TARİHİ AN! VW'in Ceo'su fuarda Hyundai'yi inceledi.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan darkmoon
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
1.7 CDTI 130 PS 300 NM :pon:

biz türkiyede olanlar hakkında konuşalım 1.7cdti türkiyede yok ama 1.6crdi satılıyor :) kaldıki 1.6 motor önemli olan 1.6 yı geçdimi türkiye getirse gene satamaz vw hyundai aptalmı onlarda 1.7-1.8 dizel üretmeyi bilir :) vergide 1.6 üst dilimine çıkdınmı niye millet gidip 2.0 almak varken 1.7 alsın..opel zaten ondan getirtmiyordur bir ara astra h lerde getirtmişdi bir avuç insan aldı satmakdan vazgeçdi. yani opel şu motor işinde ne yapsa bir türlü dikiş tuturamıyor.

adamlar napsa yaranamadı beee :D

hacı bende onu diyorum :)

senin canını yirim ben kank.. :D
HBH+Agd9l87TGIe4AAAAAElFTkSuQmCC

:)
Abi aslında Motor yelpazesi geniş ama 1.6 yok işte. :D C sınıfında 1.3 -1.7 - 2.0 dizelleri var..Opel'in suçumudur Vergilerin mi orasını tam olarak bilemedim bende:D

biz türkiyede olanlar hakkında konuşalım 1.7cdti türkiyede yok ama 1.6crdi satılıyor :) kaldıki 1.6 motor önemli olan 1.6 yı geçdimi türkiye getirse gene satamaz vw hyundai aptalmı onlarda 1.7-1.8 dizel üretmeyi bilir :) vergide 1.6 üst dilimine çıkdınmı niye millet gidip 2.0 almak varken 1.7 alsın..opel zaten ondan getirtmiyordur bir ara astra h lerde getirtmişdi bir avuç insan aldı satmakdan vazgeçdi. yani opel şu motor işinde ne yapsa bir türlü dikiş tuturamıyor.

Tabiki Hyundai'de bilir 1.7yi 1.8i. Yalnız her ülkede vergi sistemi değişik değil mi? Firmalar motorları üretirken bir küçük ideal performansı veren, birde performanslı modelini üretiyorlar. Örnek 1.6 - 2.0 koyarlar arabaya genelde.Opelde 1.7 -2.0 üretip koymuş.Türkiye'deki vergileri düşünmemiş.Biz burda 1.3 ile gezerken portekizdeki adam 1.7 ile gazlıyordur maalesef.Kısacası vergi sistemi biraz yanlış gibi :)

HBH+Agd9l87TGIe4AAAAAElFTkSuQmCC

Tabiki Hyundai'de bilir 1.7yi 1.8i. Yalnız her ülkede vergi sistemi değişik değil mi? Firmalar motorları üretirken bir küçük ideal performansı veren, birde performanslı modelini üretiyorlar. Örnek 1.6 - 2.0 koyarlar arabaya genelde.Opelde 1.7 -2.0 üretip koymuş.Türkiye'deki vergileri düşünmemiş.Biz burda 1.3 ile gezerken portekizdeki adam 1.7 ile gazlıyordur maalesef.Kısacası vergi sistemi biraz yanlış gibi :)

öyle değil :) avrupanın pek çok yerinde kıstas 1.6 motor ve üstüdür yani vergilendirme yada sigortalandırma bu hacimler üstünden yapılır o yüzdendirki 1.6 motoru pek çok firma üretir yoksa vw hyundai türkiyeye türklere özel 1.6 dizel üretelim demiyorlar :) dünyanın her yerinde ülkelerin vergilendirme sigortalandırma sistemleri bizdeki gibi hacim üstünden yapılıyor ve hacim yükseldkçe fiyatlarda haliyle artıyor.. bizde neticede bu sistemi avrupalılardan aldık zamanında kafamıza göre uydurmadık sadece bizdeki vergiler aşırı ağır ve fazla..

zaten yeni kasa i30 lar gelsin bakın buraya yazıyorum bu yazımıda kimse unutmasın yazımın tarihinede bakarsınız 1.6 crdi si öyle bir satıcak ki c segmentinde ne astra kalıcak ne diğerleri bir golf bir i30 rekabet edicekler.. astracılarında çoğu astralarını satıp 1.6 crdi yeni i30 alıcak görürsünüz..

yeni i30 kasası harika zaten.. hatları falan çok güzel içide çok güzel.
:)) kesinlikle katılmıyorum,otomotiv pazarı bu durumdayken,2012 model araçları çoğu firma kasım ayında bile stokta bulundurmaya çekinirken kredi oranlarıda buna tuz biber ekerken,kolay kolay kimse i30 a 50-60 bin vermez

:)) kesinlikle katılmıyorum,otomotiv pazarı bu durumdayken,2012 model araçları çoğu firma kasım ayında bile stokta bulundurmaya çekinirken kredi oranlarıda buna tuz biber ekerken,kolay kolay kimse i30 a 50-60 bin vermez

hyundai açıklama yapdı i30 un almanya satış fiatı golfden ucuz olucakmış bu demek oluyorki türkyiedede ucuz olucakdır şimdi bir golf 50 bin tl ise i30 nerden baksan40-45 arası satılır gibime geliyor o fiyatada kapış kapış gider.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri