Ufak&tefek sorunlar,

kobay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi akşamlar!
2011 model opel astra'nın birkaç sorunu hakkında önerilerinize ihtiyacım var,teşekkür ederim;
1.vitese atarken zorlanma var.
2.el firenini indirirken zorlanmaya başladım,
3.arka cam buğu çözücü sanırım bozuldu,buğu gitmiyor,sabah siteden okudum,onu ben yapamam binaenaleyh nereye götürmeliyim? Yani camcıyamı?elektrikçiyemi?
4.aracım;48500 km de trigier kayışı değişim zamanı gelmiş olurmu?sitede 60000 yada 4 yılda diyor.

kobay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tatilemi girildi:)

Günaydın!
Sanırım arkadaşlar tatile girdi.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızın şanzıman yağına bir baktırın,eksikse tamamlayın sayet vites hala zor geciyorsa debriyajınızın kavramasına baktırın sorun yine gecmemişsse zor gecen hangi vitesse onun senkromeçlerinde bir bozukluk olma ihtimali var bence, usta değilim yıllardır başımıza gelen hadiseler olduğundan fikrimi beyan ettim kolay gelsin

kobay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler.
Ancak bakım yapılacak kadar sorunlu değil ama yinede baktırsam iyi olacak.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en azından şanzıman yağına bir baktırın eksilmiş olabilir

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arka camınız da buğu önleyici rezitanslara zarar vermediyseniz eğer büyük ihtimalle sigortası atmıştır. Sigorta 50 kuruşluk bir parçadır.
Triger için ise aracınız dizel mi benzinli mi? Dizel ise trigeri zincirdir değişim periyodu baya uzundur. Benzinli ise genelde km dolmasa bile kayış ömrü 4 yıl felan olur. Araç kullanım kitapçığınız varsa bakın orda değişim zaman km sini yazar kitapçığınız yoksa bir yetkili servisi arayıp sormanız. Şahsi fikrimi söylemek gerekirse triger kopması ağır hasarlara yol açtığından ben olsam değiştirirdim ve riske girmezdim.

kobay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zahmetsiz rahmet yok.

günaydın!
araç binmek güzel ama maliyetide var.geçen ay araç sigortası,kaskosu vardı,bu ayda bandrolu var toplam 1250 gitti,hatta kaskonun indirimi varmış,3 ay içinde olabilirmiş,yaptırmadım,şimdide triger kayışı,tahminen 500-800 arası.

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İllaki her rahatlığın bir bedeli oluyor. Aracınız dizel miydi benzinli miydi söylemediniz.

kobay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
günaydın!

merhabalar!
araç,benzinli,
şanzıman yağı konusunda sanayideki ustalarda kararsız,veya tam&doğru bilgi sahibi değiller.niçin derseniz?şanzıman yağı değişmez diyenler var.halbuki sitede değişir denmekte.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar!
araç,benzinli,
şanzıman yağı konusunda sanayideki ustalarda kararsız,veya tam&doğru bilgi sahibi değiller.niçin derseniz?şanzıman yağı değişmez diyenler var.halbuki sitede değişir denmekte.

şanzıman yağı değişmez olur mu her 50.000 km de değişmeli bütün yağlar belirli bir zaman sonra özelliklerini yitirirler