Üretim bandından çıkan araç ne zaman Türkiye'de olur?

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Büyük ihtimal yetişmez. 1 ayı bulur. Belçika ve polonya yı nerden çıkardınız bizim H CDTI almanya bochum üretimi.

Efkan ATALAY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar araç üretimden çıkmış ve park alanında gemiye yüklenmeyi bekliyormuş...Tabi gemiye yüklenip gümrükten geçip bana ulaşma süresi ile ilgili olarak da hiçbir fikrim yok???

tolgajj10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün aklıma gelen bir konuydu bu. Bugün İzmir'e gidip geldim, en az 3 tır dolusu opel araç gördüm, İç Anadolu'ya doğru ilerliyordu.(Belki de sahipleri aramızdadır).

Benim aklıma gelen şu, mesela imkan olsa, bayiler arasında işbirliği olsa, ben aracımı gemiden iner inmez teslim alsam. İzmir'den Elazığ'a, İzmir'den Trabzon'a, İzmir'den Antep'e kadar sürsem. ya da neresi olursa...

Efkan ATALAY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Offfff yaaa! Zaman geçmek bilmiyor! Ne zaman gelecekkkkkkkkkkkkkkk?????????????!!!!

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
biliyordum ama unuttum desem:D
mail işini nasıl ayarladınız? nereden geldi mail?

bayiyle samimiyseniz onların sisteminden şuan aracın hangi kodda olduğunu kontrol edin (kod37, kod40 vs. gibi kodlar oluyor)
ve hangi gemiye yüklendiğini öğrenin, gemiyi uydudan takip etmenize yardımcı olurum:D

Efkan ATALAY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün aldığım bilgiye göre araç gemiye yüklenmiş ve yola çıkmış deniliyor ancak hangi gemi, hangi ülke gibi bilgiler maalesef yok...

Tahmini olarak ne kadar sürer bu gemi yolculuğu???

Efkan ATALAY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biliyordum ama unuttum desem:D
mail işini nasıl ayarladınız? nereden geldi mail?

bayiyle samimiyseniz onların sisteminden şuan aracın hangi kodda olduğunu kontrol edin (kod37, kod40 vs. gibi kodlar oluyor)
ve hangi gemiye yüklendiğini öğrenin, gemiyi uydudan takip etmenize yardımcı olurum:D

Hocam Bayi'den bugün gelen mail ve gemi bilgileri şu şekilde:

"Aracınız Gr. Ellade adlı gemi içerisinde Türkiye'ye istikametinde gelmekte tahmini varış tarihi ise 12.11.2010 gözükmekte bilginize sunuyorum."

Gemi ile ilgili detay bilgilere ulaşabilir misiniz peki?

mustafamecit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benm araçta banttan çıktı gelmesi 10 günü buldu fakat ben bu tür maıllerı hıc almadım araç geleli 4 gün oldu hala teslim alcam işte. senin işin bayram sonrasına kalır buyuk ıhtımal

Efkan ATALAY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet, bayii de öyle söylüyor zaten. 12'sinde araç İzmir'e inecek ancak bayram tatili nedeniyle işlem yapılamayacağını belirttiler. Zaten aracı almadan önce de peşin peşin belirtmiştiler bu durumu. Elazığ Karalar Otomotiv Opel satışı konusunda inanılmaz ilgili ve heyecanınıza adeta ortak oluyor...

Gemi takibi de emin değilim ama sanırım şurada olsa gerek:

http://www.marinetraffic.com/ais/tr/shipdetails.aspx?MMSI=247019600

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
evet büyük ihtimalle o gemi, Opel'lerin olduğu gemilerde hep Grimaldi Lines yazıyor çünkü. bayinin verdiği isim de tutuyor. sık sık bu siteden takip edersiniz artık:D
hatta bayiyle samimiyseniz tır takibi için site adresi ve gerekirse user-pass bilgilerini isteyin, aracın bulunduğu tırı da takip edebilir, araç bayiye ineceği zaman orada olabilirsiniz:D

aynı heyecanları 1,5 yıl önce Insignia'cılarla yaşamıştık, diğer firmalarda böyle takip imkanı olmuyor diye ne sevinçliydik anlatamam:D:D
aracın şase no'su belli oldu, üretime girdi şuan kod 37'de, kod 38'de vs... gemiye yüklendi, tıra yüklendi herşeyi takip ediyorduk. güzel günlerdi:D

bayiyi de kutlamak lazım. aslında her bayi yapabilir, ama müşteri memnuniyeti herkeste yok malesef..

Son düzenleme: