tüpe gecince direksyon sbiraz sertleşiyor nedenini bilen ustalar bi bakın lütfen...

öncelikle ilginizden dolayı teşekkür ederim. herzamn formda olamıyorum iki gün sonra baktığım için özür dilerim neyse benim araba bozuldu marş almadı sonra servisi çağırdıım benzin pompası arızalı dediler ne kadar diye sorunca 450 ytl + çekici + işçilik bende öğrenciyim sonuçta gittim sanayiye aldım çin malı pompayı 70 ytl ye kendim taktım...
şimdi direksyon gayet yumuşak sanırım pompadan kaynaklanıyordu tabi bu tahmin ustlar daha iyi bilir..

Geçmiş olsun.Herhalde Rolantideki Düzensizlik yada Düşüklük Nedeniyle Yapıyordu Arızayı.Rolanti normale Dönünce Düzeldi.

çin malı pompayı alman iyi olmamış aracın arar ara tekleme gaz yememe yapabilir dikkatine bu tip bir sorun olursa başka biyerde arama pompayı yeni değiştirdim deme sakın pompadandır kesinlikle ayrıca bosch orjinal 150 ytl dir hadi bilemedin 170 ytl olsun o ne öyle yaw 450 ytl

Arkdaş denemişki yazıyor. ilk mesajı olursan anlarsın. tekrar dene demenin anlamı yok gibi geldi. Onun LPG montajında mı bi hata var acaba
hayır abicim LPG olma şansı sıfır. hatta pompaylada ilgisi olamaz. belki diyorum ; araç servise gitmiş, genel kontrol yapılmıştır. şayet direksiyon hidroliği felan eksikte tamamlamışlardır. ilk çalıştığında yağlamayı tam yapıp aradan biraz zaman geçince yapmıyodur ode sertleşiyodur. tabiki bu arada da araç LPG geçmiş oluyo. bence.

hayır abicim LPG olma şansı sıfır. hatta pompaylada ilgisi olamaz. belki diyorum ; araç servise gitmiş, genel kontrol yapılmıştır. şayet direksiyon hidroliği felan eksikte tamamlamışlardır. ilk çalıştığında yağlamayı tam yapıp aradan biraz zaman geçince yapmıyodur ode sertleşiyodur. tabiki bu arada da araç LPG geçmiş oluyo. bence.
yok araba sevisie gitmedi usatayada gitmedi kendim monte ettim parcayı

benzin pompasından olabilir diye düşünüyorum çünkü pompanın basıncı yeterli değilse araç zaten normal çalışmıycaktır rölanti devri düşük olduğundan vs.

Direksiyon Elektrik Desteklimi Acaba ?? Rolanti Düşük Oldugu zaman Voltajda Düşecegi için Belki Etkisi Vardır.Dİye Düşündüm Bi Fikir Sadece :)

benzin pompasından olabilir diye düşünüyorum çünkü pompanın basıncı yeterli değilse araç zaten normal çalışmıycaktır rölanti devri düşük olduğundan vs.
kesinlikle sorun bu.....lpg direksiyon pompasına bağlı değil arkadaşlar....lpg ile direksiyonu bağdaştırmayın..ve bilmeyenleride yanlış anlatmayın...rolenti düştüğü için pompa yağı basamıyo ve direksiyon sertleşiyo...pompaya gelince cin malı almışsın ..garantisi yok..lpg olduğu içinde zaten lpg de calışyo ilk calışmada lazım olacak benzin pompası sana :good:gecmiş olsun

Geri