şanzuman yağı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan bekirs
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
avukat&hakimliğe hevesli

günaydın!
Arkadaşları rencide edecek tarzdaki yaklaşımlardan uzak durmak gerek.mamafih gerçeği bulmaya çalışmakda gerekir;
evet Savaş Mıhcı hepimizden büyük,bazılarınızın babası yaşında ,ama konuyu ilk açılış tarihinden (2007)günümüze moderatörlerin bilgi vermesi gerekmezmi?yanlış bilgilerin önüne geçilmesi açısından.
herkese hayırlı,bereketli,kazançlı günler dilerim.

günaydın!
Arkadaşları rencide edecek tarzdaki yaklaşımlardan uzak durmak gerek.mamafih gerçeği bulmaya çalışmakda gerekir;
evet Savaş Mıhcı hepimizden büyük,bazılarınızın babası yaşında ,ama konuyu ilk açılış tarihinden (2007)günümüze moderatörlerin bilgi vermesi gerekmezmi?yanlış bilgilerin önüne geçilmesi açısından.
herkese hayırlı,bereketli,kazançlı günler dilerim.

Osman bey, bilindiği gibi teknik kısımda görevli 3 moderatör arkadaşımız var. Bu arkadaşlarımızın 2 sinin kendi iş yerleri var, belki yoğunluk belki de başka nedenlerden dolayı son yıllarda fazla aktif olamıyorlar. Diğer gönüllü kardeşimiz üyelerimiz arasından seçilen bir kardeşimizdir. Kendisi özellikle son iki senedir kendi özel işleri nedeniyle forma fazla vakit ayıramıyor. Bize mazereti hakkında bilgi verdi, ben gösterdiği mazerete saygı duydum, bu konuda kendisine her zaman sonuna kadar destek veririm. Bizimle paylaşılanları bütün üyelerin bilmesi elbette imkansız, ama takdir edersiniz ki bizler de sizlerle her şeyi bire bir paylaşamayız. Bazı arkadaşların yaşananları bilmeden üyelere veya yöneticilere anlamsız suçlamalarda bulunması son derece üzücü bir durumdur.
O nedenle bir kişi/konu hakkında suçlamada bulunmadan evvel bizlere "özel mesaj" yolu ile ulaşırsanız bizler de sizlere konu hakkında bilgimiz dahilinde açıklama yaparız.

Savaş Bey aracımda otomatik gearbox uyarısı alıyorum sık sık nedendir acaba bu foruma güvenerek omega aldım ortada kalakaldım aklıma ne bir tamirciye danışmak geldi,ne google amcadan araştırdım ne yapmamı önerirsiniz editör olarak aracımı satayım mı zarar eder miyim ,çok da masraf ettim ne olacak şimdi tek sorumlusu opelim nettir,önceki calibramda da benzer sorunlar yaşadım kimse bana bu aracın parçalarını bulamazsın diye uyarıda bulunmadı ne biçim site burası...üyeler de bilgisiz bir soru soruyoruz cevap veren yok acil cevap lütfen...:D

http://www.opelim.net/forums/teknik-servis/9430-astra-otomatik-sanzuman-yagi.h

http://www.opelim.net/forums/teknik-servis/8879-sanzuman-yagi.html
http://www.opelim.net/forums/teknik-servis/6944-sanzuman-yagi.html

Janzıman yağı konusu benzer başlık altında değişik tarihlerde tekrarlanarak açılmış .Konu paylaşımlarındada anlayana doğru olan bilgilerde sunulmuş, lakin arama zahmetine katlanmayıp bazen anında göründü şeklinde sorunlarına cevap istiyor,yukarıdaki lingler genele bir örnektir.
Hal böyle olunca sorumlu arkadaşlar hangi konunun içerisinden yanlışını doğrusunu ayıracak .
O zaman 7/24 saat forumda nöbete kalmaları gerek. Birde teknik konularda yeterli bilgi sahibi olacaklar.
Malesef geçmiş senerde bu yüzden konularında uzman üyelerimiz kırgınlığından forma uğramaz oldular.:mad:

Doğrunun yanında olmak avukatlıksa onada eyvallah.:mad:

aynen katılıyorum sana kardeşim üstelik şöyle de bir durum var ben sitenin sahibini de forumda moderatör olan birçok kişiyi de şahsen tanırım bu insanlar kendi değerli vakitlerinde zaman ayırarak foruma çeki düzen vermeye çabalıyorlar burası aha opelim arızalandı suraya sorayım nokta atısı yapsınlar da ona göre tamirciye gideyim kazıklanmayayım vs soruların sorulup cevaplarının alınacağı biryer değil ki,adam konu açmış konusuna kimse rağbet etmemiş forum tatilde heralde yazmış yahu herkes işini gücünü bırakıp senin konun için kendini mi paralayacak beklersin birkaç gün baktın olmuyor mesajını güncel tutmak adına birkez daha aynı başlık altında birşey yazarsın belki derdine derman olan çıkar ,fikrini beyan eder, kısaca bana göre burası paylaşımların yapıldığı,sadece otomobille alakalı da değil üstelik her konuda fikir alış verişinin yapıldığı bir platform, kimse kimsenin sorununu çözmekle mükellef değil ki,sorusuna cevap alabilen için ne mutlu insanlar ilgilenmiş ya usta olarak ya kullanıcı deneyimiyle cevaplamıs der ve tesekkür edersin olay bu beğenmeyen de girmesin zaten ha babam ona buna laf sokacaklarına gitsinler bir servise problemlerini anlatsınlar...

Savaş Bey aracımda otomatik gearbox uyarısı alıyorum sık sık nedendir acaba bu foruma güvenerek omega aldım ortada kalakaldım aklıma ne bir tamirciye danışmak geldi,ne google amcadan araştırdım ne yapmamı önerirsiniz editör olarak aracımı satayım mı zarar eder miyim ,çok da masraf ettim ne olacak şimdi tek sorumlusu opelim nettir,önceki calibramda da benzer sorunlar yaşadım kimse bana bu aracın parçalarını bulamazsın diye uyarıda bulunmadı ne biçim site burası...üyeler de bilgisiz bir soru soruyoruz cevap veren yok acil cevap lütfen...:D

Sizlerdeki Omega aşkı yüzünden son günlerde bende de Omega hayranlığı başladı. Bir ara buluşup bu konu hakkında sizinle enine boyuna görüşmek isterim. :D

kapasite meselesi!

iyi akşamlar!
sınav&sıkıntılı anlarda insanlar içindeki saklı egoları ve yeteneklerini ortaya koyar.

deneyimler anlatılır ancak hiçbirşeyin garantisi yoktur. 2 kişi aynı yaşta aynı arabaya aynı yağı koysun, kişilerden biri 20 yıllık deneyimli ve titiz diğeri 0 deneyimli ve aceleci olsun o bile sonuçları çok fark ettirebilir. Benim aracın ön fren mekanizmasında kronik ses problemi var, bazı disk&balata değişimi sonrası giderilemeyen düdük sesi seklinde, ben o sesi gideren ürün ve yöntemi buldum Mazda forumunda anlattım; dedim ki Amerika'dan Dynatex veya CRC 'nin quite brake kremi alacaksın ve kaliper içi, balata uçlarını tutan uçlar ve balata dışı, balata uçlarına sürüp 10dk kurumasını bekleyip takacaksın. Aceleci bir acemi, Türkiye'de bulduğu aynı kategoriden Liqui Moly'nin kremini alıyor bahsettiğim her noktaya uygulamıyor ve sonra diyor ki "ses gitmedi" yani acemi hatayı kendisinde değil bende buluyor! O yüzden mesajların sonunda "aynen uygulasan dahi istediğin sonucu alamazsan hiçbir sorumluluk kabul edilmez. Bu mesaj içeriğini aracınızda uyguladıktan sonra sorun oluşursa sorumluluğun iması dahi yapılamaz" şeklinde baştan tempoyu vereceksin. Gerçek hayatta onca para alıp profesyonelce yapanlar dahi sorumluluk kabul etmiyor.

Zat ı Hak ta Mahrem-i irfan olan anlar bizi,

Geri