Seyir halinde direksiyon ve fren kitlenmesi...

erhanberke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanlış duymadınız Evet Opel astra j kasa sedan 2000 km de aracım var ikinci vites seyir halindeyken birden direksiyonu kitlendi frenler de şişti hiçbir arıza ikaz vermeden el freniyle durup stop edip tekrar çalıştırdım kendine geldi Allahtan hızım azdı dura bildim ilk defa böyle birşeye karşılaşıyorum .. araca yeni tüp taktırdım 1 ay olmadı garantiden de çıktı ne yapacam bilmiyorum...

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın her aksamı garantıden cıkmaz kı ılk once servıse goturun bı sorun elektrık kesmıs aracınız hıc bı uyarı vermedıyse eger benım basımada geldı ama ses sıstemı yuzunden yapmıstı ya lpg de elektrıgı ters bı yerden aldılar yada aracta sorun var gosterın hemen

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınız seyir halinde iken vites değişimi anında stop etmiş olabilirmi o sırada rölantide tutunamamış olabilir.yok eğer ayağınız gaz pedalında iken ve vitesteyken motor devirli halde iken bu olduysa durum ciddi bence aynen elektrik kesmiş olabilir

Sony E6603 cihazımdan gönderildi

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu nasıl bir olaydır ya böyle bi çağda böylesi bir arıza olabilir mi uyarı ikaz bişey yok frenler ve direksiyon çalışmıyor hangi yanlış iş yapılırsa yapılsın bu korkunç bir güvenlik açığıdır opel için...en azından uyarı vs. verir frenler çalışır yani..el freniylede durabilmişsiniz tebrik ederim ben napardım bilemezdim freni tam mı çektiniz yarım mı çektiniz.???.. geçmiş olsun bu arada Allah korumuş.

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sıkıntı benim başım da da var. Araç hiç uyarı vermeden stop ediyor. Çok sıkıntılı bir durum. Bakalım ben aracı servise bıraktım bu gün bakıp arıycaklar beni neymiş sıkıntısı. Bende elektikten aksamından şühheleniyorum. 15 yıllık şöförüm 10 larca farklı araba kullandım ama bu opele helal olsun, 120km hızla kontak kapatıp açtırdı bana, direksiyon yok fren yok Allah a emanet.
İnşallah sorunun çözülür ama sorunu çözmeden binme oşekilde, yüksek hızlada aynını yapabilir ve seni çok zor durumda bırakır.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
böyle durumda araba otomatik değilse vitesteyken debriyaja basmayın.kontağa dokunmadan iki eliniz direksiyonda olsun ki döndürmeniz gerekiyorsa döndürebilesiniz.
frene bir kez basma hakkınız varmış gibi düşünüp basın ve geri çekmeyin ayağınızı. ikinci basışta fren gücü yetersiz olur yada hiç olmaz.
elektrik aksamı maalesef nerde ne yapabilir bilinmez...

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
böyle durumda araba otomatik değilse vitesteyken debriyaja basmayın.kontağa dokunmadan iki eliniz direksiyonda olsun ki döndürmeniz gerekiyorsa döndürebilesiniz.
frene bir kez basma hakkınız varmış gibi düşünüp basın ve geri çekmeyin ayağınızı. ikinci basışta fren gücü yetersiz olur yada hiç olmaz.
elektrik aksamı maalesef nerde ne yapabilir bilinmez...

bu durumda ne yapmamız gerekiyor frene basmamız için? debriyaja basmadan frene doğrudan mı basalım? Stop etmezmi peki yine yüksek hızda bu arızada?

gulnare

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bende 1 defa karşılaştım. Hızım yavaştı. Frene yüklenerek durabildim. Bir sorun bulamadılar.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu durumda ne yapmamız gerekiyor frene basmamız için? debriyaja basmadan frene doğrudan mı basalım? Stop etmezmi peki yine yüksek hızda bu arızada?

stop etsede vitesteyken siz debriyaja basmadığınız müddetçe yavaşlamaya yardımcı olur motor.frenede o sırada basıp ayağınızı frenden çekmeyin. genelde bir kez bastığınızda kuvvetli tutar ikincide fren pedalı sertleşir.