Tartarini Sıralı Otogaz uzun yolda 73 bin ytl yakarmı?

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
"eski emekli trafik polisi ve su anda mali musavirlik ve oto yıkama isiyle ugrasan abi"

"uzun yolda bu sistemde bu araba 73 YKr yakıt harcaması ne derece gercektir"

2 konu da imkansız

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaaa bu tartarini benim ilgimi çekti ::)).Umarım doğrudur...çünkü lpg araştırması yapıyorum.....rakam 73 olmazda 90-100 olur...farketmez..önemli olan az yakması::))

bu olayın lpg kitiyle hiç bir alakası yok. aklında lpg kiti taktırmak varsa brc'den yada zavoli'den şaşma derim. bununla birlikte ustan da iyi olsun.

rockSEWER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İmkansız :)

100-110 kuruştan asagı yakması mucize bence :) büyük ihtimalle pompası basınclı olan bir yerde fulledi 100 km gitti baska bir yerde fulledi oranında basıncı az oldugundan litreye bakarak değil aldıgı fiyata bakarak hesapladıgından 73 krş cıkmıştır aynısı banada oldu bende 50 krş hesaplamıştım :) ne kadar yaktıgını aynı pompadan doldurdugunda anlar ancak diye düşünüyorum

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
"eski emekli trafik polisi ve su anda mali musavirlik ve oto yıkama isiyle ugrasan abi"

"uzun yolda bu sistemde bu araba 73 YKr yakıt harcaması ne derece gercektir"

2 konu da imkansız

+19561313_

Son düzenleme:

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
bu olayın lpg kitiyle hiç bir alakası yok. aklında lpg kiti taktırmak varsa brc'den yada zavoli'den şaşma derim. bununla birlikte ustan da iyi olsun.

teşekkür ederim bahadır...önerini dikkate alıcam

askinaslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neyse arkadaslar ben merakımı gidermek istemistim sadece.
ama yazılan kelimeler hic hos degil.
Ve bu konuda bana yalan soyleyecek bir kisi olsaydı suleyman abim forumda bunu paylasma ve sizlere danısma gibi bir ugras icine girmezdim bile.
her neyse.
Aklı salim yorumları yapan opelcilere tesekkurler. :(

güzel kardeşim onları ben sadece espiri olsun diye söyledim. kimsenin kimseye yalan borcu yok herhalde. yanlış anlaşıldıysam özür dilerim.

SANCAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BEn de aynı şekilde kullanıyorum ;Ve benim aracım 1,6..
en az 140 krş yakıyor.Yani iki katı.
BEn %40 tasarruf ediyorum..Arkadaşınız % 80 etmiş oluyor yaklaşık..
Biraz komik gelmiyor mu kulağa :)

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman sıkıntı. 3 litre bu kadar fark etmez zten. zaten 32 lt olan bir depo hiç bir zaman 32 almaz. onun dolusu 28 30 lt bisey olur. güvenlik için belli bir sınırı var.
depo 40 litre ise %80 degeri olan 32 litre lpg alır.LPG yeni takıldıgında benim arabam tam 32 litre alıyordu.Ama şu anda 34-35 litre kadar alabiliyor.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
televızyonda gecen ızledım adamın tekı motorsıklet tamırcısımıydı neydı kendı motoruna lpg takmış 80 ykr yakıyor km de dedı hatta makıne sanayı odası baskanı bu sısteme ızın vermedı bunu örnek vererek yola cıkaraktan motor 80 ykr yakıyor opel 73 ykr yakmaz uzun yolda en bakımlı en kral opel astra 115 ykr altına dusmez sızın hesaplamanız yanlışlık var ..