sert süspansiyona son

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan balık
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Böyle bi soruna(!) çözüm buldunuzda öncesinde piyasa araştırması mı yapıyorsunuz anlamadım ki :D

tamam herkes daha sert süspansiyon+spor kullanım=memnuniyet diyor.
daha yumuşak süspansiyon+sakin kullanım= konfor isteyen ve bundan memnun olacak kimse yok mu?
olayın ince noktası burda zaten.hazır üretilmiş aracı yere yaklaştırmak ve daha da sertleştirmek için uygun parçalar üretiliyor.ama kimse tam tersini istemediği için mesela orjinalinden daha yüksek yaylar ve daha uzun mile sahip daha yumuşak amortisörler bulunmuyor.

opelin süspansiyonundan rahatsız olan da mı varmış. yumuşacık araba tofaşa binmediniz heralde hiç :D

opelin süspansiyonundan rahatsız olan da mı varmış. yumuşacık araba tofaşa binmediniz heralde hiç :D

sende mercedese binmedin galiba hiç :D :D

şaka bir yana sanırım bizim araçların süspansiyonu gazlı çünkü gazlı süspansiyonlar sert oluyor yağlı süspansiyona geçilse sanırım konforda artık ve sarsıntıda epey bir yumuşama olur..

sende mercedese binmedin galiba hiç :D :D

şaka bir yana sanırım bizim araçların süspansiyonu gazlı çünkü gazlı süspansiyonlar sert oluyor yağlı süspansiyona geçilse sanırım konforda artık ve sarsıntıda epey bir yumuşama olur..
valla mini den 10 kat yumuşak olduğu kesin:D mini den inip vectraya binince süspansiyon bakımından mercedes-bmw ye binmiş gibi hissediyorum kendimi:)

doğrudur mercedes taksiye binmedim otobüsüne bindim o yüzden aracı hakkında yorum yapamıyacam :D ama mercedesin yumuşak olması opelin şikayet edilecek seviyede sert olduğunu göstermez. Ama şunu söyleyebilirim insan daha konforlu bi araca geçince önce hoşuna gidiyor sonra oda konforsuz gelebiliyor...arkadaşın görüşü bi yönden de doğru yani...insan oğlu hiçbişeyi beğenmez :D

süspansiyonu yumuşak olan araç virajlarda yatar yarış araçlarının süspansiyonu normal araçlardan 20 kat daha serttir tercih sizin

Böyle bi soruna(!) çözüm buldunuzda öncesinde piyasa araştırması mı yapıyorsunuz anlamadım ki :D

vectranın içini dışını tüm özelliklerini beğenerek aldım ve çokta memnunum.geçenlerde golf vı deneme sürüşü yaptım.bi çok araba kullandım beğenmedim ama golf iyiydi.sürüş konforu bizim arabada yok.yani kendi arabamla geldiğim yolda kullandım yolu hissetmiyosunuz.en ufak sarsıntı bile yok.bundan dolayı beğendiğim arabama bu konforu ilave edebiliriz diye düşündüm ve böyle düşünen varmı başka?

bunun nedeni araba değil türkyie yolları bizim araçlar asfalt aracı asfalt için tasarlanmış bizim asfalt dediğimiz yollar bile ne kadar yol tartışılır..

Geri