Su hortumu büzüşüyor

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Son zamanlarda arabayı park edip, motor soğuduktan sonra termostattan radyatöre giden hortumun büzüştüğünü fark ettim.Arabanın çalışmasında,hararet göstergesinde sorun yok.Soğutma suyu deposunun kapağını açınca hava alıp düzeliyor.Acaba termostat mı bozuk yoksa başka bir sorun mu var?Bilgisi olan var mı?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Motor soğukken, genleşme tankının kapağını açıp çalıştırın. Fokurdama var mı bakın. Kapağın tahliyesini de kontrol edin.

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Fokurdama soğukken yok.Isındıktan sonra ince hortumdan su geliyor.

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ısındıktan sonra ufak hortumdan su dönmesi termostatın açılıp devridaimin tamamlanmasıdır normal gözüküyor
büzüşme olması ısınınca olan şişme basıncın soğuyunca büzüşmesidir

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkür ederim Halit Bey.

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son zamanlarda arabayı park edip, motor soğuduktan sonra termostattan radyatöre giden hortumun büzüştüğünü fark ettim.Arabanın çalışmasında,hararet göstergesinde sorun yok.Soğutma suyu deposunun kapağını açınca hava alıp düzeliyor.Acaba termostat mı bozuk yoksa başka bir sorun mu var?Bilgisi olan var mı?

Merhaba, muhtemelen kapak görevini yerine getirmiyor. Kapağın üzerinde basıncı dışarı atan valf bulunur ve zamanla özelliğini yitirebiliyor. Yeni veya çalışan bi kapakla denemenizi tavsiye ediyorum. Önemli bi konu

survivor

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynı sorunu astra g ile yasadım. Hortum özelliğini kaybetmiş. Değiştirdikten sonra sıkıntı kalmadı.