vectra b frenler

diskler ne varka hocam. balatalar trw tamamda diskler ne marka? disklerde parlaklık nasıl ? zamanla aşınıyor mu yoksa aşınma çok az mı oluyor ?

disklerin benden önce değişip değişmediğini veya markasını bilmiyorum ama orjinal galiba.ustam disklere baktı. torna veya değişim ihtiyacının olmadığını söyledi.

Son düzenleme:
şimdi şöyle abey. diskler adi marka olabilir, disklerin adi olduktan sonra hangi balatayı takarsan tak hüner etmez, balata ve disk bir bütün halinde çalışır disk serttir balatada ona uyum sağlar. diskin sert olması demek diskin erimemesi demek. frene bastığınız zaman balata kayma yapar diskin üstünden yemez diski, oysa girip yemesi lazım çizgi çizgi böyle. kayma yaptığından fren uzar sert basarsınız o zamanda tam sıkar ve abs erken devreye girer.çünkü aynı sorun bende de var balatalar trw ama diskler çan çin çon takılmış fren uzuyor. hepsini değiştireceğim ama nakit yok şu an yada diskler bitmiyor balataların bitmesini bekleyeceğiz :)

yarın sanayiye uğrayacağım sizin görüşlerinizi almak istedim.Ben disklerden olacağını sanmıyorum.Disk olsa bırakıp tekrar bastığımda da tutmazdı.

fren ana merkezinin içindeki tamir takımı bozulmuşturfren merkezini sıfırı ile orginal değiştirin.Aynı durumu yaşadım frenim boşalmıştı tekrar basarak durdum.Fren ana merkezi aldım o ilk resimdeki davlumbaz gibi parçanın önündeki kırmızı çaprazla işaretlenen parça.Onu değiştirin düzelir.

Şimdi bu sorun için ya diskler olması gerekenden incelmiştir bu fren pedalı mesafesini uzatır ama kesinlikle fren gücü zayıflatmaz,frene basınca sert olması ama yavaştan aşağı bırakması bence fren merkezi ya arkaları kaçırıyor ya önü birinden kaçırma yapıyor iyi bir tamirciye göster şakası olmaz

Fren sisteminde boşluk oluşması durumu şunlardan olur.
1.Fren sisteminde hava olması

2.Aracın merkeze verdiği hava miktarında düşme olması

3. Ana merkez içinde bulunun tamir takımının ömrünün son bulması

Bunlara karşın disk aşınması fren boşlamasına neden olacağını sanmam. Çünkü benim aracımın diskleri aşınmış durumda. Ama buna karşın muayeneden geçecek kıvam ve durumda.

Konu içinde sorunun iki sebebi var. Birinci hava ikinci merkez... resimde çizdiğim yerden bir hava kaçağı yoksa mesele bu iki unsurdan.

fren ana merkezi tamir takımı bozulmuş galiba.Peki bu parçayı komple mi alacağız yoksa tamir takımı değişimi mi yapılacak.

fren ana merkezi tamir takımı bozulmuş galiba.Peki bu parçayı komple mi alacağız yoksa tamir takımı değişimi mi yapılacak.

Komple çok pahalı olur sadece tamir takımı yeterlidir. İşi bilen bir usta da temiz bir şekilde takarsa uzunca yıllar kullanırsınız. Bu parçalar çok çabuk bir şekilde bozulmaz zaten.

Geri