Vectra b 1998 model aracı alma aşamasındayım

ziway

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
18XET01 , melis45 teşekkür ederim. (Aracı aldığımda depoyu tam doldurdum yedek dahil. 45lt+7lt aldı. Ama göstergede 380km yazıyor. Kafam karıştı. Araç yarım gün düz bir zeminde kaldı yine aynı. Bir gariplik olabilir mi? sıfır araçlarda gösterge tam oturmuyor mu? böyleyse çok yakıyor. :(

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
18XET01 , melis45 teşekkür ederim. (Aracı aldığımda depoyu tam doldurdum yedek dahil. 45lt+7lt aldı. Ama göstergede 380km yazıyor. Kafam karıştı. Araç yarım gün düz bir zeminde kaldı yine aynı. Bir gariplik olabilir mi? sıfır araçlarda gösterge tam oturmuyor mu? böyleyse çok yakıyor. :(
Rodaj süresi tamamlanıncaya kadar biraz fazla yakması normaldir bence...

melis45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın motoru daha yeni ilk 5000km sonra normale döner çünkü alışma süresi var motorun ve sana tavsiyem bu aracı sürekli kısa mesafe kullanma uzun yola çıkmanı tavsiye ederim en azından ilk 5000km içersinde çıkmalısın nedenine gelince motoru açman açısından motor uzun yolda açılır yoksa sağır kalır istediğin perfomansı alamassın daha sonra benden söylemesi.iyi sürüşler.

ziway

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yeni araç aldım ama sanırım şansım halen eski :) ..................
Otomatik vites araç hareket halindeyken stop eder mi? Arac daha 1 aylık.
Araç ilk hafta seyir halindeyken yokuş aşağı hafif eğimli yolda stop etmişti.Çok önemsemedim ta ki 4 gün öncesine kadar yine yokuş aşağı inerken stop etti. (trafik de vardı kaza geçirme tehlikesi atlattım.) Hemen pazartesi aracı aldığım bayiye götürdüm.Tam servise alırken aracı yine yokuş aşağı stop etti. Ben de aracı servise bıraktım. Yetkililerden de aracın yenisi ile değiştirilmesini talep ettim. İnceleyeceklerini söylediler. bekliyorum.
Ayrıca Araçta 1 hafta sonra klima , müzik çalar ve gösterge panel kısmında derin çizikler olduğunu fark ettim.( jelatini açılmadığından hemen fark edemedik ) Bayi ile görüşüldü ve fabrikadan orijinal parçalar ile değiştirildi. Aslında bu nedenden dolayı bile değiştirme hakkımız var diye düşünüyorum. Ama ben bu nedeni çok önemsemedim açıkçası.
Asıl sorun otomatik vites aracın seyir halindeyken stop etmesi. [8|]
Sizce neden olabilir? Yeni araç talep etme hakkım konusunda ne dersiniz? ( avukat arkadaşım ile görüştüm değiştirme yapılır diyor.)

yükseliş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şahsıma tavsıye etmem arkadasım vectra b genelde sorunlu bır araç benım nazarımda ama sen baktır yınede alıcıysan hevesını kırmayım atm yetkılı bayıde formen bır abım var gedizlerin ustabaşısıydı şimdi orda sana yardımcı olur