rolanti dalgalanmasi

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınız arıza ışığı yakmadığına ve herhangi bir sorun belirlenemediğine göre boşa kurcalamak ve harcama yapmak manasız. Üstelik yaptığınız işlemler de sorunu minimize etmiş. Bekleyip gozlemlemekte fayda var. Uzun yolda motoru bir saat sıkıştırmanızı da dizelci arkadaşlar değerlendirsin. Ben bu kadar zorlamazdım diye düşünüyorum. Hayirli yolculuklar.

TanerAkgün

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar
aranızda yeniyim. 1 buçuk sene 2008 astra j 1.3 cdti dan sonra yaklaşık bir aydır 2012 astra j 1.3 manuel kullanıyorum fakat çok hevesle aldığım aracımdan soğumak üzereyim :( aracım soğuklarda ilk marş biraz geç alıyor gibi ve motor biraz gürültülü çalışıyor gibi. Çekişimde herhangi bir problem yok rampada olsun normal yolda olsun araç akıyor fakat rölantide milim de olsa bir dalgalanma söz konusu. bazen motor sesinden de anlaşılıyor. Ve en önemli beni en çok rahatsız eden faktör ise aracımın yakıtının aşırı yüksek gelmesi. Tam anlamıyla ölçe problemim olmadı fakat ekranı 6.5 dan aşağı düşüremiyorum 20 günde 200 tl yakıt ile ( dizel ) 420 - 430 kmlerde lamba yaktı. haftaya ustama götürüp kontrol ettirmeyi düşünüyorum bir de ay başı fulleyip o şekilde test etmeyi düşünüyorum.

Aklıma gelenler map sensörü EGR gaz kelebeği. Ve ısıtma bujileri
Düşünmek istemediklerim ise enjektör! ve Pompa!

Benzer problem ile karşılaşan varmıdır ben mi aracımı henüz tanıyamadım..

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Yakıt artışı ve geç mars olduysa krank sensörüne bakılmalı

TanerAkgün

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Tamam soğukta yada uzun beklemede yapar sadece geç marşı bir kere çalıştıktan sonra gün içind e tek marş ta çalışır

TanerAkgün

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Tamam soğukta yada uzun beklemede yapar sadece geç marşı bir kere çalıştıktan sonra gün içind e tek marş ta çalışır

tamam ondan yana sıkıntı yok rolanti de dalgalanma ve fazla yakıtın sebebi egr map gaz kelebeği olabilir mi 133 bınde aracım ve muhtemelen bu güne kadar temizlenmedi araç benden önce hep sağır kalmış yakmasın diye devirsiz kullanılmış

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Map sensörü arıza lambası yakar aynı şekilde egrde yine ilk başta maf map egr sökülüp temizlenir düzelmez ise krank sensörüne bakılır

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Egrde çekiş düşer boğulur araba

TanerAkgün

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim Astra h ımda egr problemi yaşamıştım temizlettiğimde rahatlamıştı ama bu kadar yakıt farkı olmamıştır.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bir deneyin olmazsa farklı yok deneriz