SONY vs JBL

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan egoastra
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

SONY mi JBL mi??

• SONY

Oy: 16 32.7%
  • JBL

Oy: 33 67.3%

• Kullanılan toplam oy
    49
  • Anket kapatılmış .
Sony herşeyi olması gerektiği gibi ve kaliteli üreten bir japon markasıdır. Ses sistemlerinde ise Harman Factories bünyesi altında üretilen JBL in bariz üstünlüğü vardır. Harman/Kardon(SQ) un tecrübe ve bilgisinin daha farklı bir tarzda(SPL, High End) yansıtılmış olan şeklidir JBL. Son çalışmalarında SQ üzerinede titizlikle gittiklerini görmek mümkün.

ben jbl kullandm çok uzun süre kullanımda kesinti yapıyor , onu değiştirip cadence in pro serisi amfi aldım arasında fiyat farkı yok ama cadence çok daha basarılı bu konuda.. Jbl in wooferları da zırıltı yapıyor göbeğinden.. cadence anfi ve pioneer woofer kullanıyorum suan gayet iyiler.. ama sony nin wooferları jbl in kolpa wooferlarından çok daha iyidir eğer pro serisi değilse...

Sony component kullanıyorum.
memnunum.
jbl i sony ile değiştirmek zorunda kaldım.
Anfim, jbl

arabada JBL diğer her türlü SONY

Focal den ötesi, Harman/Kardon, Brax, Bose, Bang&Olufsen, Bowers & Wilkins... Herşeyin daha üstünü vardır. ;)

JBL sadece ses sistemlerine önem veren bir firma. sony firmasının birçok alanda etkinliği var. ama bence oto ses sistemlerinde jbl. sony daha çok ev ses sistemlerini iyi yapıyor. oto ses siteminde bence JBL in tecrübesi daha çok ve sony e böre birazcık ta olsa daha kaliteli

Geri