Ruhsat tarihi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan DotCom
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
benım anlamadıgım degısen olarak neden sadece dışa bakıyoruz turk mılletı olarak anlamıyorum benm zamnında corsa aracım vardı yolda gıderken onumdekı arac durdu bende bastım frne duramıagımı anladım kırdım dıreksıyonu teker kaldırıma carptı kı cokta hızlı dgıldı hıc bısey olmamas gıbı devam ettım sonra sadece saga cekme vardı aracta tamırcıye gotrdum sagdakı tekerı tutan tum parcalar degıstı amortısor dahıl kı adamn dedıgı bıraz daha hızlı vursan makaslara kadar gelıp aracı pert edebılırmıssım dusunun kı 2006 senesı olması lazım 4000 tl masraf cıkmıstı.. yanı ıllakı dısında bısı olcak dıye bısey yokkı alttan hasarı vardır bıseydır.. boyaya takılmam boya olabılır bagaj kapagının degısımıde fıyat uygunsa oda olabılır sonucta sok tak bı parca oda onemlı olan baska bıseyı varmı cıkcakmı abılerın dedıgıde dogru ver 50 lıra yada tanıdık varsa sor gostersınler tutanagı sana

uğraşmayın ikinci ellerle aklınız varsa sıfır alın , tabi bütçenizde ...

saygılarımla

Yeteri kadar para olsa en mantıklısı o ama malüm parayı Ligya'lılar buldu, bize de koklatmıyorlar :)

Yeteri kadar para olsa en mantıklısı o ama malüm parayı Ligya'lılar buldu, bize de koklatmıyorlar :)

Yok o mantıkla herkesin parası olsun, herkes 0 alsın. İyi de elimizdeki araçları napcaz. Lidyalılar bile dayanamaz buna.

Yok o mantıkla herkesin parası olsun, herkes 0 alsın. İyi de elimizdeki araçları napcaz. Lidyalılar bile dayanamaz buna.

Sanayilerden, artist tavırlı usta geçinen kişilerden bıktım usandım, o nedenle parayı bulursam bir daha ikinci el araç almam, ayrıca ikinci el araçlar artık doğru dürüst para da etmiyor millet resmen ölmüş eşşek arıyor :(

savas abı edıgınde haklısın ama ne var 2. el arabalar şu tutanak muhabbetı cıktıgından berı cogu hasar kayıtlı oldu yada gercekten hasarlı para almak ıcın sıgortadan arabaları carpısan araba mısalı yaptılar resmen.. temız arabası olanlarda öyle paralar ıstıyolar kı bıraz daha eklesen sıfır arac alırsın resmen.. bılırsın ızmır bucada pazar gunlerı oto pazarı olur ya bı tanemı duzgun araba olmaz % 50 sı kuş serısı arabların kasaları harita olmus kalanı desen zaten turşu olmaz araçlar ıstedıklerı paralar desen yok yanı...
he sıfır arabadada ne var servıse götürüyosun garantı yuzunden 800 lıra 1000 lıra gıydırıyolar... vergı desen ona keza 800 900 sıgorta ona gore kasko yaptırsan ayrı oda kulfet...
bence eskı arablaraın restore edılıp moda olmasınında nedenı bu bu sene woswos oldu seneye baska bı araba moda olur boyle boyle artık 60 70 model elektronıgı az olan sıkıntısı az olan araçlara bıncez heralde...

Bahsettiğim araba da satılmış.

Türkiye sitesindeki sorgulamada ruhsat tarihi 10/10/2013 olarak değişmiş.

Kısmet artık ..

Eskiden sanayiye gitmekten büyük zevk alırdım, ustalarımız daha candandı, hepsiyle arkadaş gibiydik, çoğu zaman kolları sıvar beraber çalışırdık. Şimdilerde sanayilerde kaliteli usta sayısı her geçen gün azalıyor, piyasa her şeyi en iyi ben biliyorum diye hava basan kişilerin elinde, tamir olayı desen artık neredeyse tarihe karıştı, adamlar en ufak arızası olan parçalara bile elini sürmeden hemen yenisini al da takalım diyorlar. Yani artık tamir azalıyor, onun yerini al/tak aldı.

smihci üstadım ,

Çok doğru bir tespitte bulunmuşsunuz. Bu gerçekten çok doğru. Sadece arabalar için değil diğer ürünler için de geçerli. Mesela saatler konusunda da benzer durumlar söz konusu.

Bütçe sıkıntısı olmasa aslında en temizi sıfır almak işte olmuyor. Aramaya devam. Epey de bir süre oldu araba bakmaya başlayalı. Bir zamandan sonra insan yoruluyor.

Açıklamalarınız için çok teşekkürler

Geri