Twinport flencinin ses yaparsa ne zararı olur?

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün aracıma bakan bir ustaya triger zincirinin değişimi gerekir mi diye sordum.150 binde değiştiriyoruz genelde ses yok aciliyeti yok ama twinport flenci ses yapıyor manifold değişmesi gerekir dedi.bununda aciliyeti yokmuş. Google da fiyat için twinport manifold diye aramama rağmen parçayı bulamadım. Bu parça onarım yapılmayan kesin değişmesi gereken bir parça mıdır? Değişmez ise araca zararı nedir? Değişmesi gerekiyorsa parça fiyatı öğrenmek için hangi isimle aramak gerekir yardımlarınızı bekliyorum.

konuyu telefondan açtığım için teknik servis bölümünde açacağıma yanlışlıkla bu bölümde açmışım.

Son düzenleme:

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Flenc mi bilmiyorum ama twinportlarda manifolt kapakli bir sekilde kapaniyor ve bu zamanla gevseyip birbirlerine surterek titresimle beraber o sesi cikariyor.ustalar sokup yapistirici tarzi bir contayla yapistirip takiyolar ve sorun duzeliyor.benim aractada var 150 tl iscilik varmis ama epey az geliyor dedi artarsa sokelim.sizinde durum bu olabilir

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Flenc mi bilmiyorum ama twinportlarda manifolt kapakli bir sekilde kapaniyor ve bu zamanla gevseyip birbirlerine surterek titresimle beraber o sesi cikariyor.ustalar sokup yapistirici tarzi bir contayla yapistirip takiyolar ve sorun duzeliyor.benim aractada var 150 tl iscilik varmis ama epey az geliyor dedi artarsa sokelim.sizinde durum bu olabilir

bende de az varmış. ses çoğaldığı zaman değiştiririz dedi usta. tamiri olan bir parça değil mi bu dedim yok değişmesi gerekir dedi. herzaman gittiğim bir usta değil ama ustalığı iyi denilen tavsiye ile gittimiştim. araca zararı konusunda ustanız bilgi verdi mi size? zararı ne olurmus?

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Flenc denen sey bahsettigim yer ise kesinlikle bir zarari ve aciliyeti yok ama bosluk arttikca ses o kadar artiyorki motor parcalaniyor zannedersiniz ama sorun yok aluminyum turu manifolt parcasi manifoltun diger parcasina degerek cikariyor bu sesi.tamir ediliyor kesinlikle.manifolt acilinca contasini degistirmekte fayda var hortum soket baglantilari duzgunce takilip kapatilmali.

Ha twinport modulu var bir de o bolgede kapakciklari kontrol eden o bosluk yapmis zirilti seklinde ses yapiyorda olabilir dusuk ihtimalle iste o parcanin tamiri mumkun ama oldukca zor ugrasmayabilirler.
Sizin yerinizde olsam usta sorardim hangi bolgeyi kasdediyor anlatsin guzelce ve baska ustalardan da fikir alin

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biraz arastirdim flenc uzerinde egr kanallari bulunan ve twinport modulu ve kapakciklarinin bulundugu ara parca oluyor ustaniz flenc dedigine kapakciklardan suphelenmis bence farkli bir ustaya gosterin ilk yazdigim yapistirma sivi contalama ile cozulebilir sorununuz tabi ses artarsa ilerde yani

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevaplar için teşekkür ederim. Sanayide başka ustaya da baktiririm dediğiniz gibi.