TTnet :(

ben uzun süre ttnet kullandım hiç memnun kalmadım. verilen hizmet zaten beş para etmez. alt yapının bu kadar yetersiz olduğu bir ülkede süper internetten bahsediyorlar.. bağlantı hızınızın yavaş olması kopmalar hızdaki dalgalanmaların birçok nedeni olabilir. ben şuan fiberinternet 20mbit kullanıyorum wriless üzerinden 14 mbit e yakın bir hız benim için normal şuan. ttnet'den sonra uçak kıvamında geliyor.. wireless kullanan arkadaşlar bağlantınızdaki yavaşlık sadece hattınızdan değil modemin konumu etrafınızdaki diğer wireless ağların yoğunluğu ilede alakalıdır. en temiz hızınızı ethernet üzerinden ölçebilirsiniz. buda sizi aldatmasın. şuan piyasadaki bir çok cihaz 2.4 ghz üzerinden yayın yaptığı için parazit yapıp sizin hattınızıda etkiler. uzun lafın kısası yüzlerce nedeni olabilir. kullanım şekliniz hangi bağlantı paralel telefon splitter kullanımı birçok etken vardır. ilk önce bunları elemelisiniz.

1661055375.png

hat kalitesiyle ilgili bir durum. Benim net te bi ara yavaştı. sonradan bizim bu tarafların kablolarını falan yenilediler düzeldi. Şuan da hız tarifem 8 mb'e kadar. Yani 8 mb ten fazla olmamalı ama 10 mb hızında kullanıyorum.

1661087331.png

hat kalitesiyle ilgili bir durum. Benim net te bi ara yavaştı. sonradan bizim bu tarafların kablolarını falan yenilediler düzeldi. Şuan da hız tarifem 8 mb'e kadar. Yani 8 mb ten fazla olmamalı ama 10 mb hızında kullanıyorum.

1661087331.png

evet bazı bölgelerde 8mbps olan bağlantıları 12mbps ye çıkardı sana denk gelmiş mesela benim evde de öyle 8 kulanıyorum ama modemde 12 görünüyor

Şehir merkezinde değilseniz, bulunduğunuz yerde fiber veya kablo tv yoksa söylensenizde türktelekom ağına muhatacsınzı : )))))

Benzeri 3g mobil internet var. ancak perfomrans alına bilmesi için bölgeyi kapsaması gerekli kapsasa bile sıırsız tektif yok (turkcell'in sınızrsız teklifi 15 gb den sonra 128 kbps)

Daha ayrıntılı bilgiyi babam olsa vermez teşekkürler:)

Rica ederim.. Problemini gidermekte faydalı olabilirsek ne mutlu..

Arkadaşlar, Uydu netin ilk bağlantı süresi ve ping süreleri uzun.. Süperonline fiber ise sadece belli bölgelerde.. var.

TTnet ten şikayet ediyorsunuz ama hızlı yada yavaş alt yapı kapasitesine göre sonuçta bi hizmet var ortada. TTnet in binaya kadar fiber projesi Süperonline nın veya Uydunetin sisteminden çok daha üstün bir sistem.. Süperonlinenın hızı değişkendir.. Bina içinde birden fazla abone yüksek kapasiteli dosya indirmeye başladımı sizin 100mbps ler hayal olur.. Kullanıcı sayısına göre bölünmeye başlar hız.. TTnet de ise sistem sabit santral gibi çalışır.. hizmette bir kayıp olmaz.

Yağmurlu havalarda hızlarda düşüş ve kopma varsa bunun sebebi şebeke kablolarında veya bağlantı kutularına açık ek yada su alan nokta vardır. 4440375 i aramak yerine 121 hat arızaya bildirip hat kontrolü isterseniz sıkıntınızın daha çabuk giderilme ihtimali yüksek.

Yüksek hız için ise keşke şurda otursam keşke buraya şu firma gelse diye hayal kurmak yerine, sizin apartmanınız ufak bile olsa yakınlardan çok daireli bir apartman bulup anlaşın. Gidip telekoma talepte bulunun. Uygun görüldüğü taktirde.. Sistem üzerinden 100mb kadar paketlere üye olun hızı ondan sonra görün :)

Normal şartlarda fiber için talepte bulunulduğunda metresi yaklaşık 7 Tl +Tesis+Aylık hat ücretleri.. Yani santralere 2 km mesafede biryer sadece fiber için 14.000tl + Tesis+aylık sabit ücretler ödüyor.

Uygun bi apartman bulduğunuz taktirde bunların hepsi bedavaya geliyor.. Ve kendi tarifenize hiç bir ek ücret ödemeden devam ediyorsunuz 8mb kullanmaya. isterseniz hipernet paketleri ile 100mb kadar tarifelere geçebiliyorsunuz..

Telekomun uygun görmediği bir yere farklı bir firmanın fiber çekme ihtimali çok düşük..

Hızdan ziyade toplamda Ttnet'in hizmet anlayışı ve sabit ücretler vs derken soygun gibi geliyordu bana.Üstelik ayda 10-15 gün seyahatte isem resmen boşu boşuna telefon+internet ödüyordum.Şu anda Uydunet' teyim. Benim için hız ve kota çok önemli değil.Sabit telefona da ihtiyacım yok. O nedenle ayda 15-18 TL ücretle internet ihtiyacım tamamlanıyor.Öbür türlü en az 60-70 Tl ödüyordum.

Hızdan ziyade toplamda Ttnet'in hizmet anlayışı ve sabit ücretler vs derken soygun gibi geliyordu bana.Üstelik ayda 10-15 gün seyahatte isem resmen boşu boşuna telefon+internet ödüyordum.Şu anda Uydunet' teyim. Benim için hız ve kota çok önemli değil.Sabit telefona da ihtiyacım yok. O nedenle ayda 15-18 TL ücretle internet ihtiyacım tamamlanıyor.Öbür türlü en az 60-70 Tl ödüyordum.

gibisi fazla abi gerçekten soygun zaten!

kimse hizmetten, altyapıdan falan bahsetmesin devletten 3 kuruşa satın alan LÜBNANLI'nın taş attı da kolu mu yoruldu zaten hazır altyapı ile almadı mı zaten hiçbir şey yapmadan sadece ve sadece Sabit Ücretlerle bütün masrafını bir çırpıda cebe atmadı mı hala daha atmaya devam etmiyor mu.

kullansan kullanmasan kopsa da gelmese de almıyor mu faturayı tam tamına. haa ola ki illallah dedin hattı kapattırdın seni doğduğuna pişman etmiyor mu Taahhüt varsa bittin zaten de yoksa bile kapanmış hatta borç çıkartmıyor mu Aylar sonra faiziyle..

elime fırsat geçer geçmez gerekirse Fazla Para bile veririm (çünkü o gün geldiğinde Ttnet indirim yapacak) yine de alternatif hizmet sağlayıcıya ge-çe-rim. daha da bir kuruş kok-lat-mam Ttnet'e.. haram zıkkım olsun haksız aldığı bütün paralar, müşteri hizmetleriyle teknik servis elamanıyla benden çaldığı zaman, ömrümden yediği günler hepsi haram zıkkım olsun yapana da bunları yapmasına izin verene de!..

Son düzenleme:
bakın buda benimki 10 mbpslik uydu net

buda 16 mbps lik vdsl 2 hattım

buda 8 mbps lik adsl hattım santale 200 mt mesafede olmama rağmen 8 mbps lik hızı alamıyorum

yani diyeceğim santrale olan mesafeniz santralinizin kalitesi çok önemli
mesela ewsd santraller sıkıntılı olabilirken dms (digital multiplex santral) ler çok daha verimli olabiliyor

özellikle speddtest yaparken ping değerinize bakın mesela benimki 10 eğer balantınız yavaşsa ping değeriniz 100 ün üstünde çıkıyorsa bir sıkıntı var demektir

Uploadın yerlerde sürünüyor. Donload kadar uploadda çok önemli

Uploadın yerlerde sürünüyor. Donload kadar uploadda çok önemli

evet murat abi upload da önemli ama download kadar değil yani pek upload lık işim olmuyor ama download benim için çok önemli o yüzden göze batmıyor

2 uydunet
1 adsl
1 vdsl
hatlarım var hepsinde de upload 1mbps

yaşasın VINN. şaka bir yana ben 2 yılı aşkın süredir vınn kullanıyorum. yıl içerisinde 2 farklı adreste ikamet ettiğim ve TT'nin fiyatlarını hizmetlerine göre pahalı bulduğumdan dolayı taşınabilir internet aldım. fiyat olarak belki daha yüksek ama TTneti adres değişikliklerinde taşımak problem, kaldı ki evlerimizde sabit hat kullanmıyoruz. yıl içerisinde sürekli yer değiştirdiğimi düşününce ödediğim internet fiyatı belki fazla görünüyor ama en azından kullanıyorum da ödüyorum...

Geri