

3 aylar temmuz 1 de başlıyor yaz bana sadece haziran dan ibaret 23ünde sınavım var temmuza kadar deneyeceğim yazanları :)

sek olsunda farketmez yeni,tekirdağ,burgaz

beni hiç benimle bırakmadın ki
içtim ben de şerefine
bir aşk idi sakladığım
sona bıraktığım nefesime
oynadım da oynadım sabaha kadar
bir kadının hayal bahçesinde izinsizce
ve hiç düşünme, endişlenme
hala sakladığım aşkım vardı kimsenin bilmediği
bakmadığı bir köşesinde
içelim umursamadan kederleri
kifayetsiz acıların gölgesinde açalım sofraları
içelim hey hayat içelim
sen bir okyanus olsan ben bir balık
ne sen beni bilsen ne ben seni
sadece ve sadece içsek
ve bir serçenin ölümü ile ağlaması kaderin
haykırması belkide kendince
tüm bildiklerine karşı
ve sen bir köşesinde sofranın
bir de ağlayan kader
ve ben
içelim de içelim
millet ne derse der...

3 aylar temmuz 1 de başlıyor yaz bana sadece haziran dan ibaret 23ünde sınavım var temmuza kadar deneyeceğim yazanları :)

sek olsunda farketmez yeni,tekirdağ,burgaz

Bir Mey İçki çalışanı olarak bizim ürünlerimiz haricinde Efe'yi de önerebilirim ama Burgaz içtiğinizde içtiğiniz rakı değil müsfettesidir, bunu çok açık söyleyebilirim...

Bir Mey İçki çalışanı olarak bizim ürünlerimiz haricinde Efe'yi de önerebilirim ama Burgaz içtiğinizde içtiğiniz rakı değil müsfettesidir, bunu çok açık söyleyebilirim...

nası abi yaw? ben YEŞİL EFEyi tek geçerim! ona en yakın tadı da burgazda bulurum. yani beğenmiştim bayaa da niye öle dedin ki şimdi?:confused:
hani illa ki bi bildiğin var işin ustasısın :alkis: da hani anlatsan şöle bilimselinden? :D

edit: bi de EFE de MEY'e bağlı diil mi? yani bütün rakılar sizden geçmiyo mu?

nası abi yaw? ben YEŞİL EFEyi tek geçerim! ona en yakın tadı da burgazda bulurum. yani beğenmiştim bayaa da niye öle dedin ki şimdi?:confused:
hani illa ki bi bildiğin var işin ustasısın :alkis: da hani anlatsan şöle bilimselinden? :D

edit: bi de EFE de MEY'e bağlı diil mi? yani bütün rakılar sizden geçmiyo mu?

Hayır, Efe Elda İçecek grubunda.Bizim haricimizde 3-4 firma daha var rakı üreten.Üreticiler kazandıkları paranın yaklaşık %80'ini vergi olarak devlete verdikleri için kar marjı sanılan kadar yüksek değil alkollü içki sektöründe, dolayısı ile maliyetler çok önem kazanıyor.Kimi gerçek anason kullanıyor, kimi anason aroması...

Bu arada bilmeyenler için bigilendirmede bulunayım, yaş üzüm rakısı yeni bulunmuş birşey değil.Özelleştirme ile birlikte Tekel haricindeki firmalara da üretim izni verilmesi ile birlikte üretime başlayan rakip firmalar tarafından pazarlama stratejisi olarak özellikle vurgulandığından ancak son zamanlarda dikkat çekmeye başladı.Mesela Tekirdağ rakısı Tekel zamanından beri yaş üzümle üretilir, ancak çok mühim birşeymiş gibi düşünülmeyip insanların gözüne sokulmadığından çoğu kimsenin haberi yoktur bundan...

Geri