sizde bu bakım ve kontrollü yaparsınız

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Burada bir çok arkadaşımız lpg li araç kullanıyor ufak bir bakımın yada temizliği sizde yaparsınız.

Bu söylediğim temizlik lpg beyninin içinde gazdan dolayı biriken toksit temizliği bu temizlik normalde her onbin km de bir yapılıyor ama siz onbeş bin de yapmanız attınız olur.

Beynin alt kısmında pata şeklinde bir vida var araç beyni yani lpg beyni belli bir sıcaklığa ulaşınca bu vidayı açın yanınızda pet bardak olsun çünkü içinden çıkan bu pislik çok pis kokuyor araca bulaşmasın.

Peki bu temizlik ne işe yarar? Bu temizliği yaptığımızda diyafram daha rahat çalışmaya başlayacak. Temizlikten sonra tapayı yerine takın sıkın kontrol gaz kaçağı var mı yok mu diye bir süngeri köpürtün kontrol edin . Temizliğin farkını anlayacaksınız.

titann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nadir hocam teşekkürler; Biz arabaya yakıt katıp, suyuna bakıyor arada da fren yağı ve hidrolik yağına bakıyor başka bir bakımdan anladığımız yok bu arabanın yağlanması gereken her zaman -kısa sürede- kontrol etmemiz yağlamamız gereken bir yeri var mı ?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Nadir hocam teşekkürler; Biz arabaya yakıt katıp, suyuna bakıyor arada da fren yağı ve hidrolik yağına bakıyor başka bir bakımdan anladığımız yok bu arabanın yağlanması gereken her zaman -kısa sürede- kontrol etmemiz yağlamamız gereken bir yeri var mı ?

Arabanın dışından pek yağlanacak bir yeri yok ya. Yola devam. ;) Ama kışın bitti yaza çıkıldığında şöyle güzelce altının yıkanması yerinde olur. Malum yollar tuz filan olduğundan aracın çürütmedik yerini bırakmaz. O yüzden altını yıkatmak iyidir. Yıkatma durumu olmaması durumun da yağmurlu hava da şöyle su birikintisi içinde geçmek bir nevi temizlik yapar. ;)

titann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) çok Güzel desenize benim onuda yapmama gerek olmayacak bzim memlekette kar ne gezerki tuzlama olsun :) hasretiz kara ...

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Rica etsem "Pata şeklinde vida" tarifine biraz açıklık getirir misiniz?
"Pata" nın ne demek olduğunu Google bile bulamadı..

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Rica etsem "Pata şeklinde vida" tarifine biraz açıklık getirir misiniz?
"Pata" nın ne demek olduğunu Google bile bulamadı..

brcat90e.jpg

Dört numaralı vida. Hemen hemen her LPG beyninde bundan var. Kimisi plastik kimisi bakır rengin de.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burada bir çok arkadaşımız lpg li araç kullanıyor ufak bir bakımın yada temizliği sizde yaparsınız.

Bu söylediğim temizlik lpg beyninin içinde gazdan dolayı biriken toksit temizliği bu temizlik normalde her onbin km de bir yapılıyor ama siz onbeş bin de yapmanız attınız olur.

Beynin alt kısmında pata şeklinde bir vida var araç beyni yani lpg beyni belli bir sıcaklığa ulaşınca bu vidayı açın yanınızda pet bardak olsun çünkü içinden çıkan bu pislik çok pis kokuyor araca bulaşmasın.

Peki bu temizlik ne işe yarar? Bu temizliği yaptığımızda diyafram daha rahat çalışmaya başlayacak. Temizlikten sonra tapayı yerine takın sıkın kontrol gaz kaçağı var mı yok mu diye bir süngeri köpürtün kontrol edin . Temizliğin farkını anlayacaksınız.

Abi yapma etme bizimkiler çakmak gazıyla kontrol ederler :D :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi yapma etme bizimkiler çakmak gazıyla kontrol ederler :D :D

Hehe benim de aklıma geldi o yüzden şu sünger ile kontrol edin diye özellikle yazdım yeminle şimdi arkadaşlara faydamız olsun derken ilk aya çıkan hemde mekik olmadan millet olarak tarihe geçmeyelim dedim :D

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hehe benim de aklıma geldi o yüzden şu sünger ile kontrol edin diye özellikle yazdım yeminle şimdi arkadaşlara faydamız olsun derken ilk aya çıkan hemde mekik olmadan millet olarak tarihe geçmeyelim dedim :D

Abi bu arada benim bir akrabamın LPG' li aracı Balıkesir' e giderken sürekli benzine geçmeye başlamış o da Balıkesir' deki Toyota' nın yetkili servisine götürmüş LPG tankının içine bir sıvı sıkmışlar şu bizim würth' ün motor temizleyicisi mantığında benzin deposuna eklenen sıvı gibi. LPG sistemini temizlediğini iddia etmişler fakat onu sıktıktan 50 km sonra araç bir daha LPG' ye geçmemiş Ankara' ya döndüğünde sıktıkları şey tüm pisliği alıp sistemin bilmem neresine toplamış falan LPG' nin bir yerini değiştirmişler öyle düzelmiş. Çok detaylı anlatamadığımın farkındayım fakat anlatan akraba da net olarak nerenin bozulduğunu bilmiyor, benimde LPG ile hiç bilgim yok :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi bu arada benim bir akrabamın LPG' li aracı Balıkesir' e giderken sürekli benzine geçmeye başlamış o da Balıkesir' deki Toyota' nın yetkili servisine götürmüş LPG tankının içine bir sıvı sıkmışlar şu bizim würth' ün motor temizleyicisi mantığında benzin deposuna eklenen sıvı gibi. LPG sistemini temizlediğini iddia etmişler fakat onu sıktıktan 50 km sonra araç bir daha LPG' ye geçmemiş Ankara' ya döndüğünde sıktıkları şey tüm pisliği alıp sistemin bilmem neresine toplamış falan LPG' nin bir yerini değiştirmişler öyle düzelmiş. Çok detaylı anlatamadığımın farkındayım fakat anlatan akraba da net olarak nerenin bozulduğunu bilmiyor, benimde LPG ile hiç bilgim yok :D

Sen bakma LPG çok temiz filan dediğine bizim Mamak çöplüğü gibi hehe filtre filan değişimi sırasında çok deli pislik çıkıyor özellikle ilk takıldığı zaman birde benim söylediğim nokta öyle bir pislik olmaz sanırım. Var bende duydum tank içine basılıyor filan ama gerek yok bana göre. Ağrımaz başa ağrı çıkarır. Öyle de olmuş zaten. :)