Vectra B direksiyon simidi nasıl sökülür?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan kaderaniz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Tırnak benzeri dediğimiz parça tam direksiyon milinin ortasında yuvarlak ve bir kenarında tırnak olan parça mı? Eğer o ise o sökülmedi. Ben de bundan olabilir mi acaba diye düşünüyordum? Dediğimiz parça o mu?
direksiyon miline yakın bir yerde ama büyük ihtimal sizin gördüğünüz şey değildir... çünkü tırnak çıkartılmıyor sadece o aletiyle veya çekiçle vurduğunuzda direksiyon boşa geliyor sizde biraz daha çekip alıyorsunuz direksiyonu...

arkadaşım foto koysan daha rahat yorum yapardık.

Direksiyonun büyük civatasını gevşettikten sonra elinizle ileri-geri saga ve sola direksiyonu kastırın. Dİreksiyonun civatasını tam çıkartmayın fırladıgında zemberege zarar verir.

Birde 2 yöntem var direksiyon miline çekiçle ufak darbelerle vurun yavaş yavaş çıkacaktır.

Direksiyonun büyük civatasını gevşettikten sonra elinizle ileri-geri saga ve sola direksiyonu kastırın. Dİreksiyonun civatasını tam çıkartmayın fırladıgında zemberege zarar verir.

Birde 2 yöntem var direksiyon miline çekiçle ufak darbelerle vurun yavaş yavaş çıkacaktır.

Valla bu çok fena sıkışmış galiba. Aynen bu şekilde denedik. Hatta usta, mil zarar görmesin diye bir tahta parçasını üzerine koyup ona çekiçle vurdu. Olmadı. Kurşun bir parça koydu, ona vurdu. Yine olmadı. Haftasonu sanayiye gideceğim ama kime gitmek gerekir? Motor mu, rot balans mı, elektrikçi mi?

Valla bu çok fena sıkışmış galiba. Aynen bu şekilde denedik. Hatta usta, mil zarar görmesin diye bir tahta parçasını üzerine koyup ona çekiçle vurdu. Olmadı. Kurşun bir parça koydu, ona vurdu. Yine olmadı. Haftasonu sanayiye gideceğim ama kime gitmek gerekir? Motor mu, rot balans mı, elektrikçi mi?

Onu çektirmeyle söktürmen gerekli motorcu ustası rahatça söker ;)

Onu çektirmeyle söktürmen gerekli motorcu ustası rahatça söker ;)

Teşekkürler... Yarın boya korumadan alacağım aracı. Sonra ustaya gideyim bakayım.

valla söyle bir sey yazım bende sana direksiyonun altında 3 vida var sonra kontak anahtarını soktugun yerdekı halkayı cıkart lastiği cıkartacaksın direksiyonu çevir bir tane sagda bir tane üstte bir tanede solda tırnak göreceksın onun içindede vidalar ama bir kaplama için neden direksiyonu söküyorsun onu anlamadım bende kaplattım üstünde yaptılar jilet gibi oldu kolay gelsın

valla söyle bir sey yazım bende sana direksiyonun altında 3 vida var sonra kontak anahtarını soktugun yerdekı halkayı cıkart lastiği cıkartacaksın direksiyonu çevir bir tane sagda bir tane üstte bir tanede solda tırnak göreceksın onun içindede vidalar ama bir kaplama için neden direksiyonu söküyorsun onu anlamadım bende kaplattım üstünde yaptılar jilet gibi oldu kolay gelsın

Valla usta sökülecek diyorsa yapılacak bir şey kalmıyor bana.:) Aslında en güzeli sökmeden üzerinde kaplatmak ama...

:) sen bilirsin kolay gelsin antepteymişsin benim hanımda kilis li vay anammm vay :)

İlmini bilenler için çok kolay. Bence aracını sağda solda hırpalatma ver 50 lira servise söktür, yoksa acemi birinin vereceği hasar çok daha fazla olacaktır.

Geri