servisler

adnan___sayan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opelin servis konusunda vw den 1 gömlek daha üstün şöyleki vw transporter aracımın yağını kendim değiştireyim dedim baktımki motorun yağ dolum kapağında castrol yazıyor o halde castrol alayım baktımki vw yağ şartnamesinde 504.00 507.00 yazıyor hemen castrol türkiyeye girdim baktım yağ tafsiyesi edge 5w30 yağın oem numaralarına baktım üzerinde 504.00 507.00 yazmıyor . castrol .de almanya sayfasına girdim edge 5w30 yağın üzerine 504.00 507.00 yazıyor yağ aynı yağ ama türkiyedeki ürünlere castrol türkiye yazmamış castrol müşteri hizmetlerini aradım . neden sizin yağla aynı olan yurtdışındaki edge 5w30 yağın şartnamesinde 504.00 507.00 yazıyor da sizin türkiyede ürettiğiniz aynı yağın üzerinde yazmıyor onlarda prosödür gereği yazılmamış yani doğuş oto castrol türkiyeden tüm servislerin yağlarını sizden alacağım sizde piyasada sattığınız edge 5w30 yağın üzerine vw şartnamesini yazmayacaksınız .müşterilerde piyasada castrol 504.00 507.00 bulamayınca servise gelecek 585 tl bayılacak + yol yakıt gideri . 270 tlye mahle mazot-yağ hava filitreleri filitreler germany ve austrıa ve yağ dahil mal oldu .

süper bir tespit. Ayrıca bunu forumlarındada dile getirmek gerek. Üyeliği olan arkadaşlar gereğini yaparlar artık

Harika bir tesbit,paylaşım için teşekkürler:)

bu rakamlar castrol edge 5w30 yurt dışında olan castrol .de castrol.uk ve diğer Avrupa ülkelerin castrol ürünlerinde yazıyor. ama türkiyedeki castrol edge 5w30 yağın üzerinde vw 504.00-507.00 yazmıyor .vw de motora 504.00-507.00 şartnamesini karşılayan yağı koymamızı istiyor . castrol global olduğu için castrol türkiyedeki üretilen yağ ile dünyanın her hangi bir yerinde üretilen yağın kalitesinin ve formülünün aynı olduğunu söylüyor. o halde biz türkiyede neden vw nin şartnamesini karşılayan castrol yağını bulamayalım . castrol ile doğuş oto anlaşmış vatandaşın aracını mecbur kalıp servislere getirmesini istiyorlar.

Portföyü HANGİ Araca HANGİ Castrol?
Şimdiye kadar ürettiğimiz en güçlü ve en yüksek performansı sağlayan yağımız Castrol EDGE için motorunuza maksimum performans sağlamak oldukça kolaydır.
  • Castrol EDGE, en yüksek basınç koşulları altında ve farklı motor devirlerinde bile motorun içindeki kritik parçaların birbirleriyle olan sürtünmesini azaltmada %35 a kadar daha güçlü*
  • Bağımsız testler, Castrol EDGE in uzun süredeki gücünü kanıtladı. - %35 e kadar daha uzun süre daha güçlü^.
Tüm ürünlerimiz size aracınızından daha gelişmiş performans almanızı sağlar. Bu sebeple aracınızın yağını değiştirirken Castrol EDGE kullanın.
bottles.png

Castrol EDGE 5W-30, günümüzün en üst teknolojisi ve mühendislik teknikleri ile üretilmiş motorların ihtiyaç duyduğu, düşük viskoziteli ve güçlü motor yağıdır ve aracınızdan en yüksek performansı almanız için geliştirilmiştir.
Piyasada, 1 ve 4 litrelik ambalajlarda bulabilirsiniz
Kanıtlanmış Performans

• VW
  • BMW
  • Audi
  • MINI
  • Smart
  • SEAT
  • Mitsubishi
  • Honda
  • Škoda
  • Subaru
  • Mercedes -Benz
Farklı marka araçlar içinde uygundur, aracınızı en uygun yağ için, aracınızın kullanım kılavuzuna ve ürün spesifikasyonlarına bakın.
Karşıladığı ya da daha üstün olduğu endüstri spesifikasyonları

• SAE 5W-30,
  • ACEA C3,
  • MB-Approval 229.31/ 229.51,
  • Porsche C30.

Motorenöle Finden Sie das richtige Öl für Ihren Motor

Sie können Ihrem Motor die Vorteile unseres bisher stärksten und fortschrittlichsten Öls für Ihren Motor auf einfache Weise zugutekommen lassen.
  • Castrol EDGE führt unter extremer Motorenbelastung zu geringeren Reibungsverlusten durch bis zu 40% reduzierte Metall zu Metall Kontakte
  • Unabhängige Tests bewiesen zudem, dass Castrol EDGE bis zu 35% länger leistungsfähig ist unter maximaler Motorenbelastung.
Mit allen unseren Motorenölen können Sie Ihrem Motor Spitzenleistungen abverlangen. Fragen Sie daher bei Ihrem nächsten Ölwechsel nach Castrol EDGE.
bottles-vw.png

Castrol EDGE 5W-30 - entwickelt für moderne Motoren deutscher Premiumhersteller. Hervorragend geeignet für Otto- und Dieselmotoren. Reduziert schädliche Ablagerungen im Einlasstrakt von FSI-Motoren. Unterstützt die Wirksamkeit von Katalysatoren und Partikelfiltern.
Leistung, auf die Verlass ist

• VW
  • BMW
  • Audi
  • MINI
  • Smart
  • SEAT
  • Mitsubishi
  • Honda
  • Skoda
  • Subaru
  • Mercedes-Benz
Bitte Herstellervorschriften beachten - Angaben hierzu finden Sie in der Betriebsanleitung in Ihrem Fahrzeughandbuch. Wir verweisen auf die aufgeführten Spezifikationen, Freigaben und Herstellernormen.
Spezifikationen/Freigaben

• SAE 5W-30
  • ACEA C3
  • VW 504 00/ 507 00
  • BMW Longlife-04
  • MB-Freigabe 229.31/ 229.51
  • Porsche C30
Erfüllt die Anforderungen der ehemaligen VW Norm 503 01.

Finden Sie das passende Öl in unserem Schmierindex nach Eingabe der KBA-Schlüssel-Nr. oder einfach nach Nennung der Kategorie, Marke, Modell und Typ

Fluid Strength Technology™

Geri