rolanti motorunu devre dışı bıraktım

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi boğaz kelebeği temiz ise(ara mesafesi tam ise oynama yalama yok ise) kelebegin altında resme eklediğim boru temizlendi ise rolantini tekrar çıkar ve iyice yıkama benzininde beklet temizlensin tekrar dene bağzen ilk defada tam temiz çalışmayabiliyor eğer düzelmezse mecbur yeni rolanti alacaksın..
bild1321.jpg

serefzor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor ısındıkça daha randumanlı dediğiniz gibi düzelecek şuan 1 ile 1.5 arası gidip geliyor

joe black

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
bence temizle

benim araba 98 vectra 2,0 rölantide hafif dalgalanma oluyordu, 2 sene kadar önce içini açıp bi güzel temizledim. o gün bugündür saat gibi çalışıyor.Ancak temizlemeden önce rölanti motoru orjinal mi diye bi bak,(bosch yada siemens olmalı) değilse hiç uğraşma hemen yeni bitane al. eğer orijinalse önce philips perfect kontak temizleyici (mavi-yağsız) sprey al. ardından motorun içini bununla ve bir bez yardımıyla güzelce temizle.rölanti motorunun gaz kelebek boğazına bağlandığı yerde ince bi conta var onu da mutlaka değiştir.(kartondan kesebilirsin) mutlaka işe yarar...

joe black

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
yaa bi de söylemeyi unuttum, hazır oraları sökmüşken, gaz kelebek boğazını ve özellikle maf sensörünü (hava debimetresi) mutlaka temizle.ancak wd 40 filan gibi yağlı kontak temizleyici kullanma mutlaka philips degraser(mavi kutu) ile yapmalısın. hava debimetresinin içine bir iki defa bunu püskürtüp 10 dakika kurumadan takma..

mkiraz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rolanti ayarlayıcısı

izmir içi rolanti ayarlayıcısı verebilirim
ben almıştım temizledim yeni olan elimde kaldı.
markası simens
ihtiyacı olan benimle irtibat kurabilir garantilidir kullanılmadı