Uzun yol 1.3 yakıt

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Uzun yol 1.3 yakıt

4.4 güzel bir değer o hızlarda ara hızlanma yaptınız mı birde eğim nasıldı? Çünkü 4 litre filan olması daha makul oluyor o hızda 90-100 arasıda 3.6 3.8:)

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

spitemre link' Alıntı:
Başarılı ama basmamakta çok zor oluyor herseye eyvallah dıyorsunuz gırıyor arkanıza bır durzu yol bosken bıle sellektor yapıyor ve degerler alt ust

O dürzülerden biri bugün bana denk geldi  :D Aliağa bergama arası bir Megan2'li arkamdan 1-2 metre ile takibe başladı ki hız 110-120 civarı. ֖nümde araç vardı ama arkadaki beni taciz edip duruyordu. Sert hareketlerle sağdan geçmeye çalışmalar..vb .Arabamda full malzeme doluydu. Düzde ve yokuş aşağı 2 kere bir madara ettim ki anlatamam :) Adam deli oldu en sonunda kuyruğu araya alıp gerilerde yavaşlamak zorunda kaldı. Hele o uzun yokuş aşağısı vatandaş beni tokatlayacağını zannetti ama baktım ki aynada can çekişiyor. Viraja geldiğimde 180le frensiz dönüşle altın vuruş oldu. :) 1.3 ama bu motor cüssesine göre bir harika :)

attalos07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Düz yoldu,adanadan antalyaya dönüyordum ara hızlanma dolayısıyla olabiliyor.Bir gün 90km hız ile 100km yol yapacağım bakalım 100km de kaç lt yakacak.

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
4.4 güzel bir değer o hızlarda ara hızlanma yaptınız mı birde eğim nasıldı? Çünkü 4 litre filan olması daha makul oluyor o hızda 90-100 arasıda 3.6 3.8:)
3.8-4.0 olması için düz yolda 90-100le giderken tüketim göstergesini resetleyip devam etmek gerekiyor. Az buçuk yokuş gördüğünüzde ya da 3-4 kere durkalk yaptığınızda o ortalama 4,3-4,4lere çıkıveriyor. Tecrübeyle sabittir. Uzun yolda 100le en düşük 4,5lt gördüm. Ama 100 kmlik düz bir yolda da 3,9lt ortalama yazısını gördüm(resmen geberik kullanmıştım).

attalos07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

anlık tüketimdende anlıyabilirizde.Dediğiniz gibi 3.8 3.6 arası oluyor anlık tüketim düz yolda

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hakkinenk link' Alıntı:
O dürzülerden biri bugün bana denk geldi  :D Aliağa bergama arası bir Megan2'li arkamdan 1-2 metre ile takibe başladı ki hız 110-120 civarı. ֖nümde araç vardı ama arkadaki beni taciz edip duruyordu. Sert hareketlerle sağdan geçmeye çalışmalar..vb .Arabamda full malzeme doluydu. Düzde ve yokuş aşağı 2 kere bir madara ettim ki anlatamam :) Adam deli oldu en sonunda kuyruğu araya alıp gerilerde yavaşlamak zorunda kaldı. Hele o uzun yokuş aşağısı vatandaş beni tokatlayacağını zannetti ama baktım ki aynada can çekişiyor. Viraja geldiğimde 180le frensiz dönüşle altın vuruş oldu. :) 1.3 ama bu motor cüssesine göre bir harika :)
ya senın ısın gucun yokmu gotu boklu meganle kapışmışın tam bır rezıllk abıdesı onlar bende bayram donuşu bulgarıstandan gelirken aynen oyle bır maganla kapıştık adamı gectım vay senmısın benı gecen adam arkamdan delı gıbı gelıyordu artık sınırada 30 km fılan kalmıştık ve cok yoğun bır şekılde vırajlı yollar başladı bı baktım arkama adam 1 ,2,3 vırajda kayboldu arkamdan gelemdı astraların vıraj kabılıyetı akıllara zarar

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
ya senın ısın gucun yokmu gotu boklu meganle kapışmışın tam bır rezıllk abıdesı onlar bende bayram donuşu bulgarıstandan gelirken aynen oyle bır maganla kapıştık adamı gectım vay senmısın benı gecen adam arkamdan delı gıbı gelıyordu artık sınırada 30 km fılan kalmıştık ve cok yoğun bır şekılde vırajlı yollar başladı bı baktım arkama adam 1 ,2,3 vırajda kayboldu arkamdan gelemdı astraların vıraj kabılıyetı akıllara zarar

:D :D

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
ama doğru değılmı şimdı emre abı meganlar geçekten oyle ha eşek arabasına bınmışin ha ona hıc olmazsa eşeğın nalları var vırajda toprağa gomuyor ayaklarını kaymasın dıye  :D

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1200km yaptım 4.3 gösterdi yakıt klima şehir içide vardı bu karışık ortalama geneli c.c 90-100 arada 160 filan.Düşük değer yakalıyabilirsiniz ama yol durumu aşırı etkiliyor.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
ama doğru değılmı şimdı emre abı meganlar geçekten oyle ha eşek arabasına bınmışin ha ona hıc olmazsa eşeğın nalları var vırajda toprağa gomuyor ayaklarını kaymasın dıye  :D

Sinan, meganı salla senin konuşma sitiline bayılıyorum.  :)