Trafik Kontrol

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan GkhncnK
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
kayseride affetmiyolar sanayide film çektiriyosun daha caddeye çıkmadan polis sökmeylede uğraşmıyo durdurup cart curt iki anahtar darbesi tamam daha dün denk geldi çevirmişler bi leon u hemen anahtar :D

amaç ceza kesmek olsa zaten aracın kül tabağında ıslak kum varmı diye kontrol ederlerdi :)

bunlar böyle malesef bende bir 2 haftada 2 tane yedimondan önceki ayda 1 tane var eksozu bahane edip kemerden yazıyor artık inmiyorum yazda gönlün olsun diyorum :) adam yüzünden polis düşmanı oldum keşke alkol muhaynesinden önce bi göz muhaynesine git sen deseydiniz

Öncelikle en üsteki Savaş abimin yorumuna aynen katıldığımı belirtmek isterim. Doğrusunu isterseniz ben, sizinde(Devlet memuru olduğunuzu beyan ettiniz) burada hitap şeklinizi pek beğenmedim. Olayı dramatize etmişsiniz. Cümlenizin son bölümünede pek katılamıyacağım.. Eminimki dediğiniz gibi, ceza yazmak isteselerdi orada bulunan araçların çok olduğuna falan bakmazlar yinede yazarlardı.:) Bir çok sürücü camında film olduğu halde idare edildiğinde (Bir üstteki arkadaşın tespiti) neden konu başlığı açmıyor acaba..Anlaşılan o ki biz Türk milleti olarak denetimi pek sevmiyoruz..

Benim yazdıklarımın tamamı denetimi sevmediğimden değil aşağıdaki polisin kullandığı cümleyi tekrar okuyup tekrar yorum yaparsanız sevinirim.

- Oğlum film değilmiş lan bunlar perdeymiş, tüh.

Ve benim bu denetimler hakkındaki düşüncelerimi anlatan mesajım:

Sağolun. Burada şehiriçi çevirmeler baya sıklaştı, aslında kötü de olmadı ama işte bu tip memurlar insanı tiksindiriyor.

Düşüncemi kırmızılara bakarak anlayabilirsiniz...

gkhncnk´isimli üyeden Alıntı
Dün akşam eve dönerken bulunduğum ilçenin çarşı merkezinde polis çevirmesi vardı. Sağa çekip durdum, bir polis memuru hızlı adım yanıma geldi araca yaklaşınca birden duraksayıp arkasından yürüyen polise dönerek aynen şöyle dedi:

O an içimden kıs kıs güldüm morardılar diye.
Tekrar yanıma yaklaşarak ehliyet ruhsat istediler tamam dedim verdim. Sonra ekip arabasının yanına gidip el kol hareketleriyle beni dışarı çağırdılar.Çevirmelerde huyumdur ceza yemedikten sonra araçtan inmem asla ama bunlar çağırınca indim çaresiz.
Akşam akşam bana mı denk geldi dedim şansa bak diye yakınırken polis evet şanslısınız bugün ilçedeki yeni bir uygulamayla alkol muayenesine başladık ilk durdurduğumuzda sizsiniz diye ağzıma alkolmetreyi daya.Sonuç sıfır tabi.

Şimdi burada beni düşündüren karşımdaki polis devlet memuru, ben de devlet memuruyum. Tamam benim camları film zannedip ceza kesmek için durduruyorsun buna birşey diyen yok ama, film değil de perde olduğunu anlayınca bu üzüntü neden. Memur maaşları artık trafik cezasıyla ödeniyorda benim mi haberim yok. Yazıktır arkadaş... devletin bir memuru diğer memuruna ceza yazamadım diye kahroluyor. Diyecek söz bulamıyorum.

Sn.gkhncnk; niyetim burada sizi yargılamak değil fakat sizin, kırmızı ile belirtmiş olduğunuz sözü (Oğlum film değilmiş lan bunlar perdeymiş, tüh.) Polis arkadaşına söylüyor..
Bence sizde yazınızdaki kırmızı renkli olan yerleri tekrardan gözden geçirin derim..

Son düzenleme:
gkhncnk´isimli üyeden Alıntı
Dün akşam eve dönerken bulunduğum ilçenin çarşı merkezinde polis çevirmesi vardı. Sağa çekip durdum, bir polis memuru hızlı adım yanıma geldi araca yaklaşınca birden duraksayıp arkasından yürüyen polise dönerek aynen şöyle dedi:

O an içimden kıs kıs güldüm morardılar diye.
Tekrar yanıma yaklaşarak ehliyet ruhsat istediler tamam dedim verdim. Sonra ekip arabasının yanına gidip el kol hareketleriyle beni dışarı çağırdılar.Çevirmelerde huyumdur ceza yemedikten sonra araçtan inmem asla ama bunlar çağırınca indim çaresiz.
Akşam akşam bana mı denk geldi dedim şansa bak diye yakınırken polis evet şanslısınız bugün ilçedeki yeni bir uygulamayla alkol muayenesine başladık ilk durdurduğumuzda sizsiniz diye ağzıma alkolmetreyi daya.Sonuç sıfır tabi.

Şimdi burada beni düşündüren karşımdaki polis devlet memuru, ben de devlet memuruyum. Tamam benim camları film zannedip ceza kesmek için durduruyorsun buna birşey diyen yok ama, film değil de perde olduğunu anlayınca bu üzüntü neden. Memur maaşları artık trafik cezasıyla ödeniyorda benim mi haberim yok. Yazıktır arkadaş... devletin bir memuru diğer memuruna ceza yazamadım diye kahroluyor. Diyecek söz bulamıyorum.

Sn.gkhncnk; niyetim burada sizi yargılamak değil fakat sizin, kırmızı ile belirtmiş olduğunuz sözü (Oğlum film değilmiş lan bunlar perdeymiş, tüh.) Polis arkadaşına söylüyor..
Bence sizde yazınızdaki kırmızı renkli olan yerleri tekrardan gözden geçirin derim..

O cümleyi zaten bana kuramaz ve yüzüme söylemedi diye boşverip geçemedim.
Şöyle tarafsız düşünür müsünüz? Bu olay sizin başınıza gelse 2 tane polis aracınızın başına gelip kendi aralarında "film değilmiş perdeymiş tüh" (Buradaki tüh ünlemi herşeyi bitiriyor tüh olmasa hiçbir art niyet aramayacağım) tarzı konuşmalarla size ceza yazmak istediklerini açıkça dile getirseler sizin kendi içinizden vereceğiniz tepki ne olur?

Buradaki yorumlarınızdan anladığım kadarıyla siz böyle bir durum karşısında;
Devletimin polisi bana ceza kesemedi, yazık oldu, keşke film olsaydı da hem polise hem devlete 1 kuruş yardımım daha dokunsaydı diyeceksiniz.
(Eminim sizde aynen benim içimden geçirdiklerimi geçirecektiniz...)

Ama ben sizin gibi düşünmüyorum ve vatandaşa ceza yazamadığı için kahrolan polislerden nefret ediyorum. Böyle insanlar karşısında devletçilik oynamak çok saçma sapan geliyor bana.

Son düzenleme:
Geçen akşamda benim başımdan geçen olay şuydu arkadaşımla parkta otururken arabalarda yan yana park halindeyken devriye dolaşan ekip arabası geldi kimlik sorgulama vesaire derken arabalarımızı aramak istediler ama arabalarda ne cam filmi ne egzoz aksesuar namına bişey yok ve sokaklarda hızlı gidip yanlamaya çalışıp son ses müzik açıp milleti rahatsız ettiğimizde bu güne kadar görülmemiştir.

Arabaları sanki içinde uyuşturucu ararmış gibi didik didik aradılar neye dayanarak arabalarımızı aradıklarını sorduğumuzda ise canımız sıkıldı aradık dediler ve arabalarda bişey bulamayınca bu sefer bize çattılar bu yaşta bu arabalar siz nesiniz der gibilerinden konuşmaya başladılar.

Polisleri hiç sevmem. Benim cam filmime neden karışırsın be adam. Egzoz sesine hak veririm, xenon a hak veririm ama cam filmine neden karışırsın. her çevirme gordugumde camları ındırır cevırmeye oyle gırerım. sende beni gorursun. neden kaldır şu camları da bakalım film varmı dersin. amacın beni gormek ise gosterdim işte sana kendimi, laga luga yı geçsinler.

Geri