şanzuman sesi

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o halde sorun şanzumanda hocam bıraz irdelersek sorunu 2. ve 3. vitese kilitlenme boşlukları vardır mekanızmanın bu dişlilere geçip sabitlenmesini sağlar yani dişlinin dişlerinde sıyırma kırılma değil orta bölümlerdeki kilit yataklarına dikkat edilmeli zaten değişmekten başka çare bırakmıyor yeni dişlilerde alışana kadar yine ses yapacaktır karşılığına uyum sağlamaz bu sorunu şanzuman açılmadan çözemezsiniz... bir video eklersem daha anlaşılır olacaktır.
http://www.youtube.com/watch?v=IKywZ730JFs

nightmare78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar özellikle 2. ve 3. viteste 3000 devirde giderken ayağımı gazdan hafif çekince veya basınca şanzumandan biyerden sürtünme sesi geliyor 2-3 ustaya gösterdim değişik şeyler söyleyenler oldu kafam karıştı biri bişey olmaz şanzumana katkı katalım sesi keser dedi.. Biri dişliler kavramıyordur dedi bir başkasıda defransiyel felan dedi bir kaç ustata hemen şanzumanı indirmekten yana oda 3 gün arabayı istiyor oda bana gelmiyor hastam oldugundan aracı bırakamıyorumda bu konuda tecrübesi olan arkadaslardan yardımcı olabilecek varmı :confused:

bu ses motor ısındıktan sonrada gelmeye devam ediyormu

elenor07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu ses motor ısındıktan sonrada gelmeye devam ediyormu

evet devam ediyor yarın şanzumanı söktüreceğim zaten 3 vitestede cartlama vardı ikiside yapılsın çıksın aradan

elenor07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şanzuman indirdik bugün dişlilerin hepsinde sürtünmeden dolayı aşınma vardı bazı yerlerinde silikondan dolayı yağsız kalmış usta parca parça astarı yüzünden pahalıya gelir dedi çıkma şanzuman takıcaz benim ses sorunum bu şekilde çüzülmiş olucak ses sorunu olan arkadaşlara örnek teşkil eder umarım:rolleyes:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şanzuman indirdik bugün dişlilerin hepsinde sürtünmeden dolayı aşınma vardı bazı yerlerinde silikondan dolayı yağsız kalmış usta parca parça astarı yüzünden pahalıya gelir dedi çıkma şanzuman takıcaz benim ses sorunum bu şekilde çüzülmiş olucak ses sorunu olan arkadaşlara örnek teşkil eder umarım:rolleyes:

araba size 22 ye falan gelmiş oldu sanırım :D