vectra b arka disk değişimi

ytuncay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar vectra b kasanın arka disklerini nasıl değiştirebilirim.Abs bobinlerini nasıl çıkaracam diskleri değiştirirken.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

ytuncay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustalar ve arkadaşlar bu konuda bana yardımcı olacak kimse yok mu?

Son düzenleme:

ytuncay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet Kendim değiştirecem.Öndiskleride kendim değiştirdim.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hemen yardımcı olayım.
lazım olan takımlar
18-19 yıldız, veya 19 lokma kısa kol t kol ve mafsallı kol.tornavıda dıskın kucuk cıvatası ıcın sanırım 40 frezeydı. pas ilaci balata temizleyıcı zımpara ve en önemlı takım olan çekiç:)
fren merkezının arkasındakı 2 tane 19 luk cıvataları sökuyoruz, sonra balatarın arasına tornavıda takıp balatası actırıyorz(balatarı sökmeyeceksın ama sökup zımpara yaparsan iyi olr) sonra merkezı yavasça kenara cekıyoruz dıkkat et rekor zarar görmesın gerekırse rekor baglantı sekmanlarında cıkartıp rahatlatabılırsın
sonra ddıskın ortasının kenaına bı kaç cekıç vur ve sökecegın cıvatayada cekıc vur. sonra el frenını cek ve kucuk cıvatasını sök. sonra el frenını ındır dıskın arksında cevırerek cekıc vur gerekırse pas ılacı sık ve cıkart. sonra yenı dıskın ortasına gelen yerı zımpara yap ve yenı dıskı spreyle veya benzınle sil. gerısını yaparsın herhal

ytuncay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgi için çok teşekkür ediyorum.Aynı ön diskler gibiymiş.Diskin göbeğinde bobin görünce nasıl sökceğimi şaşırmıştım.Çok saol.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgi için çok teşekkür ediyorum.Aynı ön diskler gibiymiş.Diskin göbeğinde bobin görünce nasıl sökceğimi şaşırmıştım.Çok saol.
birsey değil. değiştirdinmi? el frenın ayarı çok sıkıysa yenı dıskı oturtamazsın ayarını dusurmeyı bılıyorsun demı?

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:alkis: :alkis: :alkis: Bravo güzel anlatım.