triger için işçilik bu nedir ya==????

opelim2008

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b 2.0 için triger degiştiricem bide devirdaim su pompasını burdakı tamırcıler biraz kasap oldugu için tahmini 7 yıllık devirdaim duruyor daha ustunde araba 5 yıldır bizde saten degismedi adam trigeri degistirmis devirdaimi bırakmıs ee araba su eksiltiyo sonuc belli nerden cıktıgı devirdaimden tabikide neyse toparlıyım triger seti v kayısı devir daim hepsi 200 gibi bişi tutuyo hadi tamircide 50 75 alır gözünle bakıyodum bi sordum 150 ye yaparız dedi bu nedir ya=? sizcede biraz çok degilmi yada fiyatlarmı böyle normal bir servis dükkan yani ?opel serviside degil

Ustalar Burada da iscilik 150 tl istiyorlar

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Terlemeden para kazanmak ülkemize has. Aldığın malzeme örnek 50 LT adam istiyor el emeği 100 TL dünyada başka yerde böyle bir şey var mı?

aynen abi ya cok gercekten yazık günah beya insanı maf ediyorlar...

Triger v kayışı ve pompayı burada parçacıda sordum,orjinal ürünler toplam 310-350 tl arası bir fiyat çıkmıştı tam hatırlamıyorum. Geçen hafta sormuştum. Sizde niye bu kadar ucuz. Bu kadar fark olurmu iki araç arasında? Bende değiştirecektimde servis kayıtlarında değişmiş göründüğü için baya sevinmiştim :)Özel serviste toplam montaj dahil 465 tl fiyat vermişti :) Ama sağolsunlar gerek yok değişmiş dediler güvenimi kazandılar:)Ben direk değiştirmeye gitmiştim.

2.0 için
Triger Seti: 130TL Set içerisinde 1 adet metal gergi bilyası + 2 adet plastik yön rulmanı + 1 adet triger kayışı mevcuttur..Orijinal parça GM markadır...

Devirdaim: Gm olarak 120 TL

Toplam: 250 TL. Bundan daha ucuza set olarak değişemezsiniz parçaların maliyeti aşağı yukarı bu. Birde 6pk v kayışı alacaksınız o bişey değil, 20-30 lira civarıdır.

İşçiliği çok kolay değil, ve tecrübe ister, bilgi ister. Sente kaçarsa sıkıntı. 100 liradan aşağı yapan bulunmaz herhalde. 150 lira çok değildir, saat işçiliğine vurursanız ÖZEL SERVİSTE. Usta fiyatlarını bilemiyorum, Özel servis için normal. Opel Özel servisini tercih edin.

Yaşı gereği Vectra da kaçak olabilecek olağan şüpheliler:
Kalorifer Musluğu, Genleşme kabı, kapağı, athapot ve radyatör. Zaten başka bişi kalmadı. Gözleyip teşhis koyun. Kırmızı antifriz sakın kullanmayın, forumda konusu var arayıp bulun.

evet 150 den aşağısı zor. Dosta 100 e yapıyorlar

Parça fiyatına endeksli olmamak lazım. İşçilik saatine endeksli olmak lazım, çünkü çok basit ve ucuz bir parçanın takılması çok zor olabiliyor. Hatta bu yüzden çoğu servis bazı parçalar ile hiç uğraşmak bile istemiyor.

Yurt dışında işçiliğe çok çok uçuk rakamlar alınıyor, bu yüzden ben hiç işçilik pazarlığı yapmam. Ancak sorun şu ki, herkes parça endeksli fiyat aldığı için işçilik ücretini çoğu servis parça fiyatına ekleyerek veriyor, bu konuda sıkıntılıyım.

Triger değişimi de çok kolay değil bu arada.

çok çok normal bir fiyat...kıymetini bilin bu fiyatların...adam kaç saat arabaının altında dönecek kaç yeri sökülecek...sorumluluğuda olan bir iş yeterince stresli oluyor triger in adını duymak...

bu arada arabanın kıymetini bilin,biz ducati grubunda sadece triger değişiminde 1 teklik alıyoruz :D

Son düzenleme:
triğer değişimi riskli, bilgi ve tecrübe isteyen en tırstığım iştir.
sente kaçırır, eksik yanlış iş yapar ondan sonra sıkıntı. 150 liradan aşağı pek yapmazlar. tanıdık, arkadaş, eş, dost olursa belki 100 lira gibi yaparlar.
ama konu triger değişimi oldu mu fiyattan önce ustaya bakarım.
arabanın bir çok parçasını çırak kalfa değiştirir ama trigeri aklı başında hiç bir usta kalfaya falan emanet etmez. işte bu sebeple işçiliği biraz pahalı.
zaten arabada 2 olay var pahalı olan birincisi triğer ikincisi baskı balata, volant ve şanzıman

Geri