Soğuk motordan yüke binince gelen tıkır tıkır ses

Lewen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese sorunsuz sürüşler arızasız günler temenni ederim.
Aracı mi yeni aldım 500 km kullandım henüz 110 bin de 1.6 2001 vectra b.
Motor soğuk iken boşta gaz a hafif basıldığında ve yük e bindiğinde yani vites e takıp ayağımı debriyaj dan biraz kaldırdığım da motordan özellikle manifolt bölgesinden düşündüğümüz seri aynı ton da tıkır tıkır tak tak vurur gibi ses gelmektedir bu ses ısınınca da gaz a birden basıldığında da anlık olarakta gelmektedir araç rölantide, yüksek vites lere geçince ses yapmıyor araç ısındığında yüke binsede ses yapmıyor servis piston çarpması dedi öyle aman aman inceleme yaptıklarını sanmıyorum cunki direk motor u indirmekten bahsettiler ne kadar masraf çıkar dedim adam 4000 den kapı açtı bende elini daraltma yeni motor sipariş et gm den dedim baya bi ortam gerildi bu model kasa benim bi hayalimdi ama çok soğuduğumu belirtmek isterim Şu an güvendiğim özel servis manifolt a bakacak sanırım sonrada motor bakacak bu konuda fikirlerinizi öğrenebilirmiyim yardımcı olurmumusunuz? Syg. Araçta lpg bulunmuyor hiç takılmamış.

Son düzenleme:

Lewen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabanın gidişinde çekişinde sıkıntı yok egr valfi arızası verdi garantiden değişti sorun yok şu an birde vites geçişlerinde araba devirde takılı kalıyor gazdan ayağımı çeksem de devir 2000 -3000 de geziyor sonra yavaş düşüyor benden önce kullanan kişi yıllık ortalama 6-7 bin arası km yapmış ben alalı bir ay oldu 500- 600 km yol yaptım yağ bakımı henüz yeni yapılmış eski kayıtlarında bir sıkıntı görünmüyor olağan durumlar

Son düzenleme:

Lewen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forumda biraz araştırma yaptığımda konu başlıkları gaza basınca tıkırtı sesi vs.. Diye başlayanlar olmuş bir kaç kişinin sorunu depo havalandırma valfi parçasını değiştirince sorun çözülmüş acaba sorun aynı olabilirmi. Araç birinci vites yürürken gaza basıncada duyuluyor vites yükseldikçe ısınınca kesiliyor sonra rölantide çalışırken ani gaz vermelerde ilk devirlerde anlık duyulacak kadar ses geliyor ama yükte gelmiyor :-(

Son düzenleme:

cradances

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun arkadaşım. depo havalandırma valfi benim kablo kopuktu bayada kullandım hiç sıkıntı yaratmadı bi alakası olduğunu sanmıyorum.

Honda Accord 1.8 vtec de başıma geldi senin dediğin olay adam arabaya 15/40 açık yağ koymuş kadehler yağlamadığı için soğuk havada ısınana kadar sanki demir demire vurur gibi yağlayana kadar sesten geçilmiyordu. tamircim fark etti yağın uygun olmadığını hemen mobil1 0w/40 koyduk %100 sentetik bujileri değiştik orjinal sorun düzeldi. soğukken veya adi yağ ın ısınma süresi ve yağlama süresi çok uzundur. bu konuda mobil 1 numaradır. 0 derece ve altı soğuklarda 0/40 yağlaması 10 saniyedir. 0 wiskozite demektir 40 da yağın kalınlık numarasıdır.

sana tavsiyem arıza tespitlerinde yetkili servisten başka bir yere de sakın uğrama herkes bir şey söyler. kolay gelsin.

Lewen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forumlarda bakmadığım konu kalmadı olası sorunlar şöyle
-Depo havalandırma valfi
-V kayışı , rulmanı(92.000 km değmiş)
-Motor yağı motor yağlaması (Değişeli 1000 km oldu gm mark)
-Hava filitresi
-Triger seti (92.000 km değişmiş)
-Devirdaim (92.000 km değişmiş)
-Manifolt içindedeki plakalar veya conta
-Yük anından sarsıntılardan dolayı motor a çarpıp ses yapabilecek parçalar
-Servis e göre hic ilgilenmeden piston çarpması direk motor indirme (Garantisi olan bi araç olsa bu kadar rahat bunu söyleyemezlerdi)
-Bujiler 2011 - 87.000 de değişmiş
-Ateşleme bobini 2007, 60.000 de değişmiş
Arkadaşlar sizlerden yardım bekliyorum yokmu başka böyle bir durum başına gelen. Motor tıkırtılari konusunda sorunları olan ve çözümü bulan kişilerin forum bölümünde bir sabitleme olabilirmi acaba?

Son düzenleme: