Uzun Yol Öncesi Önerileriniz

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün memlekete bayram tatiline gidicez inşallah....

Yola çıkmadan önerilerinizi alabilirmiyim?

Aracım 2003 model 1.6 Astra Njoy
Abs-Klima-2 Airbag
Yol bilgisayarı yok...
76.000 Km de, 72.000de klasik bakımı yapıldı...
Fren disk değişmedi, 8-10 bin km gider denmiş idi,
arka balatalar temizlendi
Mobil Super Yağı kondu
Bujiler değişti,
Hava-Polen-Yağ Filtreleri değişmişti...
Ön iki lastik Continental Premium 2Contact,
Arka lastikler Michelin kışlık kar tipi...
Lpg mevcut : BRC My07 Seq 24 Simit Depo 45 lik (36 lt alır)
Lpg den ilk günden bu yana (3 aydır) hiç bi sorun yok..

Bu arada stepneyi götürmesem, şu şişirici köpükler varmış....Biraz baktım, ama ilginç geldi. Diyelim ki lastik patladı ve komple indi...Bu köpüğü sıkınca lastik şişiyor mu yoksa o anda içinde kalan havanın daha fazlasının gitmemesini mi saglıyor. Pek anlamadım yani... Zira stepne artık bagajda ciddi sorun...

Evet yola çıkacağım, tavsiyeleriniz nelerdir...

Güzergah Ankara -Trabzon 800 km ;)

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle hayırlı yolculuklar. stepneyi yanınıza mutlaka alın onun yerini hiçbir teknolojik ürün tutamaz. yola çıktığınızda kafanızda herhangibir düşünce sorun veya soru işareti kalmasın ki yolculuğunuz keyifli ve dikkatli geçsin. bide yola çıkmadan arabayı şöyle bi genel kontrol den geçirmekte fayda var (lastikler yağ su vb...)

demir-korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arka lastikler Michelin kışlık kar tipi... Neden?araba önden çekişli kar yağsa (yağmazda inşallah)genede faydası olmazki.Zaten yazında kullandıysan birde vakkumluysa erimiştir sıcaktan kartipileri.İstepneyi bencede yanına al,iyi yolculuklar.

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arka lastikler Michelin kışlık kar tipi... Neden?araba önden çekişli kar yağsa (yağmazda inşallah)genede faydası olmazki.Zaten yazında kullandıysan birde vakkumluysa erimiştir sıcaktan kartipileri.İstepneyi bencede yanına al,iyi yolculuklar.

Valla 4 lastik de kışlık idi, öndekiler eriyip parçalanmıştı, arkalar gayet iyi durumdaydı valla, ve de lastik pahalı idi ben de sadece 2 tane öne almıştım...Arıyetten 4 tane sıfır kışlık michelin de var da havalar biraz daha sogusun diye bekliyorum.Onları da eritmeyelim ....

Stepneyi alıcam evet

Teşekkürler tüm arkadaşlara...

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Şişirici köpükler lastiği 40 BAr a kadar şişirebiliyor. Ama Bu geçici en yakın benzinliğe yetişmek için geçici bi çözüm

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şişirici köpükler lastiği 40 BAr a kadar şişirebiliyor. Ama Bu geçici en yakın benzinliğe yetişmek için geçici bi çözüm

Bir diğer söylenti de lastiğin balansını kalıcı olarak bozuyormuş öyle mi? Yani lastiği yaptırmaya gittiğinizde köpük temizlenemiyor mu acaba ondan mıdır?

Balansı bozacaksa da anlamı olmaz. Ha tabi, eger bir yolculukta ikinci farklı bi lastiğiniz patlarsa mecburen başka bi çözüm şart. Köpük o zaman mı düşünülebilir?

AstRA_ZN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yolculuk öncesi iyi bir uyku ve termosda sıcak nescafe uzun yol için 1e1:) Bunun dışında aracın genel bakımının yapılması(yağ,filtre,buji,fren,şanzıman vs..) lastik havalarının,rot balansın ve cam suyunun kontrol edilmesi yeterlidir.

ssahin

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Karadeniz tarafına gideceklerin otobandan Gerede yerine bir önceki çıkıştan Düzce çıkışından çıkmalarını ısrarla tavsiye ediyorum.

vectra delisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı yolculuklar stepne bagajda dursun nolur nolmaz aklınızda durcağınıza bagajınızda dursun birde emniyet kemerini ihmal etmeyin. Hayırlı yolculuklar kazasız belasız.