sizce fark varmı??

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin fikinizi almak için konuyu açıyorum...bundan 15 gün önce bir ufak kaza yapmıştık bir araç gelip sürtmüştü aracıma...konusunuda açmıştım beni tanıyan arkadaşlar bilir...allttaki resim kazadan sonraki resim onun altındaki yapıldıktan sonraki resim....yanlız sorun şurdaki ben yapıldıktan sonra çamurluğun kapıyla rek tonu farklılığı oldugunu düşünüyorum...çamurluk yarım boyandı tüm çamurluğada vernik atıldı...boyacıma gittim braz güneşte dursun eskisin olmazsa tekrar tümden boyarız dedi...sizcede boyatmaya gerek varmı???ton farkı varsa eğer güneşte falan durmayla geçer mi??

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni olduğu için biraz farklı gibi, ama yeniden yapyırmaya değecek bir fark değil.

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öyle bi fark yok hatta dikkat etmezsen hiç bi fark yok.fark istiyorsan gel benim arabanın tavanına bak :D şerefsiz boyacı baştan savma yapmış işi ilk önce ön camın üzeri kabarmıştı.camı patlattırdım.orası macunlandı.boyandı.fark yoktu.3 hafta sonra işi yalapşap yapmasından dolayı yine kabardı bu sefer yarıya kadar boyadı ala bele öküz gibi oldu araba.ve 2 sene olmadan yine kabardı.gördükçe sinirleniyorum.mübarek gün küfretmemek için kendimi zor tutuyorum :mad:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
........boyacıma gittim braz güneşte dursun eskisin olmazsa tekrar tümden boyarız dedi...sizcede boyatmaya gerek varmı???ton farkı varsa eğer güneşte falan durmayla geçer mi??

http://bit.ly/c25MCx

http://bit.ly/c25MCx
İbrahim resimden de anlaşılacağı üzere renk farkı var, bu durum özellikle metalik arabalarda hemen hemen kaçınılmaz oluyor zira tam boya tonu yakalandı derken üzerine vernik atılınca sonuç resimdeki gibi bir iki ton koyu oluyor :(.

Boyacıların zamanla boyanın solacağı ifadelerine ise inanmam. O boya zamanla solarken aracın diğer taraflarındaki boyalar yerinde mi sayacakmış.

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İbrahim resimden de anlaşılacağı üzere renk farkı var, bu durum özellikle metalik arabalarda hemen hemen kaçınılmaz oluyor zira tam boya tonu yakalandı derken üzerine vernik atılınca sonuç resimdeki gibi bir iki ton koyu oluyor :(.

Boyacıların zamanla boyanın solacağı ifadelerine ise inanmam. O boya zamanla solarken aracın diğer taraflarındaki boyalar yerinde mi sayacakmış.

abi bence oraya ellemeyip diğer taraflara sağlam bir pasta+cila+boya koruma yapılsa fark pek kalmaz gibime geliyor şahsen.misal benim araba.şimdi tanıyamıyorum.üzeri 5 karış toz ama hala parlıyor maşallah deyimde kendi nazarım değmesin :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
abi bence oraya ellemeyip diğer taraflara sağlam bir pasta+cila+boya koruma yapılsa fark pek kalmaz gibime geliyor şahsen.misal benim araba.şimdi tanıyamıyorum.üzeri 5 karış toz ama hala parlıyor maşallah deyimde kendi nazarım değmesin :)
Bu saatten sonra boyanan yeri fazla kurcalamakta fayda var. Araca pasta cila yapmaktansa yeniden komple vernik atmak daha hayırlı olabilir :)

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

savaş abi artık bilmiyorum boyacı gel olmazsa birdaha boyayalım parçayı vernik atalım tüm ne istiyorsan yaprız dedi...hoşuna gitmediyse...şimdi ne yapmalıym yarım boyanan yeri birdaha boyatayım mı???yoksa birdaha vernik mi attıraym...ben araca bu şekilde yamalı şekilde binmek hiç hoşuma gitmiyor...

Son düzenleme:

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracım bu kaza dan 3 gün önce komple pasa vila boya koruma yapılmıstı zaten...:(suandiger taraflara pasta cila yapsamda değişen birşey olmuyor...

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Malesef resimden görünecek kadar bir fark var. Canlıda daha detalyıdır diye düşünüyorum. Tekrar boyanmasını tavsiye ediyorum. Aynısı benim aracımda da basıma gelmişti; 2. boyamada yakaladılar tonu.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
savaş abi artık bilmiyorum boyacı gel olmazsa birdaha boyayalım parçayı vernik atalım tüm ne istiyorsan yaprız dedi...hoşuna gitmediyse...şimdi ne yapmalıym yarım boyanan yeri birdaha boyatayım mı???yoksa birdaha vernik mi attıraym...ben araca bu şekilde yamalı şekilde binmek hiç hoşuma gitmiyor...
Metalik araçlarda vernik uygulaması nedeniyle renk tutturmak gerçekten çok zor. Ben tamponları ve derin çizik nedeniyle ön çamurlukları boyatalı (üstelik kaliteli bir yerde boyattım) en az 6 sene oldu, son resim yok ama 2 sene evvelki resmini ekleyeyim boyacının yorumu hakkında sen karar ver :).
sany1128n.jpg