Şıkırtı sesi

cavit63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra G 98 hb aracımda(168000km) 1.5 aydan beri arabanın altına gazoz kapagı baglanmış ve sanki yere sürtüyormuş gibi sesler geliyordu bir ustaya gösterdim fren balatalarından dedi. Geçen gün arka ve ön fren balatalarını degiştirdim ses yine devam etmeye başladı. dün dikkatimi bir şey çekti bu ses rampa inerken araba vitesteyken oluşuyor (bazen düz yoldada yapıyor)ses anında boşa atarsam veya debriyaja basarsam kesiliyor. yardımlarınızı bekliyorum saygılar. :sorry::sorry::sorry::sorry:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra G 98 hb aracımda(168000km) 1.5 aydan beri arabanın altına gazoz kapagı baglanmış ve sanki yere sürtüyormuş gibi sesler geliyordu bir ustaya gösterdim fren balatalarından dedi. Geçen gün arka ve ön fren balatalarını degiştirdim ses yine devam etmeye başladı. dün dikkatimi bir şey çekti bu ses rampa inerken araba vitesteyken oluşuyor (bazen düz yoldada yapıyor)ses anında boşa atarsam veya debriyaja basarsam kesiliyor. yardımlarınızı bekliyorum saygılar. :sorry::sorry::sorry::sorry:

Baski bilyesi olabilir derim,frenleri bosuna degistirmissin usta bilmeli idi ki fren balatalari sikirti sesi cikarmaz... eh oda ustayim diye geciniyor amac yolmak :kop: neyse gelelim konumuza dedigim gibi iyi bir ustaya göster ama baski bilyesi olabilir

witan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı ses mi bilemiyorum ama bende devir daim su pompasından şıkırtı sesi geliyordu, değiştirdiler ses kesildi.

cavit63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı ses mi bilemiyorum ama bende devir daim su pompasından şıkırtı sesi geliyordu, değiştirdiler ses kesildi.

Devirdaim olsa rolanti veya gaz verdigimizdede olurdu bu sesi sadece yükte yapıyor debriyaj bilyası degişeli 13000 km baskı balata 40.000km oldu sesi her zaman yapmıyor en çokta rampa inerken komperösöre bindiginde yapıyor :eek::eek::sorry::sorry:

cavit63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baski bilyesi olabilir derim,frenleri bosuna degistirmissin usta bilmeli idi ki fren balatalari sikirti sesi cikarmaz... eh oda ustayim diye geciniyor amac yolmak :kop: neyse gelelim konumuza dedigim gibi iyi bir ustaya göster ama baski bilyesi olabilir

Fren balataları zaten degişecekti arka balatalar orjinal balataları idi dediginiz gibi baskı balata olabilir triger ve devirdaim pompası olamaz yeni degişti 5.000km ancak olmuştur. sesalttan geliyor.

astracd_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş vitesi boşa attığında kesiliyor olması tesadüf olabilir diyorsan tekerleğin ortasındaki bijonların kapaklarını kontrol et birisi gevşediyse tarif ettiğin gibi bi ses geliyor...

tjet

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
eksozu kontrol ettir birde orta susturucuyu katalizörü bir eksozcuya göster derim ben.

cavit63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eksozu kontrol ettir birde orta susturucuyu katalizörü bir eksozcuya göster derim ben.

Rolantide gaz verince veya durdugum yerde yapmıyor seyir halinde ve araba viteste iken yapıyor boşa alınca veya debriyaja basınca ses kesiliyor:eek::sorry::sorry:

genç_opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teknik servis ATAŞEHİR GENÇ OPEL lamda yani oksijen sansör ün ucundaki koruyucu sac parçası kopuyor ekzosun içine düşüyor onun sesi olabilir bizim sektörde sürekli oluyor