soğuk ve mazot donması

- sabah soğukta arabanın çalışması için alınabilecek tedbirler nelerdir?
- eurodizel kaç derece donar veya katılaşmaya başlar?
- araçlarımızda bu konu ile ilgili bir ısıtma sistemi olduğunu biliyorum ama nedir bu sistem, ne işe yarar, var mı yok mu?

Aynı sorunla karşılaştım araba çalıştı ama bi süre gittikten sonra arıza lambası yakıp durdu.normal mazot vardı içinde euro dizel ekleyip bekledim şu anda sorunsuz çalışıyo önceki sende opel corsa m varken beyni bozulmuştu soğuktan aman dikkat edelim...

önceden bir bardak benzin koyarlardı donmasın diye

eurodiesel kullanıyorum ve hiç bir problem olmuyor... katkı maddeleri bir işe yaramıyor demişsiniz ama belki -25 değilde -10 derecelerde işe yarayabilirdi... ondan işe yaramıyor diyip kesip atmak yanlış olur fakat -25e dayanmadığı test edilmiş...

benim sorcağım başka bir şey var sabah aracı çalıştırdığımda rölanti de devir yüksek oluyor bu normal midir? devir normal haline gelinceye kadar ısınmasını bekliyorum bu da doğru bir hareket midir?

würth'ün yakıt katkısını ben her depoda kullanıyırom..donma naktasını biraz düşürür ancak asıl yaptığı iş pıhtılaşmayı önlemek mazotta..

kısa bir süre motoru ısıtmak dizel araçlar için tabiki faydalı, bende her kullanımdan önce 2-3 dk ısıtıyorum; rolantrideki düzensizliğin başka bir nedeni olabilir baktırmanızı tavsiye ederim...

esasında dizel arabanın rölantide değil kullanılarak ısıtılması lazım.özellikle de motor soğukken gaz pedalını zorlamayın.rölantideyken de gaza basmayın gerek yok arabacığı zorlamaya:)euro dizelin donma noktası -15 derece ama tabii ki firmaların çıkardığı kış dizelleri -20,- 25 e kadar donma noktasına sahip siz değişik katkılarla bunu artırabilirsiniz ama yine de - 25 den sonra çalışması zorlaşır.en güzeli kuzey rüzgarının olmadığı bi yere koymak o da olmazsa havanın ısınması için dua etmekten başka çare kalmıyor sanırım:D

Sanırım kullanım kılavuzunda da benzin konulabileceği yazıyordu.

Bildiğim kadarıyla piyasada mazot katıkları var depoya döküyosun mazot bilmem kaç dereceye kadar donmuyor.

Geri