ttnet kullanıcıları dikkat

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ndipi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Çağırsa idim zaten duman oldu idim. Böyle bir şey olmaz ya. Sadece bunlar değil ki bankamatik başına gidersin giriş tuşuna basarsın sonra hesabına para yatırmak istersin anında 5 TL işlem parası kitlerler. Anında hemde. Ulan işlemi yapan benim sizin bana vermeniz gerekirken onlar benden sömürmeye devam ederler. Ülke de yasa yok ki...Olsa böyle olmaz. Kocaman ülke sanırım bankalara esir. Olan vatandaşa düşünen yok ki vatandaşı. Şimdi bankalar ile kurumlar antlaşma içinde işte eft havale falan filan ücretleri yok...Bu yüzden işlemleri son limitine kadar kullanıyorum. Varsın batsınlar hepsi de vatandaş rahat bir nefes alsın. Hırsızlığın da bir adabı usülü vardı vardı oda kalmadı artık.

Bir de içeriden aynı bankanın başka bir müşterisine ait hesabına para yatırmayı denesene :maden:

Şimdi bir konu daha yaşadım arkadaşlar. Türk Telekom hattım var ama ucunda telefon takılı değil. Ve sadece internet için kullanıyorum. Neyse ulan dedim şimdi bu adamlarım ipi sapı belli olmaz şu telefonu aramalara kapayayım dedim. Online işlem bölümünden kapama işlemlerini yaptım. Neyse işi birde sağlama alayım dedim müşteri hizmetlerini aradım ve kontrol etmesini söyledim. Kontrol etti işlem tamam kapama olmuş dedi. Peki dedim hızımı alamadım ya şehir içi aramalar da kapatmak mümkün mü dedim. Evet dedi ama bu işlem için sizden her ay 2 TL faturanıza yansır dedi. Hele bak hiç konuşmadığım hatta ayda 11.25 ödediğim yetmiyor bide hiç konuşmak istemedim diye 2 TL daha kazık geliyor. Aman dedim kalsın o anda aklıma geldi. Biraz önce yaptım işlemlerin bir bedeli var mı dedim? Sormaz olaydım kazık geldi tabi anında. İşlem başına 4 tl üç işlem eder sana 12 TL hadi buyur. Ulan pc başında işlemi yapan benim sisteme giren benim giren kazık yine bana...Terlemeden para kazanmak bu olsa gerek. Yani ne yana dönersem döneyim kazık hep bana oldu. Allah bin kere belalarını versin hepsinin.
Aynen sizin kaya örneğiyle örtüşüyor.:mad:
İki gün önce beni aradılar kimlik bilgilerimi güncelleyeceklermiş sebeb,
yeni indirimlerden yararlandırmaymış. Ne dayayacağı belli değil.Telefonda kimlik bilgisi güncellemesi yapmadığımı söyleyip kapattım.;)

[MENTION=12186]smihci[/MENTION] [MENTION=30869]ndipi[/MENTION]

İnşallah bir gün tanışırım sizlerle :) Resmen tanışmasak da benim abilerim sizlersiniz. İstiyorum ki şöyle sizin gibi bir kaç kişi daha olsun memleketin 4 köşesinden başlayalım problemleri tek tek çözelim :D

Aynen sizin kaya örneğiyle örtüşüyor.:mad:
İki gün önce beni aradılar kimlik bilgilerimi güncelleyeceklermiş sebeb,
yeni indirimlerden yararlandırmaymış. Ne dayayacağı belli değil.Telefonda kimlik bilgisi güncellemesi yapmadığımı söyleyip kapattım.;)

Abi telefondan kimlik güncellemek isteyenler dolandırıcı.

Bilgileri güncellememiz gerekiyor diyerek arıyorlar. Güncellenecek bir değişiklik yapmadım fakat siz sayın bilgilerimi değişen varsa ben bildiğimi söyleyeyim diyorum. Tamam o zaman diyerek adımı soruyor. Sever misin sabaha mı bırakırsın :maden:

Bir keresinde şu başıma geldi. Karakoldan arıyoruz şu hesaba para yatır dediler. Tamam memur bey arabayı da model yükseltmek için sattıydım ama bu memleketin polisine feda olsun para yerine illaki konur. Çayım bitsin çıkıyorum hemen dedim. Hakikaten de başka işim olduğu için çıktım :D

1 saat sonra tekrar aradı ne oldu bizim iş diye, hah bende tam şimdi arayacaktım dedim. Memur bey ben bankamatiğe para yatırmayı beceremedim siz neredeyseniz elden versem içim daha rahat olur dedim. Hık mık etti lafı toparladı görevdeyiz olmaz dedi. O zaman ben karakola gideyim parayı oraya vereyim dedim. Adam bana bankamatiğe tekrar git ben sana yardım edeceğim dedi. Ben o sırada dışarıda arkadaşlarla oturuyorum hoparlör açık arkadaşlar sessiz sedasız dinliyor. Dıt dıt bankamatik sesi geliyor, adam gerçekten bankamatiğe gitmiş 15 dakika falan şuna bas şuraya şunu gir diye parçaladı kendini. Ben de salağa yattım hay allah yanlış bastım dur tekrar deneyeyim diye oyaladım adamı. Beceremedim diye sinirlendiğini hissedince yavrum ben sana paramı koklatır mıyım dalga geçiyorum dememle herkes bastı kahkahayı adam da küfür edip kapattı telefonu :D

@smihci @ndipi

İnşallah bir gün tanışırım sizlerle :) Resmen tanışmasak da benim abilerim sizlersiniz. İstiyorum ki şöyle sizin gibi bir kaç kişi daha olsun memleketin 4 köşesinden başlayalım problemleri tek tek çözelim :D

Abi telefondan kimlik güncellemek isteyenler dolandırıcı.

Bilgileri güncellememiz gerekiyor diyerek arıyorlar. Güncellenecek bir değişiklik yapmadım fakat siz sayın bilgilerimi değişen varsa ben bildiğimi söyleyeyim diyorum. Tamam o zaman diyerek adımı soruyor. Sever misin sabaha mı bırakırsın :maden:

Bir keresinde şu başıma geldi. Karakoldan arıyoruz şu hesaba para yatır dediler. Tamam memur bey arabayı da model yükseltmek için sattıydım ama bu memleketin polisine feda olsun para yerine illaki konur. Çayım bitsin çıkıyorum hemen dedim. Hakikaten de başka işim olduğu için çıktım :D

1 saat sonra tekrar aradı ne oldu bizim iş diye, hah bende tam şimdi arayacaktım dedim. Memur bey ben bankamatiğe para yatırmayı beceremedim siz neredeyseniz elden versem içim daha rahat olur dedim. Hık mık etti lafı toparladı görevdeyiz olmaz dedi. O zaman ben karakola gideyim parayı oraya vereyim dedim. Adam bana bankamatiğe tekrar git ben sana yardım edeceğim dedi. Ben o sırada dışarıda arkadaşlarla oturuyorum hoparlör açık arkadaşlar sessiz sedasız dinliyor. Dıt dıt bankamatik sesi geliyor, adam gerçekten bankamatiğe gitmiş 15 dakika falan şuna bas şuraya şunu gir diye parçaladı kendini. Ben de salağa yattım hay allah yanlış bastım dur tekrar deneyeyim diye oyaladım adamı. Beceremedim diye sinirlendiğini hissedince yavrum ben sana paramı koklatır mıyım dalga geçiyorum dememle herkes bastı kahkahayı adam da küfür edip kapattı telefonu :D
Hani derlerya zaman gelir insan kendi gölgesinden korkar,bunu çoktan geçtik şimdilerde darbe yememek için ter döker olduk.

dunyanın en gerizekalı sistemini ttnet icat etmiş sanırım

banada oyle geldi dolandırıcı bi kez polis arıyo güya, pkk hesabınızı kullanıyor felan bende dedim mumkun degil hesabım yok
beyfendi nasıl olur dedim yooook ben culsuzum işsizim abicim şu dolandırıcılık işini banada anlatın ya nasıl vuruyosunuz voleleri dedim
cevap küfür+ telefon kapandı

2. benzer durumda ise dinledm dinledim sonra burada şubede dolandırıcılıkdan komser bi abi var yanımda telefonumu dinleme aldırttı
arkadaşlarını aradı, adamlar meger benim aynı sehirden arıyorlarmış, atladık arabaya ben bi yandan konusuyorum ote yandan cepden komiser
arkadaş da merkezden adres bilgisi aldı, bu arada yanımızdan itfaiye gecti sesi arkadan onlarda bize cok yakın onlarda itfaiye sesini duyunca
onları yakalayacagımız anladılar sanırım telefonu kapadılar ama sonra kameralaradan yakalandılar

Başıma coook geldi bi keresinde babamı aramışlar dogudan bi ilden di BAL istemişsiniz ama para eksik cıkmış havale yapmanız lazım
babamda demi ben bal sevmem hanım şeker hastası hata var. Adam bi ısrar ediyor polisi ararız haciz gelir felan babam durumu cakmış
adama oyle saglam bir kufur sallamışki siz alın kovanıda arılarıyle beraber..............nize sokun gibisinden

Cidden dolandırıcılarda teknik cok ama en korktugum telekonferans ile insanları tufaya getirmesi, bi keresinde ben bile tufaya geliyordum
cok yakın arkadaşımla ikimizi birden carpmaya calısıyorlar görsen öyle bir duzen kurmuşlar ki yani yutmamak imkansız tek sorun
o an arkadaşımın 2 apartman yanımda olması bi yandan telekonferans yapıyorum bi yandan da arkadaşın evine gidiyorm neyse evine gittim
cocukda beni gorunce şok o beni karakolda ben onu karakolda sanıyorum guya, neyse sonra baktık durum net, biz amcalara guzel bir
tuzak hazırladık, para hazır dedik bir parkda anlaştık sonra 10 kişi amcaları beklemeye basladık, amcalara akşam yemeginde 10 porsiyon
dayak hediye ettik bu arada dolandırıcılıkdan arkadaşda bizi izliyor iş bitince tutukladı adamları.

Cok dikkat etmek lazım ozellikle aaile buyuklerine uyarmak lazım boyle şeyleri

Son düzenleme:
Geri