Ruhsat tarihi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan DotCom
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

DotCom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba ,

2. El bir araba almak üzereyim. Türkiye sitesinde yaptığım sorguda ruhsat tarihi 1 ay öncesini gösteriyor. Sahibi arabayı 2 sene önce aldığını söylüyor. Ruhsat tarihi geçen ay diye sorduğum zaman ruhsat yaprağında yer kalmamıştı yenilerken tarih de değişti şeklinde bir açıklamada bulundu ama kafamda soru işareti kaldı?

Böyle bir durumda siz ne yaparsınız?
Başka alternatiflere mi yönelirsiniz yoksa çok önemsemesek mi lazım?

Arabanın fiyatı emsallerine göre 1-2 bin düşük sayılır.

3 tane tramer kaydı var. 2 tanesinde miktar yok biri 2500 tl.

Bu tramer kaydındaki rakamlar kazaya karışan diğer arabanın hasarıymış doğru mudur? Sorguladığımız arabadaki hasarı nasıl öğrenebiliriz?

Sent from my iPad using Tapatalk - now Free

usta dogruda olabılır sonucta ama en guzelı aracı goster oyle al sana degısen boya ne var dıyo pekı ? soyle gıderız exper e eger senın soyledıgın harıcı bısey cıkarsa exper parasınıda vermem hayırlı ısler der ceker gıderım de

İstediğin yere gösterirsin diyor.

Bagaj kapağı değişmiş.

Kapılar ve tavan haricinde , çamurluklar ve ön kaputta lokal boyalar mevcutmuş.

Yaprak bende değiştim, tarih değişmişti. O sorun değil. Tanıdık kaskocunuz var ise, kaza tutanakları resimleri, herşeyi görürsünüz. Tanıdık yoksa da %100 niyetlendiğiniz de, girerseniz birine ben sizde sigorta ettircem, şu 50 lirayı da alın dersin, adam sana isterse kaza fotoğraflarını, tutanakları, hasarları gösterebilir.

Yaprak bende değiştim, tarih değişmişti. O sorun değil. Tanıdık kaskocunuz var ise, kaza tutanakları resimleri, herşeyi görürsünüz. Tanıdık yoksa da %100 niyetlendiğiniz de, girerseniz birine ben sizde sigorta ettircem, şu 50 lirayı da alın dersin, adam sana isterse kaza fotoğraflarını, tutanakları, hasarları gösterebilir.

En güzel yöntem bu zaten ;)

uğraşmayın ikinci ellerle aklınız varsa sıfır alın , tabi bütçenizde ...

saygılarımla

uğraşmayın ikinci ellerle aklınız varsa sıfır alın , tabi bütçenizde ...

saygılarımla

Elbetteki bütce meselesi, keşke hepimizin bütcesi elversede sıfır alsak. Malisef sıfır alanlardada boya vs. çıkma ihtimali var. Milletce artık bir birimize güvenimiz kalmadı, haksızda sayılmayız.

Elbetteki bütce meselesi, keşke hepimizin bütcesi elversede sıfır alsak. Malisef sıfır alanlardada boya vs. çıkma ihtimali var. Milletce artık bir birimize güvenimiz kalmadı, haksızda sayılmayız.

Sıfırlardada tabiki o risk var , yok değil ancak bir ikinci eldeki kadarda değil , bu bir gerçek yani ...

Üstelik sıfır aracı teslim almadan önce boya makinesi ile aracın boya değerlerini kontrol edip o şekilde aracı içinize sine sine ve gönül rahatlığı ile almanın tadıda bir başka gerçekten

ki ben bu duyguyu yaşadım , Allah sizlerede nasip etsin inş.

saygılar

Merhaba ,

2. El bir araba almak üzereyim. Türkiye sitesinde yaptığım sorguda ruhsat tarihi 1 ay öncesini gösteriyor. Sahibi arabayı 2 sene önce aldığını söylüyor. Ruhsat tarihi geçen ay diye sorduğum zaman ruhsat yaprağında yer kalmamıştı yenilerken tarih de değişti şeklinde bir açıklamada bulundu ama kafamda soru işareti kaldı?

Böyle bir durumda siz ne yaparsınız?
Başka alternatiflere mi yönelirsiniz yoksa çok önemsemesek mi lazım?

Arabanın fiyatı emsallerine göre 1-2 bin düşük sayılır.

3 tane tramer kaydı var. 2 tanesinde miktar yok biri 2500 tl.

Bu tramer kaydındaki rakamlar kazaya karışan diğer arabanın hasarıymış doğru mudur? Sorguladığımız arabadaki hasarı nasıl öğrenebiliriz?

Ben de ruhsatımı değiştirdim (TÜV muayenesi sırasında "0" "O" karmaşası nedeniyle araç emniyetsiz bulundu bu nedenle yeni ruhsat çıkarmak zorunda kaldım) bu işlemler sonunda aracın tescil tarihi değişmedi değişmez de. Çünkü tescil tarihinin değişmesi için aracin yeniden tescil edilmesi gerekir, hatadan dolayı veya ruhsatta muayene yeri kalmaması nedeniyle yeni ruhsat sayfası almak aracın yeniden tescil edildiği anlamına gelmez.

Geri