sizde bu bakım ve kontrollü yaparsınız

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bahse konu olan bu beyin temizliği ve enjektör temizliği rutin LPG bakımına dahil mi? Yoksa kaç km de yapılmalı?

Araştırınca gördüm; Youtube da bunların temizliği ile ilgili videolar var.. Sizin de burada önerdiğiniz gibi Beyinde biriken kostik kokulu pisliği temizlemekde çok yarar varmış..

Evet çünkü o pislik temizlenmediği zaman gazın beyin içinde basıncı bariz şekilde düşüyor. Benim bildiğim her 10 bin km de bir diye biliyorum.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Nerede ise bütün Otogazcılar filtre değişimi ve ayar dışında hiç bir şeye dokunmuyorlar..

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Nerede ise bütün Otogazcılar filtre değişimi ve ayar dışında hiç bir şeye dokunmuyorlar..

Onlar için sadece önemli olan LPG takana kadar abi abi demek sonra da iş bitince sorunlar yaşanmaya başlayınca Kaderşimmmmmm moduna girmek. Yaptıkları bu. Bu söylediğim temizlik aslında çok önemli çünkü deli gibi pislik birikiyor sorma. Resmen çamur.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Buda çok temiz yakıt denen LPG görüntüsü :D

kalitesizkpggazarizasi.jpg

flashmt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim arabamda temizlenecek bir yer yok kendiside küçük bi şey kahve cezvesi kadar,geçtiğimiz ay lpg ciye gittim bunun temizlenecek bi yeri varsa temizleyelim dedim,arabamda sorun varmı diye sordu ,sorun yok dediğimde bana lpg filtresi dolduğunda sistem sana uyarı verir gelirsin lpg filtresini değiştiririz dedi..Üsteleyince bide fırça attı :) şakayla karışık arabayı çalıştırdı gaz ver bırak falan filan ..araban saat gibi elletme sakın sana uyarı verdiğinde gelirsin filtreyi değiştiririz dedi.Filtrede şurup şişesi büyüklüğünde alüminyum kutu.