ups için 12v 18 ah akü tavsiyesi lütfen

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar... 5 yıldır kullandığım ve ikinci el olarak muhtemelen kurumsal bir firmadan (banka vb) çıkma apc 1500 va ups im bugün akü sorunu verdi. tabi hemen söktüm aküleri kontrol ettim şarja falan bağladım ama biri ayvayı yemiş sanırım... anladığım kadarıyla hücrelerden bi tanesi ölmüş....
şimdi diğer akü ne kadar sağlam bilmiyorum ama sanki idare eder gibi gözüküyor. 18 amperlik aküye 12v 80 wattlık radyatör fanı bağladım evde banamısın demedi. bi 5 dakika falan fana bağladım sonra voltajını tekrar ölçtüm baktım 12.6 voltu veriyor. yük altında 12 volta düştü...sanırım bu akü sağlam.
diğeri maalesef yük altında 10 lara hatta 3. dakikada aynı fan ile 8 volta düştü.
şarja bağladım bozuk aküyü beş dakika dolmadan doldu. akım çekmeyi bıraktı.
ups in içinde seri halde bağlılar ve bozuk akü 14.7 volt gösteriyor ups çalışırken sağlam olan 13 volt gösteriyor.
ben şimdi bi tane akümü alsam yoksa iki tanemi alsam. sağlam gözükeni boşu boşuna kenara atmak istemiyorum çünkü pek işime yaramaz.
akü konusunda tavsiye edebileceğiniz marka varmıdır? ve uygun fiyatlı satış sitesi.
üzerindeki aküler bb marka.
visco marka akü tanesi 75 liraya bir site buldum ellerinde varmı bilmiyorum var gibi gözüküyor.
ttec,orbus,nova gibimarkalar var 90 lira civarındalar...
tanıdığınız kullandığınız bir marka varmı içlerinden?

Son düzenleme:

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bende 2.el var 40 lira olur 18 amper

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sıfır alacaksan ttec iyi ups apc sanırım

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
büyük amperli akü alıp dışardan bağlayabilirsin örneğin 40 amper filan fiyatları 100 lira civarı

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük amperli akü alıp dışardan bağlayabilirsin örneğin 40 amper filan fiyatları 100 lira civarı

dışarıdan bağlayıp çalışma zamanını uzatmayı bende planlıyorum ama önce içindeki aküleri bir adam edeyim diyorum.hatta geçenlerde arka kısmına 2 adet kablo çekip soket taktım akülerden.
sistem 2 akülü 24 volt yani. ilerde 2 adetde fazladan akü alıp takılabilir

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Abi yuasa akü varsa ups için yuasalar çok iyidir motosiklet aküleriyle tanınır biraz tuzludur ama başını ağrıtmaz bende tunçmatik 850 va var 3-4 aylık daha akü işine girmediğimden araştırmadım

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi yuasa akü varsa ups için yuasalar çok iyidir motosiklet aküleriyle tanınır biraz tuzludur ama başını ağrıtmaz bende tunçmatik 850 va var 3-4 aylık daha akü işine girmediğimden araştırmadım

yuasa efsaneleşmiş ama piyasada pek yok olanda saçma rakamlar kardeşim.alıncak gibi değil.
şu akü işine iyice kıl olmaya başladım ne geri kalmış bi teknoloji ya... araştırdıkça saçmalıkları çıkıyor. yok sülfatlaşma yok kapasite düşmesi yok hücre arızası falan filan...arabamada bi daha alırsam en ucuzunu alacam...
neyse kuru akü denilen çin mallarından ttecyada orbus alcaz bu gidişle bi iki firmaya mesaj attım üretim tarihlerine göre yapıcaz bişiler..

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
yuasa efsaneleşmiş ama piyasada pek yok olanda saçma rakamlar kardeşim.alıncak gibi değil.
şu akü işine iyice kıl olmaya başladım ne geri kalmış bi teknoloji ya... araştırdıkça saçmalıkları çıkıyor. yok sülfatlaşma yok kapasite düşmesi yok hücre arızası falan filan...arabamada bi daha alırsam en ucuzunu alacam...
neyse kuru akü denilen çin mallarından ttecyada orbus alcaz bu gidişle bi iki firmaya mesaj attım üretim tarihlerine göre yapıcaz bişiler..

abi çinlilerin fiyatları ucuz ama senelik çıkabilir genelde aküleri kullan at yapıyorlar yuasanın mümessilini aramak gerek dışarıda hep kara borsa benim motosikletlerde 12v9 amper akü var 400 tlden fiyat açıyorlar internette 250 civarı