Üst Kapak Contasi

airforce06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar mrb 96 vectra cd var üst kapak contası kaçırma yapıyordu anlayan arkadaşım ile beraber değiştirelim dedik.Buji kablosunu yerinden çekince alttan yağ geldi bu sırasıyla devam etti arkadaşım çekindi motor rektefe vs bayağı korkuttu bıraktık.Tabiki kafaya taktım yapacağım ,opelci bir dostum vardı aradım sordum opellerin genel problemi olduğunu korkacak bir durumun olmadığını ve o yağı nasıl temizleyeceğimi anlattı sonuç olarak dediğini yaptım contayı kendim değiştirdim bi güzel temizledim şimdi sıkıntım yok ara ara kontrol ediyorum bilgisi olan daha önce yaşayan arkadaşlarımla paylaşmak isterim ha bu arada internetim yok ya kafelerde veya dayımlarda kullanıyorum hemen cevap yazamazsam kusura bakmayın kendinize iyi bakmanız dileğiyle:)

Vectra 2.5 İ Sport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üst kapak contası derken yağ kapağının Oringi var(lastik olan)onumu yoksa motor üst kapak contasınımı kendininiz değiştirdiniz merak ettim doğrusu,eğer ihtiyacınız olursa bildiğim çok iyi bir OPEL motor-mekanik ustası var...

çakal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
airforce kardeşim benimde bujilere yağ doluyor temizleyip takıyorum nasıl değiştin sıvı conta kullandınmı aşamaları yazarsan sevinirim

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardesim büyük ihtimal üst kapagin lastik contasi kaciriyordur...bujiler onun icin yaglidir....söküp degistirilecek

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracın üst kapağında da kaçıntı var. Üst kapak derken sibobların kapağı. Ustam değiştirmedi. Aynen şunu söyledi; senin araçtaki kaçıntı diğer araçlara göre yok bile, değiştirsekte 15 gün sonra yine kaçırır, conta plastik ve ısının fazla olduğu yerde dedi. Bende vazgeçtim değitirmekten.

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben kendim geçenlerde değiştirdim elring marka idi sanıyorum hem contasını hem sıvı contada aldım aynı marka kendim değiştirdim şuan allaha şükür problem yok.
bendede sizin ki gibi sağdan 1 ve 2. bujiler yag içinde idi temizledim şuan güzel yanlız civataları fazla sıkmayın kırılabiliyor.

AlnAlpr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bujilere yuvalarında yağ olma olayı bende de vardı herkese sordum ama opelde o sorun var dediler servisteki ustalar..Araştırınca sebebinin ne olduğunu ve nasıl giderildiğini buldum..1 seneden beri yağ olmuyor artık buji yuvalarında..

Resimde ki ;smaller breather hose ile gösterdikleri küçük havalandırma borusu ve digeri Larger , geniş olan boru eğer tıkalı ise havalandırma olayı olmadığı için yağ contadan dışarı sızıyor ve bujilere doluyor.Birde küçük borunun

3OmegaBreather-1.jpg

Aşagıda bağlandığı nokta

5BreatherJetLocationAnnotated.jpg

(Breather Jet and banyo Joint that the....) Yazan kısımın gösterdigi kısımdaki okla gösterdiği yerde ki vida , orası 1.6 mm genişliğinde bir delikçik.O delik tıkanıyor ve araba nefes alamıyor o zaman işte o yağlamayı yapıyor..Rolanti düzenleyicisini temizlerken aslında o kısımıda temizlemek gerekiyor..

Omegaowners sitesindenden alıntı(çalıntıdır) Ayrıntılı bilgi için

http://www.omegaowners.com/forum/YaBB.pl?num=1194007453

Son düzenleme:

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki o yazdığınız borular ve o 1,6 mm olan yer nasıl sökülür nasıl temizlenir bilgilendirirseniz seviniriz.

çakal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muammer bey bende elring marka conta aldım ama sorduğum ustalar kesinlikle sıvı conta kullanma dedi şu anda sökülü birazdan değişip yerine takacam umarım kaçırmaz

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Paylaşımlar hoşuma gitti...teşekkürler...bi kontrol'de ben yapıyım...

Son düzenleme: