Sizce hangisini tercih etmeliyim?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan emkad
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

emkad

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar Nisan ayında sıfır araba almayı düsünüyorum ama çok kararsızım Honda CİVİC Premium yada Opel Astra sedan 1.3 ctdı Elagance paket arasında karar veremiyorum .Fazla km yapan biride değilim senede en fazla 7500 ile 10000 km arası Yeni Civic te VSA(ESP) ve Xenon farın standart olması opelde bunların opsiyonlarının 4000TL civarında olması anlayacagınız durum bu fikirlerinizi bekliyorum birde anahtar teslim fiyata Kasko da dahilmi acaba? Yorumlarınız için şimdiden sağolun:confused:

Son düzenleme:
bu gercektende zor bir durum..kolay gelsin ben yorum yapamıcam..
ama en guzel,mantıklı ve yerinde yorumlar,gelir birer ikişer:D
keyıfli forumlar..

Honda ve Eopel ayrımı bana göre tarz meselesidir. onun için yorum yapamıyorum. Anahtar teslim fiyata kasko dahil değil bildiğim kadarıyla. Traik işleri vs dahil.

Civic Premium 37 bin lira
Astra Sedan CDTI Cosmo+xenon paket 39 bin lira

Az yaksın , performans istemiyorum , konforlu olsun diyorsan Astra

Biraz gaza basıcam , hızı severim diyosan Civic

Konfor , iç mekan vs olarak Astra Civic'in bayaa bir önünde.(Renkli Ekran Yol Bilgisayarı,yağmur,far,ayna (Sensör Grubu) Bunlar Civicte yok).

Ama dış mekan Civicin daha agresif daha hoş yapıya sahip .(Bana göre:) )

Bu zor karar sena kalmış :) Ama Bana Astra HB Cosmo mu ,Civic Premium'mu deseydin Astra HB Cosmo derdim.(Sedana gözüm bir türlü ısınamadı)

Birisi benzinli, diğeri dizel. Eğer çok km yapan birisiyseniz direkt astra alın.Normal kullanımda ise iş sizin zevkinize kalıyor. Aracımı alırken bende bu ikileme düşmüştüm. iç mekan kalitesi, konfor v.s gibi noktalarda bariz bir fark göremedim. Astrada ekstra olarak yağmur ve far sensörleri, kararan ayna var, civicte ekstra olarak xenon far ve vsa var. Bu donanımlardan hangisinin sizin ihtiyacınıza cevap verdiği önemli. Ayrıca spor bir görünüm isterseniz civic ağır basıyor, daha ağırbaşlı görünümde ise astra.Ayrıca honda da ki 6 yıl garanti süresini de göz ardı etmeyin bence. Kısacası olay sizin göz zevkiniz ve bu ekstra donanımlardan hangilerinin ihtiyacınıza cevap verdiğine kalıyor.

yılda 7500 10000 km yapacaksan hantal 1.3 cdti alma ..kullandığın araç keyif vermeli insana 125 hp cıvık al kendine kasada güzel 10.5sn 0-100 ü

civic diorum bende..

Opele hayırsızlık edicem ama yeni honda civik sedanları her açıdan çok başarılı buluyorum.

Geri