Siyah plastik marşpiyel boyama

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan madman
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra G araçta siyah plastik marşpiyeller zamanla soluyor ve rengi griye kaçmaya başlıyor, bende buraları tekrar siyaha boyamayı düşünüyorum ve denemek için aşağıdaki linkteki sprey boya ile lastik tarafına bakan iç kısımdan bir miktarını boyadım ve üzerine araç 3-5 kere yıkandı ve birkaç hafta geçti hala dökülme vs yok acaba bu boya ile tamamını boyasam sorun olurmu atma çıkma vs yaparmı bundan çekiniyorum atma çıkma vs yaparsa eski halinden daha kötü görünür bu tamamı plastik marşpiyeli sprey ile boyamak doğrumudur? Açıklamada bu boyanın otomobillerde vs rahatlıkla kullanılabileceği yazıyor.

http://www.hepsiburada.com/liste/ni....aspx?productId=otm840200&categoryId=20035749

kalitesini ispat etmiş bir ürün.

başka bir sitede ise , bir arladaşın, sanayide boya satan bir malzemeciye piano black denen vernikli siyah rengi bir tüpe bastırarak, aracının tampon altını ve panjuru boyadığını okudum. 13 TL ödemişti.

bu işten anlayan birinden , altına astar yada zımpara gerekip-gerekmeyeceği konusunda destek alınmalı bence. kolay gelsin

inceden 400 grid bir zımpara , üstüne 1/2 kat plastik astarı ve üstüne 2 kat mat siyah boya.Zımpara ve astar önemli.Astarın 1 yada 2 kat olması uygulama esnasında senin kararına kalmış.Astarı incecik 2 kat halinde atıyorum genelde.Doldura doldura 2 kat astar atarsan kalın olur.Uygulama aralarında ne kadar beklemen gerektiğini malzeme teminederken öğrenebilirsin.Kat aralarında 15-20 şer dakika beklemek yeterli olur.Son kat için 1-2 gün su değdirmezsen sağlıklı olur.

Boya haricinde ısı tabancası ile ısıl işlem yaparak ta eski görünümüne kavuşturabilirsin plastikleri.

Teşekkürler, boya kullanmadan yapılan işlemi bir soruşturayım ben.

Yok bunlar değil marşpiyellere cila vs gibi işlemler biriki gün bile sürmüyor tekrar eski haline geri dönüyor ısı ile yapılan bir sistem varmış onu sanayideki ustalara sorayım bakalım burada yapılıyormuymuş.

Geri