tigra keyfi

bu söylediklerinizi çok uygun yaptırmışsınız. corsanın baskı balata 500-600 zaten.
hayırlı olsun. gençken hep istediğim tek kapı oluşundan binemediğim bir araçtır.
antalyada biraz dedikodusu var o da etken tabi..
:D

ben şu şekilde yapıyorum önce bi araştırma yapıp parçayı uygun fiyata alıyorum daha sonra usta ile anlaşıp işçilik ödüyorum...
genelde işçilik konusunda pazarlık yapmayı sevmem zira adam emek veriyor uğraşıyor ... 3ün 5in hesabını yapmadan hakkı neyse vereceksin, vereceksin ki adam severek yapsın sonrada arkasında dursun...benim düşüncem bu ...

yani dediğiniz gibi parçayı servisten temin etmeye ve serviste işçilik ödemeye kalkarsanız gerçekten masraflı olur ...

Son düzenleme:
tigranın yeni kasaları bilhassa cc leri çok hoşuma gidiyor farklı bir albenisi var hatta o araçla ilgili konuda açmışdım.. eskilerde güzel benim gözüme bir garip geliyor eskiler çok garip bir tasarımı var temizi baktırtıyor ilgi çekiyor.. güle güle kullanın

teşekkür ederim...
bi arkadaşımda var yeni tigra
1.4 tt nasıl benzin yaktığına inanamazsınız içiyor resmen ama bi egzoz sesi var o biçim...

orjinalden yakmıyordur herhalde arkadaşınız oynamışdır motorda çünkü ondaki 1.4 motor diğer opelllerdede kullanılan 1.4 motor astrada corsa da da kullanılıyor..

orjinalden yakmıyordur herhalde arkadaşınız oynamışdır motorda çünkü ondaki 1.4 motor diğer opelllerdede kullanılan 1.4 motor astrada corsa da da kullanılıyor..

benim bildiğim kadar ile yeni tigrada ki motor turbolu ...
hem benzinli hemde turbolu olunca iyi yakar malum GTİ motorlarda olduğu gibi ...
bu da o aileden ,
o yüzden yakıtı normal bi 1,4 motordan hayli fazla ...
dediğiniz gibi asta ve corsada olup olmadığını :confused: bilmiyorum ...

Son düzenleme:
sizin aracın resmi varmı.

sizin aracın resmi varmı.

benim araç 1997 model malum bildiğimiz 1.6 16 valf üstten çift egzantrikli enjeksiyonlu ecotec motora sahip mk 1 dedikleri birinci nesil tigralardan...
bu motorların aynısı o dönem çıkan astra vectra vs. modellerinde de var ... ama tigranın şanzımanı farklı ...o yüzden daha faklı bi sürüşü var...
benim bahsini ettiğim turbo motorlu olanlar ise 2004 ten sonra çıkan ikinci nesil tigralar ... tasarımı tamamen değiştiği gibi motorunu da değiştiler bildiğim kadarı ile 1.4 ve 1.8 olarak iki ayrı turbolu motor koydular . ama dediğim gibi yanlış biliyor olabilirim..:confused:

Son düzenleme:
teşekkürler ismail .. hoşgeldin
aracı yeni aldın galiba ...?
güzel güzel ...
forumda ne kadar çok tigra o kadar iyi...:cool:

Son düzenleme:
benim araç 1997 model malum bildiğimiz 1.6 16 valf üstten çift egzantrikli enjeksiyonlu ecotec motora sahip mk 1 dedikleri birinci nesil tigralardan...
bu motorların aynısı o dönem çıkan astra vectra vs. modellerinde de var ... ama tigranın şanzımanı farklı ...o yüzden daha faklı bi sürüşü var...
benim bahsini ettiğim turbo motorlu olanlar ise 2004 ten sonra çıkan ikinci nesil tigralar ... tasarımı tamamen değiştiği gibi motorunu da değiştiler bildiğim kadarı ile 1.4 ve 1.8 olarak iki ayrı turbolu motor koydular . ama dediğim gibi yanlış biliyor olabilirim..:confused:

1.4 90 ve 1.8 125 olmak üzere 2 motoru var. motorlar turbolu değil.

bknz. : http://www.arabam.com/TestDetay.aspx?id=219&baslik=Tigra Twintop -Eylül 2005

Geri