TEDAŞ'ta tanıdığı olan var mı?

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

Geçen gün faturanın birini yatırmayı unutup gününü geçirdiğimiz için TEDAŞ görevlisi gelip bizimkilerin okuldan gelince yatıracağımı belirtmesine rağmen elektriği kesmiş. Tabi ben bir saat geçmeden gelip faturayı yatırdım ama olan oldu, şimdi bu ayki faturaya kesme-bağlama ücreti yansıtmışlar...

Benim anlamadığım, insanlık hali unutabiliriz evet elektriği kesmek de hakları ama neden bana 5 gün öncesinden ihbarname bırakılmıyor?.. Yarın gidip soracağım elbette biz bırakmışızdır diyecekler. Ama faturalar ulaşırken neden ihbarname ulaşmadı diyeceğim ben de... Daha önce nasıl ulaşıyordu aynı durumda?

Ne dersiniz bu durum için ne tavsiye edersiniz? Teşekkürler.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Bir şey çıkacağını sanmıyorum. Çünkü ihbarname fatura gibi bırakılıyor. İmza karşılığı teslim edilmiyor diye biliyorum. Yanılmıyorsam böyle...

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eskıden 2 veya 3 uncu faturada keserlerdı sımdı dırekt kapatıyorlar helekı duzensız odeme seklın var ıse kı ben oyleyımdır :) dırekt gunu gectıgınn ertesı gunu keserler bn sana solımm hıc ugrasma verdıgın yol paralarıda ustune sana kacar bole pasa pasa odetıyorlar ınsana elektrık faturasını sen asıl faturada odedıklerıne bak.. ben ızmırlıyım burda ızsu var gecen su faturama baktım cevre temızlıkm cop vergısı su faturasından alınıyor zaten yazıyor sımdıde ayrıca cop toplama bedelı bıde cop bertaraf etme bedelı eklemısler dedım yuhhhhhh

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni yasal düzenlemeyle kaçak elektrik kullanmak hırsızlık kapsamından çıkarılıp karşılıksık ödemeden kullanım şeklinde birşeye dönüştürülüyormuş. Hapis cezasıda kaldırılmış. Düzenli ödeyenler nasıl olsa onların kaçak kullandıklarının bedelini fazlasıyla ödüyor ne gerek var devlet hırsızlığa daha fazla teşfik etsin.

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet, zaten her faturada ödediğimiz KK bedellerine hiç değinmiyorum...