Sizce hangisini tercih etmeliyim?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan emkad
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
bence civic sedan içide güzel performansıda daha iyi ayrıca premiumlarda sunroof standart sanırım sunroof büyük artı bana göre...

anahtar teslim trafik sigortasını kapsar ama kaskoyu kapsamaz ama bazı markalarda kampanya oluyor araç alana kasko hediye ediyorlar zaten bankadan kredi çekmek içinde kasko şart...

yakıt önemli değilse az km yapılacaksa civic derim.ama boyasına falna çok dikkatetmeniz gerekir.çok ince çünkü, çok çabuk çiziliyor.iki aracın da otomatik viteslerine sakın yanaşmayın tam bir facia.civiclerde burun nerede başlıyor nerede bitiyor kesinlikle hakim olamıyorsun ve yüksek hızda araba opel kadar oturaklı değil maalesef.bunları göze alıp tercih edebilirsiniz...

boya konusunda Arslan haklı atlamışım.. hatalı, kalitesiz boya gib, sorunlarla karşılaşma durumu olabiliyor hondalarda teamhondaturkey den bir araştırma yapabilirsin

boya konusunda Arslan haklı atlamışım.. hatalı, kalitesiz boya gib, sorunlarla karşılaşma durumu olabiliyor hondalarda teamhondaturkey den bir araştırma yapabilirsin

+1 boyasından bende şikayetçiyim. Taş geldiği zaman boya anında derin şekilde çiziliyor. Önceki civicim de de aynı sorun vardı. 8 yaşına geldiğinde boya da solma, matlaşma falan olmadı ama taşların vurduğu yerlere elini sürtünce çizikler baya belli oluyordu.

Arkadaslar Nisan ayında sıfır araba almayı düsünüyorum ama çok kararsızım Honda CİVİC Premium yada Opel Astra sedan 1.3 ctdı Elagance paket arasında karar veremiyorum .Fazla km yapan biride değilim senede en fazla 7500 ile 10000 km arası Yeni Civic te VSA(ESP) ve Xenon farın standart olması opelde bunların opsiyonlarının 4000TL civarında olması anlayacagınız durum bu fikirlerinizi bekliyorum birde anahtar teslim fiyata Kasko da dahilmi acaba? Yorumlarınız için şimdiden sağolun:confused:
ikisi arasında tercih yapsaydım opel astra binicisi olarak kesinlikle honda derdim.
1.3 sedan kasa ağır motor ufak acayip sıkıntı yaşarsın
bayilerin çoğu isim vermek istemiyorum 1.3 sedanın yanına bile yanaşma diyor.
honda civic'ten hiç pişman olmazsın

Opel astra sedan sahibi olarakta honda civic diyorum son kasa da honda baya bi fark ettirdi kendini zaten senede 10bin km gecmiyorsanız dizel almaznıza gerek yok bence donanım acısındanda honda ağır basıyor.

Civic. :cool:

astra daha oturaklı bi araba bence.. civic yere değcek heran altını vurcan gibi geliyo.. sana şöle bi örnek veriyim, akrabamda astra hb vardı h kasa, arabadan memnundu, şimdi iş dolayısıyla sedan bi araba almak istedi ve civic aldı.. 125 beygir,siyah sunroof , orjinalinden angel farlı falan.. geçen bi gece bakırköy ataköy arası gidip geldik çok hoşuma gitti.. uzaması falan güzel.. değişik bi iç tasarımı var, gece ışıkları bayağ güzel geldi gözüme.. bu arada akrabam arkadaşının civic iğini kullanmıştı almadan önce uzun yolda.. beğenip aldı.. özetle biraz değişik olsun.. hafif yere yakın olsun güzel uzasın diosan git incele hoşuna giderse civic al.. ama daha sağlam dursun koltuklar falan biraz daha etli olsun falan filan diosanda astra al.. kapıda kale gibi dursun :)

Geri