Şarj Dinamosu Tamiri - Değişimi Hakkında Tavsiye Talebi

opelastra0044

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamun aleyküm arkadaşlar.

Şarj dinamosu tamiri için elektrikçi işçilik dahil 120 TL istedi. Konjektörünü değiştirecekmiş.

Sıfır şarj dinamosu da;
Delco Remy : 180 TL
Delphi : 200 TL
İşçilik : 20 TL
Kargo : 10 TL

http://www.opelgm.com/Opel-Astra-G-Sarj-Dinamosu-Delco-Remy,PR-2697.html

http://www.opelburada.com/asp/produ...DINAMOSU-MOTORU-100AMP-ORIJINAL-DELPHI-MARKA-

Soru 1) Performans-maliyet gözönünde bulundurulduğunda şarj dinamosunu tamir mi ettireyim, yoksa sıfır şarj dinamosu mu taktırmamı tavsiye edersiniz?

Soru 2) Sıfır şarj dinamosu için hangi markayı tavsiye edersiniz?

Soru 3) Birkaç sitede şarj dinamosuyla beraber sorun yoksa bile alternatör v kayışının da değiştirilmesi tavsiye ediliyor. Alternatör v kayışında sorun yoksa bile değiştirmek makul bir davranış mıdır?

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben olsam 80 lira daha koyar 0 ını alırdım...nihaiyetinde çalışan parça..
kayışa gelince zaten gergi boşa alınıyor,sökülüyor ;o arada değiştirmeniz mantıklı olur..çok bi para değildir zaten...

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben tamir ettirmiştim sıfırı kadar akım veremiyordu sonunda yine sıfırını aldım, bende sıfır derim

bu tamir işi eskide kaldı artık astra g nin şarj dinamosunu 500tlye almıştım o zaman tamire gidiliyordu da bu kadar farkta gerek yok. Aynı cdti turboları 500tllere düşünce kimse revizyoncunun yüzüne bakmadı o hesap.

v kayışınız zaten 60binde bir trgierinizle değiştirilir gerek yok

Son düzenleme:

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence sıfır al bende tamir ettirdim randıman alamadım 3 kez söküldü takıldı sonra değiştirdik.Yolda kalmakda cabası oldu...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hiç gerek yok direk sıfır alıp takıyorsun en azından bu ürünlerin garantisi vardır. İşini sağlama almak daha mantıklı.

Omega A

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 kere tamir ettirdim bir defasında 50tl bir defasında 70tl verdim.Ve yine arıza yaptı çünkü düzgün şarj etmiyordu.Nihayetinde gittim tanıdık bi yere çıkma tamirsiz 90amperlik bosch marka şarj dinamosu aldım 80tl ye.Orjinalinde delco remy markaydı ve 60amper mi neydi.Aracımda ses sistemi var diye yüksek aldım ben..ama benim görüşümce bosch daha iyi daha sağlam ve çoğu opelde yerine uyum sağlıyor diye biliyorum.Herneyse uzun lafın kısası sakın tamir yoluna gitme...(Bu arada benim aracım 1989 Omega A o yüzden çıkma mıkma ne verirsen yiyor sen sıfırını al tabiki :)

opelastra0044

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizlerin tavsiyesine uyarak orjinal almaya karar verdim. Yalnız internette 2 markanın satışı var. Fiyatlarıyla beraber ilk mesajımda yazıyor. Markalar hakkında yardımcı olabilecek kimse var mı?

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ikiside kendini kanıtlamış marka, opelgm güvenilir bir site ama fabrika çıkışı takılı olan yüksek ihtimal delphi üretimidir

opelastra0044

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çözemediğim Akü Bitmesi Sorunu

İnternette Delphi kalmamış. Değiştirmem kesinleşirse Delco Remy markayı alacağım.

Değerli görüşleriniz için teşekkür ederim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben tamirini (muadil parça kullandığım için) daha ucuza yaptırdım diye hatırlıyorum. Aradan 4-5 sene geçti şimdilik bir sorunla karşılaşmadım. Ama tamiri için benden de 100-150 TL civarında bir rakam isteselerdi gider sıfırını alırdım.