triger zincir değişimi fiyatı

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 150 bin kmde. 150 binde değiştir diye usta da var ses yapana kadar devam diyende.en son sorduğumda (140bin km civarında) ses yapmadığı sürece değiştirmeyelim dedi ustam. orjinal zinciri çıkartıp yeni takılan zincirlerde 10-15 bin km sonra kopan gördüm ama ses yapmadan kopan orjinal görmedim diyince bende değiştirmedim. şuanda araçta ses açısından değişiklik hissetmedim. değişip değiştirmeme konusunda kararsız kaldım. kayış değişimi maliyeti zincir değişim maliyetine göre daha ucuz. zincir parça fiyatı 170 tl civarında. kime sorduysam 700-800 tl yi bulur diyor. zincir değişirken ne değişiyor da bukadar maliyetli oluyor. (devirdaimi yeni değiştirdim) değişen parçalar hangileri kayış değişimi öle zincir değişimindeki fiyat farkının sebebi nedir?

HUAWEI MT1-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
forumda hiç zincir değiştiren yokmu arkadaşlar.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Zincirin gergileri pahalıdır. Sesi de o yapar. Ses yoksa değiştirmeyin hocam.

Original parça da olsa, fabrika üretiminden çok daha kalitesiz. Nedendir bilinmez, değiştin mi, 50.000km de ses başlıyor. Tecrübe ile sabit. Yetkiliden parça, usta da çok iyi. Olmuyor, nedense.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bende burada bir çok konu da okudum kopma kırılma filan şeklinde eğer ki ses seda yok ise bence hiç dokunma kardeşim. Ses yaparsa işte o zaman düşünürsün. Neticede orijinal zincir ha deyince kopacağını pek sanmam. Neticede bakımları zamanında yapılan bir araç.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende burada bir çok konu da okudum kopma kırılma filan şeklinde eğer ki ses seda yok ise bence hiç dokunma kardeşim. Ses yaparsa işte o zaman düşünürsün. Neticede orijinal zincir ha deyince kopacağını pek sanmam. Neticede bakımları zamanında yapılan bir araç.
bakım konusunda sıkıntı yok abi dediğin gibi de dikkat ediyoruz ya gelir bizi bulur. Geçen forumda senin açtığın bir konu vardı. muayenesiz bakımsız bir araçtan bahsediyordun. Öyle araç kullanan kişilerin araçları tık demez gelir bizi bulur. arabaya senelerce kızım kızım diye sevgi göstermeyi öğrettiler büyüklerimiz. :) millet olarak bukadar kızım diye seversen kaprisinde olacak tabi. ilgi gosterdikce feminen davranmaya başladı araçlarımız. :)

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zincirin gergileri pahalıdır. Sesi de o yapar. Ses yoksa değiştirmeyin hocam.

Original parça da olsa, fabrika üretiminden çok daha kalitesiz. Nedendir bilinmez, değiştin mi, 50.000km de ses başlıyor. Tecrübe ile sabit. Yetkiliden parça, usta da çok iyi. Olmuyor, nedense.
usta iş yoğunluğundan salladı diye düşünmüştüm. neden pahalı dediğimde çok işlemi var demişti. kayıştan farklı dedi ama ne değişiyor diye sormadım. set alırken gergileri olmuyor mu? set içinde paletler ve zincir mi var sadece. sizin tecrübeniz ustayı doğruladı. Cevap için teşekkür ederim. iyice ses yapana kadar devam o zamn

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
bakım konusunda sıkıntı yok abi dediğin gibi de dikkat ediyoruz ya gelir bizi bulur. Geçen forumda senin açtığın bir konu vardı. muayenesiz bakımsız bir araçtan bahsediyordun. Öyle araç kullanan kişilerin araçları tık demez gelir bizi bulur. arabaya senelerce kızım kızım diye sevgi göstermeyi öğrettiler büyüklerimiz. :) millet olarak bukadar kızım diye seversen kaprisinde olacak tabi. ilgi gosterdikce feminen davranmaya başladı araçlarımız. :)

Aynen kardeşim sorma oda ayrı bir dert ya. Dedin gibi gözün gibi bakarsın ama buna karşın oda sana bir nahkörlük yapar al başına belayı.

Zaman buldukça araç galerilerini filan gezerim. Geçen hafta da iki bayi gezdim. Bundan biri Honda diğeri Fiat idi. Yok arkadaş yemin ederim. Hiç hoşuma gitmedi. Neden? İnsanın bir kere araca kanı ısınması gerek. Bu iki firmadan bir elektrik alamadım. Şimdi ki aracımdan çok çektim bu yüzden hiç opel bayine gitmedim. Ulan diyorum kendi kendime bir kere de opel bayine git. Huyumu biliyorum şimdi opel beni süründürdü gider şimdi yapışırım bir opel araca çıkar gelirim korkum ondan :D Diğer firmaların araçlarına bakıyorum benim şimdi bindim 94 model araca bakıyorum yemin olsun benim aracın ölüsü bir çok aracın dirisini bir kez daha gömer. Onun da farkındayım. Sadece bu firmalar içinde beni bir İ20 ve İ30 etkiledi. Diğerlerinden gram elektrik alamadım yav.