Sönmeyen araç saati ve iç ışığı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan stan39
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

stan39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar, corsa 1.7 aracım var. Kapı swichlerini kontrol ettirdik fakat aracın iç ışıgı ve km/ saat ışığı sönmüyor. Kapıyı uzaktan kuamandayla kilitleyince iç ışık yanık kalıyor. Akünün bitmesinden korkuyorum. Daha önce böyel bi arıza başına gelen var mı ?

Benim başıma Astra'da gelmişti, akü kutup başlarını söküp 5 dk bekleyip yeniden takmıştım, sorun düzelmişti.

İç ışığın yanında sürekli açık düşmesi var mı? varsa ona basılı kalmış olabilir mi? yanlış anlamayın benim başıma bu geldi. eşim düğmeyi açmış, akü bitmişti. elektirkçi çağırdım takviye sonrası arabayı çalıştırdık ve arka ışık yanıktı.

İç ışığın yanında sürekli açık düşmesi var mı? varsa ona basılı kalmış olabilir mi? yanlış anlamayın benim başıma bu geldi. eşim düğmeyi açmış, akü bitmişti. elektirkçi çağırdım takviye sonrası arabayı çalıştırdık ve arka ışık yanıktı.

Yok hocam, 1.7 DTI'lerde öyle bir düğme yok. Hatta muzdaribim o durumdan, 1,5 senedir 1.7 DTI sahibiyiz, ışıklar sadece kapı açılınca yanıyor, gece arabadada birşey kaybetsek kapıyı açmadan bulamayız :)

kapıyı açmak yerine far açma butonunu kendine çekerek iç lambayı yakabilirsiniz :)

far açma anahtarını yerınden çıkar içini aç onun içindeki tırnak temas halinde kalmıştır yada sen far anahtarını kendine doğru çekik unutmuşsundur saygılar

iç aydınlatma ampulünü değiştir

Kardeş aynı durum benim de başıma geldi.Sileceklerin orada su tahliye kanalı var.Pislik dolunca su içeriye sızıyor ve sol ön köşeden direğin altında bulunan (ayak dibindeki plastiğin altı) soketleri ıslatıyor.Bu da şase yaptırıyor.Orayı bi kontrol ettirmekte yarar var ;)

iç ışık sadece yansa anlayacam başka ampül de denedim kapı swichlreine de baktık yine aynı km ssaat ışıgı sönmüyor. su sızacak durumda söz konusu değil kapıları uzaktan kumandayla kilitleyince de yanık kalıyor. zamanlayıcı bozulmuştur diyo arkadaşlar. zamanlayıcı neresinde ?? sigorta kutusunun içinde bulamadık.

Geri